Два-три тижні і фсьо• 07 января в 00:05

Якщо їхати зараз і є віддалена робота - дадуть прихисток?

Ситуація наступна: все таки вирішили їхати кудись, тому що через місяць виїхати син та батько вже не зможуть (син студент, через місяць 18 років, батько має відтермінування теж, але саме кордон можуть вільно перетнути лише до лютого).
Батько в іт, але скоротили з січня, в пошуках (сподівається швидко знайти роботу віддалену). Син на денному, онлайн навчаються. Плануємо, що їх відправимо в січні, на дорогу трохи є, на житло там - ні, їм дадуть тимчасовий прихисток чи ні? А вже через якийсь час і мама з дівчатками приїдуть (мама працює віддалено, в районі 800 евро в місяць), коли трішки чоловіки там освояться. Жити на виплати не плануємо, віддалено можемо працювати, хочаб мама, на 800 евро, хоча це певно смішні там гроші… але житлом щоб допомогли з тимчасовим прихистком, то виживемо, поки тато знайде роботу. Знаю, що знайде, бо ще до війни кликали «свої» що виїхали туди (з аналогічними знаннями).

Їхати ніхто не хоче, насправді :( але зважили і бачу, що потрібно.

Суть питання (вище то так, водні дані та просто понити) - краще одразу всій родині їхати чи чоловікам самим? Я розумію, що зараз там лихорадить політику, але ж ми не за виплатами насправді, а по кращу долю…після війни мрію ще й повернутись.

Можливо порадите спільноти українців які виїхали та можуть поради дати актуальні, групи в соц. мережах чи тг групу, також буду вдячна.
Може ще третю?• 07 января в 08:34
Ответ дляБесконечность-не предел
Автор, я Вам напишу з власного прикладу своєї сімʼї. Ми виїхали рік тому. В Німеччину. Отримали прихисток і виплати. Наразі Джоб центр оплачує нам житло. Чоловік працює онлайн. Він не збирався кидати роботу, так як з цими клієнтами працює близько 15 років, теж дещо повʼязано з ІТ. Кошти за роботу скидають на картку його основного роботодавця. Ми тут ці кошти витрачаємо.
Просто зрозумійте, якщо Ви вкажете, що у Вас і чоловіка є робота Вас змусять доводити, скільки ви разом заробляєте на місяць, будуть ці кошти віднімати від допомоги.
P.s.: Ми з чоловіком перед виїздом закрили всі картки та рахунки в українських банках на своє імʼя.
Налоги муж оплачивает в Германии?
AnnaOst• 07 января в 08:40
Прихисток і віддалена робота ніяк між собою не пов´язані. Просто вибирайте країну, де легко з податками. Німеччина точно поганий варіант щоб працювати віддалено на іншу країну. І щоб працювати нелегально теж, бо як зловлять капець буде
Мелочунь• 07 января в 09:03
Ответ дляЛюблю пиво
Тут куча знакомы/соседок/колег по работе, кто чуть ли не с 16 лет не может уже вывезти мальчика.
Кто лично с детьми, все выезжают.
Не читайте те сказки
І яка причина відмови?
Тільки тут читаю таке, знайомі виїхали всі і без проблем.
СкумбріяП8• 07 января в 09:22
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Ще навіть без поняття. Лише прийняли рішення взагалі виїжджати :( В Польщі є знайомі, під Вроцлавом, і у Німеччині (200 км від Берліна), хоча б досвідом життя і то допоможуть.
Если в Германию, то лучше ехать всем - большое жилье найти легче чем на 2 человек
Евга-9246• 07 января в 09:24
Ответ дляБаза_птеродактилей
Тим, хто працює віддалено, нададуть житло? Чи то наші як завжди не надають про себе інформацію?
Їм все одно, де ви працбєте, і чи взагалі працюєте. Не питають про таке
База_птеродактилей• 07 января в 09:30
Ответ дляЕвга-9246
А куди Ви зверталися, щоб надали житло? І куди саме Вас поселили, в готель, гуртожиток, квартиру?
В мене дочка там працює і живе повністю за свої гроші. В поліції просто реєструвалися, арендують житло. Але вона і не потребує допомоги, мені просто цікаво.
Евга-9246• 07 января в 09:46
Ответ дляБаза_птеродактилей
Ми зверталися в Госпіч. Читала, що є такі центри і в Осієці. Селять в різних місцях, більшість в селах - в окремих будинках та отелях. В поліції тз отримали вже потім.
західний_діалект• 07 января в 09:46
Если вы хотите в социальную страну, помощь з жильем и пособием, при этом Удалённо работать, если ещё муж работать начнет удаленно, вы будете оплачивать жилье и платить налоги в стране прибивания
Тут вам советуют Германию, Скандинавские страны, у меня сын в Дании и бесплатного жилья там нет
За каждое, даже социальное нужно платить, с расчетом на одного взрослого человека 18+ ( с пособия по безработице или зарплаты ). Но, сын учится и работает именно там, не удаленно и ему хватает и проблем с этим нет, им не интересно обеспечивать социалом тех, кто работает за пределами страны и не платит налоги, вы должны быть доступны для рынка труда, учить язык. Как именно,в Норвегии или Швеции не знаю.
Не читала все советы, многие удаленщики сидят в Румынии, квартиры сняли и работают
Но, что там с учебой детей по месту, я не знаю, онлайн учатся
Евга-9246• 07 января в 09:46
Ответ дляБаза_птеродактилей
www. hrvarskazaukrajinu - тут є інформація та в групах в фт та тг
База_птеродактилей• 07 января в 09:59
Ответ дляЕвга-9246
дякую
Люблю пиво• 07 января в 12:37
Ответ дляМелочунь
І яка причина відмови?
Так это надо пишущих спрашивать; ни одна не называла причину.
Брошюрки цитируют, вот и вся причина
автор Два-три тижні і фсьо • 07 января в 13:11
Ответ дляБарабан для дорослих
Сину через місяць 18, а Ви тільки вирішили виїздити? Мамо альо, це треба було робити ще рік тому, Ви дочухаєтесь
Так, лише зараз. І якби не син (який теж лише зараз погодився що має виїхати) ми б не їхали, це як вирвати дерево з корінням, я просто не знаю кращої країни в світі як наша…але ж кляті сусіди…жити і планувати життя між тривогами ми звикли, але ж це не найменша проблема зараз…
автор Два-три тижні і фсьо • 07 января в 13:21
Ответ дляОколовита
Тільки я не розумію, як люди з ’іт’ можуть не мати й гроша за душею? Що значить ’на дорогу трохи є, на житло там - ні’???
Ось так. В айті різні професії, і не всі себе вміють продавати правильно, середня зп фронтенда, наприклад, 2300 дол брудними, а мій чоловік ще менше отримував ніж середня (ми платимо всі податки, донатили пів зп майже, бо брат на фронті). Ми вкладали кошти в якісну освіту (обоє досі навчаємось, діти теж, вивчили старшу доньку, яка вже свою сімʼю має), утримуємо будинок батьків у селі, маємо автівку (якщо встигну - маю продати якраз щоб повернути кошти і використати їх на перший місяць-два). Я то взагалі ледве 500 дол мала, тільки почала «рости» після перекваліфікації. У нас витрати на життя без дозвілля навіть ледве покривав прибуток, особливо останній рік. Я помітила давно, що в людей хибні уявлення про айті :)
автор Два-три тижні і фсьо • 07 января в 13:24
Всім дякую. Зупинилась на Хорватії, сподіваюсь все вийде, навіть на житло перший місяць вийде :) але ТЗ будемо просити все одно, і шукати айті спільноту та діаспору нашу там.