результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.
90% опитаних біженців до війни мешкали у містах, 10% - у селах. Найбільше (45%) біженців виїхали після початку війни з центральних областей України (переважно це жителі Києва (23% усіх опитаних) та Київської області (9%), 31% - зі східних областей, 16% - з південних областей і 8% - із західних областей.
23 марта 2023
Згідно з розрахунками Центру економічної стратегії, за кордоном можуть перебувати до 2,7 млн українців. Переважна більшість наших громадян, які виїхали після початку війни за кордон, – це жінки (найбільше у віці 35–49 років) та діти. Більшість біженців виїхали до Польщі, Німеччини, Чехії та Італії.
За даними опитування, найбільша частина мешканців виїхала за кордон із таких регіонів України: Запорізька область (24%), Київ (20%) та Київська область (19%), Харківська область (17%) Дніпропетровська та Миколаївська області (по 16%)
З Луганської області за кордон виїхали лише 1% людей.
23 марта 2023
Ответ дляLidiyaZi
По-перше, не може бути ’ повно’ чоловіків з східної та південної частини України за кордоном, з однієї простої причини - кордон закрився для чоловіків вже в ніч на 25 лютого 2022 року, якщо я не помиляюся, в той час як доїхати у ті дні до кордону з вищезазначених регіонів протягом доби було практично неможливо, люди витрачали декілька діб на маршрути , які раніше займали декілька годин і це не враховуючи те що в першу добу ще не одразу люди зорієнтувалися. В моєму місті, наприклад, 24 лютого більшість чоловіків бігли до врєнкомату в той ранок.
По-друге на підні та сході захищають не південь і схід , які стали полем бою , а ту частину країни, яка ще ціла і де не точаться бойові дії це ж елементарно, чи ви думаєте, в умовному Бахмуті захищали жителів Бахмута або все ж таки жителів тих населених пунктів, які трохи далі? ...
А знаєте чому ви бачите цвинтарі з заходу? Бо воїни з півдня чи сходу не мають цвинтарів на своїй малій батьківщині, навіть спочити на рідній землі не можуть
Ой, коротше
Вони чудово виїхали через окуповані... Більше того, деякі і зараз сидять у Харківській, очікуючи, що їх окупують, щоб через окуповану виїхати за кордон до жінки. В ЗСУ не поспішають і переїхати в межах України, щоб працювати і підтримувати економіку теж не поспішають, моляться на окупацію. Я особисто знаю таких людей. Не засуджую, це їх вибір.
Але не розумію нав´язування думки, що з заходу всі виїхали у перший день і зайняли місця, схід і південь - мученики. Це геть не так.
Ответ дляnatlem
Ви нав´язуєте протилежну думку, демонезуючи частину населення за регіоном проживання. Я з окупованої частини України, виїзжала через рф , все бачила своїми очима. Могла б оспорити ВСЕ що ви тут написали, інше питання чи є сенсу у такій суперечці? Не думаю.
Natal_ka91• 26 января 2025
Ответ дляFeel good
Зараз уже мало хто бажає.
Добровольці були на початку і то, не думали, що так воно буде.
Непоодинокі випадки: ТЦК чоловіків виловлюють на вулиці, викрадають (саме викрадають) і відправляють на фронт.
Цей жах потрібно припиняти. Потрібно припиняти цей геноцид людей із середини країни. Не можна утримувати фронт живими людьми з мінімумом озброєння.
Коротше, не нагнітайте.
Та хто нагнітає. Сама тема ср*чна просто
Я не Сірожа• 26 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
Та ну. В моєму місті купа пересенців, молоді чоловіки, якось не біжать і не мають бажання стати на захист своїх територій.
Що ви танукаєте мені?
Ви були в тому ж Миколаєві в перші дні війни, коли нас фактично оточили?
Ви бачили, що і як в нас було?
Якби я власними руками разом з мамою, пенсіонеркою 70+, з іншими жінками та чоловіками не не робила пляшки з напалмом, поки чоловіки шини тягали і хто як міг готувались до опору, то могла б спустити подібну брехню.
Але це так гидко, коли дехто, хто вважає себе дохріна патріонами, знецінює всіх інших, вважаючи тільки людей з західних областей справжніми щирими українцями та патріотами, а решту - так, ссикливим г**ном.
Хлопцям з наших 36-ї, 79-ї скажіть, які з 0 не вилазять.
Ви бачили, що і як в нас було?
Я не Сірожа• 26 января 2025
Ответ дляFeel good
Кнопка ’закрити тему’ не спрацьовує.
Я б уже давно закрила.
40 грн, і закриється.
Natal_ka91• 26 января 2025
Ответ дляЯ не Сірожа
Що ви танукаєте мені?
Ви бачили, що і як в нас було?
А, зрозуміло, якби не ви, то ппц був би. І ніхто тут не вважає когось капець патріотами. Вже просто набридло поділ людей, і оце чмирення що із західних позаймали всі найкращі місця.
Ответ дляLidiyaZi
Я пишу власний досвід, те що бачу власними очима. Навіщо мені когось демонізувати, якщо я чула відгуки проукраїнського мешканця краматорська, який нині за кордоном (пенсіонер), про своїх сусідів, знайомих по Краматорську, про їх переконання і наміри? Волосся дибки від тих розповідей, але якщо їх написати тут, то звичайно ж, розкажуть, що я ’демонізую’.
Дуже не згодна як тут намагаються налаштувати всіх проти мешканців західної України. Це робиться штучно, деякі корисні ід...ти із серії ’я за кордоном не була, але знаю як там насправді є’ із задоволенням підхоплюють ці байки і поширюють далі. Це обурює, і це дуже шкідливо для України.
Natal_ka91• 26 января 2025
Ответ дляFeel good
Якби могла - закрила.
Нуль логіки, купа необгрунтованих роздутих діалогів.
Пишіть адмінам
Я не Сірожа• 26 января 2025
Ответ дляnatlem
Тобто, ганьба мені, а не мешканцям прифронтових, що намагалися втекти, але їх зупинили на кордоні і вони цим тепер обурюються? Я взагалі відповідала на наступне повідомлення, то напишіть свою ’ганьбу’ його автору, адже ви точно знаєте, що вона бреше)))
’Я вважаю,що закон має бути єдиним для всіх. І якщо не випускати,то не випускати всіх! А не так,що уся західна пролізла у перші години через кордони,а коли приїхали люди з регіонів,де вже активно велися, бойові дії-то їм показали дулю.
Якось несправедливо вийшло,не гадаєте?’
Ну, справедоивості заради скажу, що родина моєї куми з Франківська вже ввечері 24-го в повному складі перетнула кордон з Польщею, ще їх чекав батько родини на бусі, і зараз вони в повному складі щасливо живуть в Іспанії.
Ми ж в Миколаєві 24-го судорожно бігали від аптеки до аптеки, шукаючи гемостатики і спреї від опіків.
Ось так по різному у людей мозок в стресових ситуаціях спрацьовує.
Natal_ka91• 26 января 2025
Ответ дляЯ не Сірожа
Що ви танукаєте мені?
Ви бачили, що і як в нас було?
Та й відкрию секрет - практично всі в перші дні були чимось зайняті - як не плетінням сіток, робили коктейлі Молотова, то збором потреб для добровольців. Ви вже вибачте жителів західної частини, що вони далі розташовані від й** того сусіда
Веточка сакуры67• 26 января 2025
Ответ дляnatlem
Сидеть і чекають де? Мені вот просто цікаво, уявіть що ваше рідне місто це Вовчанськ. Вы не молода, 45- 60, а може ще більше. Спершу воно було окуповано, а в другий раз зруйновано. Який варіант краще був би для вас ? І де там можно чекати? Зараз немає такого як у 22р, просто зайшли і окупація.
Ответ дляnatlem
Я думаю, ви на півдні чи сході не були , але знаєте які там всі ’ какашки’ еге ж? Ви засуджуєте тих , хто налаштовує всіх проти мешканців західної частини України одночасно налаштовуючи всіх проти мешканців південної та східної частини України. Вам не здається що щось не так?
Макака Джо• 26 января 2025
Ответ дляFeel good
Добре. Це дуже цінна інформація.
Кожна людина чомусь думає, що у загальній кількості саме вона є типовим представником вибірки.
Так само, як і дівчина з Івано-Франківщини, що відписалася.
Як і ваша статистика дуже цінна. Як середня температура по лікарні
Ответ дляЯ не Сірожа
Справедливості ради: кум працював в ЄС до початку війни, тому виїхала лише жінка з дітьми, чи не так? Так само могли виїхати і ви. Так само повиїжджали у ЄС дружини моряків, які були у рейсах. Але ж чомусь пресують саме мешканців західних регіонів, чи не так?
Я не Сірожа• 26 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
Так, вірно.
Набрид оцей поділ від ’справжніх патріоток’ з-за кордону, які вічно ганблять ’не таких’ і ’неправильних’ українців зі східних та південних областей, звинувачуючи їх в трусості.
І могил їм, бачте, мало на Півдні.
Дно, просто дно.
І могил їм, бачте, мало на Півдні.
Дно, просто дно.
Lisichka1307• 26 января 2025
Ответ дляnatlem
Так і є. Тут вище згадували за Чехію. От приклад 2 моїх знайомих - всі виїхали до чоловіків, які там працювали там ще до повномасштабного вторгнення. Не зрозуміло, що треба було робити, щоб не було позорненько, певно, вертатися тим чоловікам...
Я не Сірожа• 26 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
Донька на початку березня виїхала на Франківщину. І була шокована, що не могла знайти в Калуші НІ ОДНІЄЇ точки, де плели сітки, бо хотіла прийти плести, мала досвід ще зі школи, коли сітки для наших хлопців в АТО плели. Через міські групи шукала, в людей питалась. Так і не знайшла.
Cvetochek...• 26 января 2025
я разгоняю. потому что конкретно в США большинство из беженцев западной это 1000%. сталкивалась знаю.
из других регионов намного намного меньше. был опрос в группе беженцев, так результат оказался 80% западенцев и 20 остальных. хотя казалось бы что там той западной. не такая уж и большая. но нет..
Natal_ka91• 26 января 2025
Ответ дляЯ не Сірожа
Дивно, бо свекруха там живе і там було дуже багато зайняті тим. Те ж саме і в обласному центрі було. Якраз тоді всі були згуртовані і єдині як ніколи
Джулияробертс• 26 января 2025
Я щось так і не зрозуміла автора. Сама із ЗУ, сама виїхала і ще хоче щось доводити. Для чого. Кожен все одно залишиться при своїй думці.
Я не Сірожа• 26 января 2025
Ответ дляnatlem
Кум машини ганяв з ЄС, і на момент початку війни не поспішив в Україну, а на кордоні жінку з дітьми чекав. І зараз в Україну ні ногою.
Я не Сірожа• 26 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
В Франківську так, багато де плели, особливо в церквах.
В Калуши - тиша.
Веточка сакуры67• 26 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
Зачем эти коктейли были нужны? Ещё блокпосты устраивали между селами западных областей. Стояли мужики и проверяли машины людей, которые бежали от войны. Кому от этого польза?
Natal_ka91• 26 января 2025
Ответ дляВеточка сакуры67
Бо було багато дрг
Коктейлі- бо була загроза проникнення к*пів сюди якби Київ ’впав’
Веточка сакуры67• 26 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
Бо було багато дрг
Где? В Тернопольской или Франковской областях?
Ответ дляnatlem
Заграницей половина населения прячется. Не едут они все в Украину. Вот и вся суть.
Natal_ka91• 26 января 2025
Ответ дляВеточка сакуры67
Не повірите. Ловили багатьох, особливо тих, хто поселився там за декілька місяців до війни. Чи ви забули перші дні і тижні?