пАлАвинкА• 08 февраля 2025
Можливо хтось розуміється на котячих аналізах
У аналізі сечі знайдено "неспецифічні кристали"
рH - 9
Чи є це ознакою сечокам´яної хвороби?
рH - 9
Чи є це ознакою сечокам´яної хвороби?
ГороховаЯ• 08 февраля 2025
В нашій ветклініці в бланку аналізу солі просто помічаються як +++ або +, або -, тобто по формулюванню не підкажу. Але ph 9 - це дуже лужна сеча, є велика вірогідність утворення струвітів. У мого кота і при ph 6,5-7 та кормі з низьким вмістом магнію умудряються утворюватись, возимо сечу на аналізи кожні 1,5-2 тижні, контролюємо((
пАлАвинкА
• 08 февраля 2025
Ответ дляГороховаЯ
А що робити, якщо утворюються? Їх виявляють лише аналізом чи роблять УЗД?
ГороховаЯ• 08 февраля 2025
Ответ дляпАлАвинкА
В першу чергу аналізи, по узд можна побачити, чи не утворились з солей камінці, ну і пісок теж в принципі можна побачити. В нашого котика солі вперше утворились на гастрокормі, вилікували гастрит - отримали солі і цистит. Тепер вони в нього поки утворюються, варто хоч на крок відступити від суворої дієти, тому контролюємо.
Струвіти розчиняються при слабокислій сечі (дуже закисляти теж небезпечно, можуть утворитись оксалати), тому в кормі можуть бути підкислюючі добавки. Є такі добавки окремо, але чи вони потрібні, вирішує лікар. Для нас виділили ключове - підходящий корм, який підтримує оптимальний ph, і питний режим. І контроль, чи солі розчиняються/ виходять/ перестають утворюватись.
А лікар не уточнив, чи є солі і якого виду?
пАлАвинкА
• 08 февраля 2025
Ответ дляГороховаЯ
там різні в аналізі є, у т.ч. струїдні: всі негативні
тільки якісь ’неспиціфічні’ виявлені
дуже переживаю за неї
дякую за ваш досвід
тільки якісь ’неспиціфічні’ виявлені
дуже переживаю за неї
дякую за ваш досвід
ГороховаЯ• 08 февраля 2025
Ответ дляпАлАвинкА
тільки якісь ’неспиціфічні’ виявлені
дуже переживаю за неї
дякую за ваш досвід
тільки якісь ’неспиціфічні’ виявлені
дуже переживаю за неї
дякую за ваш досвід
А є симптоми? Часто бігає в туалет?
Просто різні типи солей по-різному виводяться, лікар мав би пояснити, які у вашої киці і що з ними робити. При одному виді солей (якісь дуже рідкісні були окрім струвітів) моєму коту навіть препарати для печінки призначали((
Як мінімум, які б не були солі, важливо, щоб киця добре пила, ми підмішували в водичку смаколики, щоб стимулювати достатнє пиття, поставили питний фонтанчик.
Бажаю малечі здоров*я, важко, коли вони хворіють(
пАлАвинкА
• 08 февраля 2025
Ответ дляГороховаЯ
А є симптоми? Часто бігає в туалет?
Я тако розумію, поки що невідомо
Їй виписали заспокійливі, протинабрякові і корм
Після першого аналізу
Я думаю лікар схиляється до неспицифічного циститу
Ми чекаємо на інші аналізи
Після першого аналізу
Ми чекаємо на інші аналізи