Уряд Чеської Республіки готується до радикального посилення законодавства щодо шукачів притулку та іноземних громадян, які перебувають на території країни. Відповідні пропозиції будуть винесені на розгляд парламенту у квітні 2025 року. Ініціатива викликала жваве обговорення як серед політиків, так і правозахисників.
Як повідомляє агентство CTK, у рамках реформи міграційної політики чеська влада пропонує впровадити низку змін, спрямованих на зміцнення контролю над перебуванням іноземців, спрощення процедур депортації та посилення умов для отримання міжнародного захисту.
Українські біженці в Європі
Основні положення законодавчих ініціатив включають:
Заборона повторної подачі заяви на притулок для депортованих осіб.
Українські біженці в Європі
Автоматичне визнання рішень про депортацію, прийнятих в інших країнах ЄС, без повторного розгляду у Чехії.
Синхронізація рішень про відмову в притулку та депортацію – обидва рішення ухвалюватимуть одночасно.
Автоматичний розгляд питання про депортацію у разі винесення судового вироку мігранту.
Обов´язковий епідеміологічний скринінг для шукачів притулку.
Надання поліції та державним органам доступу до мобільних пристроїв мігрантів для їх ідентифікації.
Українські біженці. Фото: Кореспондент
Контроль за місцем проживання шукачів притулку, обмеження соціальних виплат і доступу до ринку праці.
Скорочення строків розгляду заяв на міжнародний захист – від п’яти тижнів до одного року.
Уряд обґрунтовує ініціативу необхідністю зміцнення внутрішньої безпеки та забезпечення більш ефективного контролю над міграційними потоками. За даними Міністерства внутрішніх справ Чехії, у 2023 році було зареєстровано 1 363 заяви на отримання міжнародного захисту. Найбільше заяв надійшло від громадян Узбекистану, України та В’єтнаму.
Українські біженці. Фото: Кореспондент
Mama Chelly• 07 апреля в 08:48
Вони не хочуть бачити у себе сирійців та інших мусульманин. А хочуть,щоб хто приїхав то працював та платив податки. Нікого роками вони утримувати не збираються
Mama Chelly• 07 апреля в 08:49
В свій час вони заплатили штраф, що не прийняли в себе сирійців (та інших, що зараз в Німеччині)
Mama Chelly• 07 апреля в 08:50
Ответ дляНіка Найз
А украинки прям отказываются халявы и рвутся работать!
В порівнянні з мусульманами вони не розмножуються кожний рік та чоловіки не крадуть та не буянять на вулицях.
Mama Chelly• 07 апреля в 08:51
Ответ дляНіка Найз
Они просто приехали за халявой не работать!
Да не має там такої допомоги для українців, щоб можна було прожити і не працювати
Mama Chelly• 07 апреля в 09:01
Ответ дляНіка Найз
Не было, не ехали туда за халявой!
Там не ті умови для ’халяви’.
А закон прийняли, бо можливо ці мусульманські табори вже натворили в інших країнах Європи бардак і боятися війни, то щоб в Чехію не переїхали. Вони ж це - наркотики, розбій, воровство та бездіяльність
Напевно, для дітей там є якась допомога, а в їх кількістю дітей то можливо можна і прожити за цю суму в місяць не працюючи.
Irisha_2014• 07 апреля в 09:10
Ответ дляНіка Найз
а тобі що до цього?
Если думать, а не печатать громкие заголовки, то Чехия никогда и не принимала по международной защите, временная защита, по которой сейчас находятся украинцы, это немного другое, и она единая для всей Европы. До временной защиты, оформляли рабочие карты, сейчас для определенной категории начался процесс подачи на специальное ВНЖ. И да Чехия- это страна не про пособия.
Irisha_2014• 08 апреля в 13:32
Ответ дляНіка Найз
На форуме привыкла общаться вежливо и на Вы!
Сама форма вислову ’Они просто приехали за халявой не работать!’ нє вежівая, тому визиває і таку відповідь.
Irisha_2014• 08 апреля в 13:37
Ответ длявиаль
доброго дня, підкажіть будь-ласка, яка категорія українців може отримати спец ВНЖ?
Irisha_2014• 08 апреля в 15:06
Ответ дляНіка Найз
Зато правда!
А ви не в курсі, що є родини, які ледве вирвалися із окупації, поїхали в ту ж Чехію, працюють. А ви такі закидуєте людям, вважаєте це правильним? Чи вам просто жаба давить, що не виїхали, а дуже хотілося?
P.s. Я в Україні і не разу не виїжджала...
_Злата Ibra_• 10 апреля в 02:20
Ответ дляНіка Найз
Арабишей выгонят, будут на ослах прыгать как раньше. Все
_Злата Ibra_• 10 апреля в 02:20
Ответ дляMama Chelly
Правильно сделали
_Злата Ibra_• 10 апреля в 02:20
Ответ дляНіка Найз
Арабов выгонят и вас вместе с ними. Выгонят вас, с планеты земля. Все
_Злата Ibra_• 10 апреля в 02:21
Ответ дляНіка Найз
Удалено администрацией...