Всіх підсаджую• 08 апреля в 15:59
Донька не хоче ходити в школу із за образ однокласників
Хоч проблема , як на мене, в тому як вона сприймає світ.
Я не бачу там ознак булінгу. Іноді два однокласники чіпляють її по певному признаку.
З вчителем говорила, вона проводила бесіду з хлопцями але на відчепись.
З донькою домовились що наступного року я її преведу.
Але вона сьогодні знову прийшла в сльозах , що її зачепили хлопці. Що вона в школу не піде.
Якщо тут до кінця навчального року закінчилось не багато
То я розумом розумію що в іншій школі може бути ще гірше.
дамаБезСобачки• 08 апреля в 16:17
Ответ дляВсіх підсаджую
Нехай збагачує словниковий запас і на особистому побутовому рівні.
У моєї дитини зараз така двинута вчителька, яка робить некоректні зауваження під час уроку щодо слів, які іноді в когось і проскакують, бо теж є всякі діти.
Так от, у мене питання, чому вона свою доньку досі називає Маша, а не Марійка.
Стервочка• 08 апреля в 16:17
Ответ дляВсіх підсаджую
То збагачуйте. Книжки хай читає, вдома спілкуйтесь частіше.
Ми російськомовна сімʼя, але це не заважає спілкуватись з іншими українською.
Ми коли переїхали зі сходу на захід на початку війни то теж син приходячи до дому скаржився що деякі діти чіпляються коли він (коли щось дуже швидко розповідає) щось забув і сказав російською. Я сказала що б не звертав уваги (бо там у деяких взагалі той ще «суржик», але ж вони вважають що тільки мій не так розмовляє). А ще навчила казати «ви б ото краще нагадали потрібне слово, а не дражнили б». Допомогло.
Всіх підсаджую
• 08 апреля в 16:18
Ответ дляНевгамовна шахиня
А куди переведете наступного року?
В місто
Мотористка• 08 апреля в 16:18
Ответ дляВсіх підсаджую
ну це добра порада. Не завадить
Невгамовна шахиня• 08 апреля в 16:18
Ответ дляВсіх підсаджую
Тільки раді бога не звинувачуйте мене в мовному срачу.
Ми переселенці. В школі на уроках донька перейшла на українську. Але коли швидко говорить можуть вилітати російські фрази. І іноді спілкується зі своїми подругами по телефону або в переписці пооскакують російські слова
Тому як розумієте підтримки у дорослих я не знайду
Оце вже гон. Люди підтримують тих, хто хоче вчитися спілкуватися українською. Якщо навіть привід був у мові, причина полягає в іншому.
Сиджу тихенько• 08 апреля в 16:19
Ответ дляВсіх підсаджую
Бо я вже зверталась до класного керівника, вона так повернула розмову що ’ звісно я поговорю з хлопцями’ але і Маша нехай...
Змінювати школу.
Але не факт, що буде краще.
Адекватний класний керівник би провів бесіду з приводу толерантності і поваги до тих, хто мову вчить і спілкується.
Особисто я дуже поважаю людей, які докладають зусиль і вчать, і вміють посміятися коли не все вдається.
Тому Маша не нехай, а Маша має розуміти 1) її зусилля варті поваги 2) ніхто не може вказувати їй, як спілкуватися у побуті.
Але не факт, що буде краще.
ВсеЧетко• 08 апреля в 16:19
Потренуйтесь з донькою як відповідати словесно. Вона молодець, вчить українську і вживає її. Те, що є російські слова - це нормально. Хтось є з українських селебріті, які їй подобаються що перейшли на українську? Є багато інтервю Комарова, Дантеса що це поступовий процес. Допоможе доньці зрозуміти, що вона не одна така. І що це нормально, а от реакція хлопців - ні. Також попрактикуйте як можна дати відсіч, щоб зачепити й принизити тих хлопців. Наприклад, ’я і українську, і англійську вивчила швидше за вас. Є чим хизуватись?’. Варіантів купа, у вас все вийде!
Всіх підсаджую
• 08 апреля в 16:21
Ответ дляСиджу тихенько
Змінювати школу.
Але не факт, що буде краще.
З останнім пунктом буде дуже туго.
Коленная ложечка• 08 апреля в 16:21
Ответ дляВсіх підсаджую
Таких багато, не бачу проблеми. В моєму місті всі раніше спілкувалися на російській, зараз багато на українській мові, але суржик і російська все одно присутня, в школах теж.
Зайченя• 08 апреля в 16:24
може вона подобається їм?
а вони як придурки оце лізуть..
але як можна в чужому телефоні щось розгледіти взягалі?
а вони як придурки оце лізуть..
Грушки-яблочки• 08 апреля в 16:24
Ответ дляВсіх підсаджую
какие предложения она озвучила к Маше?
Всіх підсаджую
• 08 апреля в 16:24
Ответ дляМотористка
а возити як?
Маршруткою. Трохи незручно, але не проблема
Мама фіфті цента• 08 апреля в 16:25
У моей подруги другая история, но на той же почве
Черновцы, ее сыну 12 лет, так же ВПО из Харькова, с сентября пошел в местную школу, на уроках говорит на Украинском, на переменах русский язык, и он не единственный, там таких пол класса, не ВПО, а именно местных, русскоговорящих. И классная руководительница постоянно делает замечания, бывает в агрессивной форме
Мотористка• 08 апреля в 16:26
Ответ дляВсіх підсаджую
і не факт, що в інщій школі цього не буде. Автор, тут треба донести класному керівнику, завучу, директору і отим хлопцям, що з вашою дитиною так не можна.
дамаБезСобачки• 08 апреля в 16:26
Ответ дляКоленная ложечка
і молодці.
І суржику, і діалектичних нюансів вистачає в будь-якому регіоні.
Треба вдосконалюватися і підтримувати тих, хто щире має бажання і переходить на українську мову, нехай навіть поки і з помилками і з суржиками.
Але ні в якому разі не гнобити за помилки або окремі (поки що) вислови.
Всіх підсаджую
• 08 апреля в 16:27
Ответ дляГрушки-яблочки
какие предложения она озвучила к Маше?
Вона казала, я звісно поговорю з хлопцями, ви ж розумієте що війна і вони дуже болісно сприймають кожне російське слово. Натомість Марійці краще збагачувати словниковий запас української мови і переходити повністю в побуті на українську
Love_Love_Love_• 08 апреля в 16:27
Ответ дляВсіх підсаджую
Ну сьогодні вони підглянули що вона переписувалась російською, і почали -:пиши українською! Ти що не вмієш? Чи не хочеш?
Вона огризнулась - не ваша справа.
в принципі сьогодні це весь конфлікт.
Але може тому що це випливає періодично, вона болісно реагує
Вона огризнулась - не ваша справа.
в принципі сьогодні це весь конфлікт.
Ну якби вони дуже сильно не праві і справа не в нормонах, то я вам кажу як дуже ярий захисник мови.
дамаБезСобачки• 08 апреля в 16:28
Ответ дляМама фіфті цента
Бо вчителюку за учнів на перерві дрючить завуч, наприклад
Вишня на торті• 08 апреля в 16:28
Ответ дляIshoy
Как мама Вы обязаны защитить дочь. Что значит, Вы не видите признаков буллинга? Оскорбление по какому-то признаку и есть буллинг. Идите к директору и разбирайтесь
Встановлювати наявність або відсутність булінгу може тільки суд. Навіть комісія, яка скликається в навчальному закладі у таких випадках, виносить висновок рекомендаційного характеру, який потім оцінюється судом комплексно з іншими доказами.
МинерАлочка• 08 апреля в 16:29
Ответ дляВсіх підсаджую
Але і обезцінювати її проблему я не хочу, не хочу відмахуватись.
Автор, моя дитина через булінг з боку вчителя отримала нервовий зрив і лікування у психотерапевта..
Я теж думала, що вона перебільшує. Класна казала, що то дитина просто так все сприймає. Я потім зловила її подружок і у неформальній обстановці розпитала в чому саме виражається чіпляння до моєї дитини. То дівчата мені таке розказали, що капець. Там не просто буллінг, а відверте приниження і знущання на кожному уроці було. При цьому дитина неконфліктна, гарно вчиться, всі вчителі її хвалили. А та вчителька просто була закадичною подруголю класухи, то вона мені вливала в уші, що дитина просто перебільшує і не так розуміє.
Так що захищайте свою дитину, в неї крім вас нікого нема.
Мама фіфті цента• 08 апреля в 16:29
Ответ длядамаБезСобачки
Подруга постоянно малому говорит о важности учить и чаще говорить на Украинском, по этому на уроке он естественно всегда отвечает на государственном. Но разве на перемене не личное пространство и время, мне кажется хоть на Английском пусть говорят, лишь бы не нарушали общественный порядок
А я кумедна• 08 апреля в 16:30
Ответ дляВсіх підсаджую
Вы в каком городе?
дамаБезСобачки• 08 апреля в 16:30
Ответ дляМама фіфті цента
Мова окупанта...
ИНЬэтовамниЯНЬ• 08 апреля в 16:31
Ответ дляВсіх підсаджую
Тут чи самооцінку треба піднімати, я не знаю.
Так ведите ребёнка к психологу, разбирайтесь в её проблемах, находите решение.
миссАрфография• 08 апреля в 16:31
Ответ длядамаБезСобачки
Шо маша нехай?
Не вірю, що діти дразнять за вислови узькою мовою.
т.е. взрослые могут, а дети нет. ага :)
Всіх підсаджую
• 08 апреля в 16:32
Ответ дляМинерАлочка
Отож, тут тонка грань. І я хочу захистити свою дитину.
Я зверталась і до класного, і до завуча, і до психолога. Не можу сказати що вони не проводили бесіди з хлопцями. Але нічого не змінюється. Хлопці не чіпають її тиждень, два три. А потім знову за своє.
То ми вже вирішили перевестись в іншу школу
В танке• 08 апреля в 16:32
Ответ дляВсіх підсаджую
та чому не знайдете. Але копайте глибше. Завжди є щось, чого не видно на поверхні.
Стервочка• 08 апреля в 16:32
Ответ дляЗайченя
може вона подобається їм?
а вони як придурки оце лізуть..
Та норм там розглядається, якщо є бажання розгледіти )
Мій в минулому році, коли нове скло на телефон ліпили, взяв собі таке, що затемнюється коли під кутом дивитись на екран (забула як називається). Сказав - що б сусіди по парті не підглядали )