Ніка Найз• 18 апреля в 07:39

Україна готується до запуску цифрової гривні

Цифрова гривня (е-гривня) — це нова форма національної валюти України, яку планує впровадити Національний банк України (НБУ). Вона поєднує в собі характеристики готівкових та безготівкових коштів, надаючи громадянам альтернативний спосіб здійснення фінансових операцій.

Як зазначив заступник голови НБУ, е-гривня не є обов´язковою до використання:​

"Ми не говоримо про те, що це буде єдиний вид валюти і громадянин може сам вирішувати, користуватися чи ні. Не хочеш – не користуйся."​

Це означає, що цифрова гривня стане додатковим інструментом поряд із традиційними формами грошей.​

Пілотний проєкт: як це працюватиме?
НБУ готується до запуску пілотного проєкту е-гривні, який відбуватиметься в реальному середовищі з участю підприємців та користувачів цифрових гаманців. Мета — протестувати технологічні аспекти нової валюти та оцінити її ефективність у повсякденному використанні. Для реалізації проєкту НБУ шукає технологічного партнера, а кілька банків вже виявили зацікавленість у співпраці.​

Програмовані платежі та державні ініціативи
Однією з ключових особливостей е-гривні є можливість здійснення програмованих платежів. Це означає, що кошти можуть бути налаштовані для використання лише на певні цілі або товари. Наприклад, державні програми підтримки, такі як "єКнига" та "єВідновлення", можуть обмежувати використання виділених коштів лише на відповідні категорії товарів, що підвищує ефективність таких ініціатив.​

Переваги е-гривні
Впровадження цифрової гривні має на меті:​

Розвиток платіжної інфраструктури України.​
Цифровізацію економіки та зменшення витрат на обслуговування готівки.​
Підвищення прозорості фінансових операцій.​
Зміцнення довіри до національної валюти.​
Крім того, е-гривня сприятиме економічній безпеці держави та посиленню монетарного суверенітету України.​

Технологічні аспекти та безпека
Е-гривня буде реалізована з використанням технології розподіленого реєстру (DLT), що забезпечить високий рівень безпеки та стійкості системи до зовнішніх загроз. Крім того, планується впровадження функції офлайн-платежів, що дозволить здійснювати транзакції навіть без підключення до інтернету. повідомляє .

Подальші кроки
Після завершення пілотного проєкту НБУ проаналізує результати тестування та прийме рішення щодо подальшого впровадження е-гривні на національному рівні. Це стане важливим кроком у розвитку фінансової системи України та її інтеграції у глобальні цифрові економіки.
Olvia1987• 18 апреля в 07:45
Украине надо думать,как не потерять государственность,а не про цифровую гривну.Это как парализованный человек решит купить себе коньки.
Ishoy• 18 апреля в 07:47
’Ми не говоримо про те, що це буде єдиний вид валюти і громадянин може сам вирішувати, користуватися чи ні. Не хочеш – не користуйся.’​
До поры до времени.
Может хоть теперь люди наконец откроют глаза и увидят, куда их ведут?
0% приватности
0% контроля над своими финансами
100% зависимости от системы
королевна• 18 апреля в 07:54
Это из серии ’на фига козе баян?’ Если есть безнал, для чего мне еще открывать карту для е-гривны? Какую для меня мега полезную миссию несет е-гривна?

Olvia1987• 18 апреля в 08:01
Ответ длякоролевна

Для вас не несёт,а для её запускателей несёт.Миллионы бюджетных денег им в карман.
королевна• 18 апреля в 08:01
Ответ дляOlvia1987
так ключевое слово ’для меня’. Для них понятное дело.
автор Ніка Найз • 18 апреля в 08:02
Ответ длякоролевна

В налоговой будет видно что и сколько продают купчихи шмотья и не платят налоги!
королевна• 18 апреля в 08:05
Ответ дляНіка Найз
это все понятно. Но если е-гривна это дело добровольное ’пока’, то вот мне зачем открывать эту карту? Держава придумает очередную тысячу, что бы люди кинулись ее открывать?...
автор Ніка Найз • 18 апреля в 08:05
Ответ длякоролевна
Читала что не совсем добровольное! Ее вводят для пенсов и бюджетников!
королевна• 18 апреля в 08:06
Ответ дляНіка Найз
ааа, т.е. зп и пенсию туда начнут переводить? тогда твари, что сказать...
автор Ніка Найз • 18 апреля в 08:08
Ответ длякоролевна
да, эти категории вообще хотят снять с нала , потому что слишком много теневых денег там пролетает!
королевна• 18 апреля в 08:11
Ответ дляНіка Найз
что значит снять с нала? Человеку нужен нал, он не сможет его обналичитить? Лег банк, терминалы в магазинах не работают, купить можно только за нал, вот что делать? Иди голодай? Державе пох.... Все через жо....
арина-ветерок• 18 апреля в 08:13
Ответ дляНіка Найз
На дом почтальоны будут носить е-гривну? Вот зачем эти вбросы. Почти все старики 80+ даже карточкам не доверяют, почтальоны им носят пенсию на дом. И это в больших городах, а в сёлах и подавно.
А бюджетникам уже ничего не страшно, зарплаты мизерные, их четвертый год не поднимают.
Ishoy• 18 апреля в 08:17
Ответ дляарина-ветерок
Нет, просто скажут что пенсия теперь только через е-гривну. Не разберешься - твои проблемы, «у держави нема коштiв»
автор Ніка Найз • 18 апреля в 08:18
Ответ длякоролевна
Да, только нал! Везде терминалы! Никаких базаров и купли продажи через руки! Только все белое и официал со всеми вытекающими!
автор Ніка Найз • 18 апреля в 08:19
Ответ дляарина-ветерок
На карту будут приходить деньги без возможности обналички через терминал!