Перша леді колгоспу• 27 апреля 2025

Як за вашими спостереженнями, Чи впливає образ життя на стан здоров´я?

Після 50-60 років.
Дивишся, одні старенькі підтягнуті, рухливі подорожують і в 70-80 років.
Інші в 60 мають такі букети захворювань що і з ліжка важко встати.
Як ви гадаєте це генетика, чи образ життя?
Скільки людина рухалась, чи були шкідливі звички, який стиль харчування?
...аяприкольная• 27 апреля 2025
Ответ дляПерша леді колгоспу
Правильне я мала на увазі правильне, а не дієту.
Без надлишків жирів вуглеводів, алкоголю
Автор, мой дедушка и его родной брат,давно покойные.
Выросли в одинаковых условиях, питались одинаково в детстве.
Во взрослой жизни - мой дед - не пил не курил худой активный. Умер в 82 года , но перед этим 7 лет тяжёлой деменции.

Его брат - всю жизнь пил, курил, ожирение всегда было (не полный, а ожирение), умер в 92 года при своей памяти, в полном здравии, ни дня не лежал.
Така бойова Я• 27 апреля 2025
Ответ дляЗавЛабСнаб
это в крови должно быть
насильно себя не заставишь
Так, можна заставити на 2-3-5 разів і все. Почнеш це ненавидіти.
Пишущаяся• 27 апреля 2025
Ответ дляПерша леді колгоспу
На ваш погляд, умовний бухгалтер що 40 років папірці перекладав буде здоровіший?
Не думаю, знаю женщин бабушек работали физически всю жизнь - и сейчас живчики в свои почти 80
А условная бухгалтерша в 50 развалюха
Да Вы даже тут почитайте, каждая вторая напишет - я не могу работать физически, у меня здоровье не позволяет. И это молодые пишут, лет по 40 и всю жизнь работали на стульчике
вАлнуюся сильнА• 27 апреля 2025
Ответ для...аяприкольная

А мій дід курив смердючі папіроси все життя без фільтру. Помер в 92 роки, до останнього ходив і був при пам´яті, грип дав ускладнення.
автор Перша леді колгоспу • 27 апреля 2025
Ответ дляЖенаАйтишнеГа
Ще впливає, які навантаження на організм були в дитинстві та молодості. Одна моя бабуся фізично працювала з дитинства (город + господарство), потім - колгосп + робота; друга бабуся майже все життя прожила в місті. То перша бабуся в 73 роки з букетом проблем опорно-рухової системи, іншій 68 - ще активно рухається. У дідусів ситуація краща, але в першого діда (77 років) також вилазять проблеми.
От мій тато і всі його брати і сестри. З дитинства працювали на городах. Коли вийшли на пенсію у них прям змагання були хто більше заробить грошей зі свого городу.
По виносливості тато в 78 років набагато випереджав і мене і мого чоловіка.
Ластоноша• 27 апреля 2025
Ответ дляСоня-сонятко
Звісно, впливає все - генетика, спосіб життя, місцевість проживання, стреси
Ще й базовий рівень енергії впливає. Моїй свекрусі 70, народила 5 дітей, були стреси, останні років 30 з чоловіком живуть не дуже, у неї повна непереносимість глютену та лактози, сильний варикоз і артроз. Вона скаче як адреналінова білка, допомагає усім дітям з онуками, інколи працює, займається садом, в´яже усім, займається спортом, тягає чоловіка по танцям і т.п. У мене стільки енергії і в 20 не було, напевне
Така бойова Я• 27 апреля 2025
Ответ дляПодтяжка
Я уже написала - отсутствие нагрузок и стрессов. У бухгалтера стрессов более чем достаточно.
Человек ’вырабатывается’ физически и морально. Скачут с рюкзаками в 70 те, кто всю жизнь жил легко
Це алучне визначення. Легко жили, не напружуючись і не стресуючи, навіть коли є причини. На роботі проблеми-пусте, в житті-якось буде.
Пишущаяся• 27 апреля 2025
Ответ дляЗавЛабСнаб
парадокс конечно - но зожники долго не живут
Есть такое.
ЗавЛабСнаб• 27 апреля 2025
Ответ дляПишущаяся
А условная бухгалтерша в 50 развалюха
это нормально, все разные
кто то всю жизнь встает в 5 выспавшись, другой - умрет если так будет вставать
физиология разная
Така бойова Я• 27 апреля 2025
Ответ длявАлнуюся сильнА
В мене все життя низький тиск, я ніколи не була і не буду живчиком 🙁
Та то Ви неправильний спосіб життя ведете. Треба підключити спорт на постійній основі через не можу, потім втягнетеся і відчуєте енергію.
Ответ для...аяприкольная

От і в чому секрет?
Маю зараз знайому, їй ще немає 60.
Вона як в вашій історії 2 брат. Ожиріння, паління ( ну алкоголь в міру правда)
Вона ледве ходить. Діабет, хронічне захворювання легень, бляшки в судинах.
І тут же ще одна моя подружка 62 роки.- 60 кг, ще коханцями перебирає
Ластоноша• 27 апреля 2025
Ответ длявАлнуюся сильнА
Аналогічно. З дитинства так. Просинаюсь вже втомлена
Ответ дляЛастоноша
От супер! Приємно читати такі історії!
Кишмишная Мая• 27 апреля 2025
По моим наблюдениям, не влияет вообще. Генетика влияет, это да.
Душа компанії• 27 апреля 2025
Ответ дляПодтяжка
Конечно образ жизни влияет.
Если человек работал в горячем цеху или отели убирал с утра до ночи, стариков на себе тягал - будут у него силы в 60 лет путешесивовать и вести активный образ жизни?
У него не будет для этого средств, даже если будет желание
Така бойова Я• 27 апреля 2025
Ответ дляПишущаяся
А условная бухгалтерша в 50 развалюха
А Ви про дитинство спитайте? В дитинстві було багато городів, і піднімання важкого. А потім мама питає, а звідки в тебе грижі в хребті? Так, вони теж тягали. Тільки величезна різниця з малечку постійно це робити. І дитину з міста привезти у село і ставити на сільські роботи з вимогою працювати так само.
Показушница• 27 апреля 2025
Генетика - перше, стрес - друге.
Спосіб життя вже потім
Показушница• 27 апреля 2025
Ответ дляТака бойова Я
Де ви ту енергію у спорті берете?
Я після спорту - вижатий лимон.
І з ким спілкуюсь, теж. Але що змінюється - зникає віддишка, не так швидко втомлюєшся в буденних справах.
Але заряду енергії після спорту чомусь нема
ЖенаАйтишнеГа• 27 апреля 2025
Ответ дляПерша леді колгоспу
Ну тут я думаю ще вплинуло те, як саме працювали - бо в моєї першої бабусі було нелегке дитинство, її виростила тітка, яка її взагалі не жаліла, вона практично з роботи не вилазила і так повелося, що практично все сама робила. Моя нерідна прабабуся померла в 96 років - пережила другу світову, голодомори, практично до останнього тримала птицю, за півроку до смерті лише перестала виходити з хати. Мабуть, кому як повезе.
дякую аж підскакую• 27 апреля 2025
В любом возрасте влияет
Пишущаяся• 27 апреля 2025
Ответ дляТака бойова Я
почти все мои сотрудники жили в Киеве. Какие огороды?
Есть несколько человек переселенцы из Херсона или Донецка
Про огороды никто не говорил у них
Родители квартирные жители. И все больные.
...аяприкольная• 27 апреля 2025
Ответ дляПерша леді колгоспу
От і в чому секрет?
Маю зараз знайому, їй ще немає 60.
Нет секрета. Все разные.
...аяприкольная• 27 апреля 2025
Ответ дляПоказушница
Де ви ту енергію у спорті берете?
Я після спорту - вижатий лимон.
У меня так же. Если с утра схожу в тренажерку, то потом весь день лежать надо. Вообще энергии нет.
Ответ для...аяприкольная
Мені здається в такому випадку добре допоможе йога, дихальні практики .
тянитолкайка• 27 апреля 2025
Ответ дляПодтяжка
Все-таки отсутвие нагрузок и стрессов
Навантаження не завжди негативно впливають. З мого досвіду, якщо людина рухається, то вона довше при розумі та сама себе обслуговує. Всі мої знайомі і родичі, які жили чи живуть в приватних будинках, займаються городами, піклуватися про якохось тварин, вони і в 85 ходять, а ті, хто жив чи живе в квартирах часто після 70 вже й з дому не виходять, потім вже й по квартирі перестають ходити і помирають раніше.
оксюморон• 27 апреля 2025
Ответ дляПерша леді колгоспу
Я їхала електричкою. І тихенько підглядала з групою туристів що вирушали в двухденний похід.
Мене вразила жіночка. Фігура піонерки, обличчя пенсіонерки. Ну за 70 це точно.
І вона з тим рюкзаком що більший за неї так активно приймала участь в обговоренні маршруту.
Я просто закохалась в неї
Бо вона все життя у походах.
Ми колись були зі спелеологами у печері, жили у підземному таборі тиждень, допомагали їм тягати глину (відкопати новий хід). У 2006 році, на честь ювілею відкриття печери, збиралося декілька груп туди.
З нами була жіночка, яка свого часу з групою ту печеру знайшла у 1966 році.
Саме така - струнка, рухлива, активна.
оксюморон• 27 апреля 2025
Ответ дляПерша леді колгоспу
У мене мама бібліотекар.
Але вона часто з роботи йде додому пішки. 4,5 км, йде годину.
Їй 73 роки. Вона виглядає краще за свою колегу -однолітку, яка навіть одну зупинку їхатиме автобусом.
Тріль підпільний• 27 апреля 2025
Влияет. Ясно, что онко или какую-то другую страшную болезнь правильным питанием не победить, но я на себе испытала простые, казалось бы, вещи- просто похудеть, просто пойти в спортзал, просто каждый день ходить 8-9 км, просто хорошая еда и надо же - случилось чудо - мои диагнозы (гипертония, сосудистые кризы, язва, артроз) перестали меня беспокоить. Совсем.
Скажений гудзик• 27 апреля 2025
Ответ дляПерша леді колгоспу
Ну от стреси. В моєму роду і з маминої лінії і по татові всі довгожителі.
Але моя бабуся пережила голодомор, війну, смерть своїх маленьких дітей і була живчиком до 87 років
В первую очередь все в голове. Есть люди с тягой к жизни и в 80 лет, а есть те, кто в 40 считают, что у. них ВОЗРАСТ
Тріль підпільний• 27 апреля 2025
Ответ дляСкажений гудзик
А вот это - абсолютная истина. Воля к жизни решает почти все.