Не маю досвіду в данних ситуаціях.Розкажіть будь-ласка, як на справі воно. Я правильно розумію що оформлюється квартира на одну людину на дві не можна , як тоді документально мати право на спадок 2й людині. Як тоді це питання розрізняється, яка вартість переоформлення та що у разі відмови одного від спадку щоб дешевше було переоформити , лише устна домовленість що колись продамо квартиру та поділемо? Цікавить реальний досвід, бо ніколи не мала справи з спадщиною, дякую.
Ответ дляJulieta78
Будет проще, если вы сразу объясните, кто из вас кому приходится.
У мого дідуся була сестра, в неї дітей не було, вона померла, і от виявилось що квартиру вона записала на двох людей це на мою маму і на мене, тобто я їй онучка не пряма, а мама їй племінниця. + мама там прописана, але це ні на що не впливає у даному випадку певно
Romashka5577• 30 апреля 2025
Ответ дляShokolad55
Тобто можна оформити на двох ноторіально? А якщо ні які ще варіанти?
Не треба інших варіантів, типу оформити на одного, він продасть і гроші другому віддасть- це для дебілів, оформити на двох і вдвох продати
Romashka5577• 30 апреля 2025
Ответ дляShokolad55
Бо мені там заздалегіть щось так неконкретно понаросказували родичи шо це дуже дорого на двох + з налогами 🙊багато їздити і складо , типу треба відписати
Не ведитесь
Ответ дляShokolad55
Да, и мама и вы будете платить немалый налог за свою часть, сколько -то процентов от оценочной стоимости. Забыла сколько (
Ответ дляShokolad55
А у вашей мамы есть еще дети кроме вас ?
Ответ дляShokolad55
те що мама там ’прописана’ впливає тільки на те, що вона вважається такою, що фактично прийняла спадщину, і їй не обов´язково вкладатися в термін 6 місяців. а вам - обов´язково. якщо ви цей термін пропустите, підстав для його поновлення у вас не буде.
Ответ дляRomashka5577
Просто головне питання було в тому чи так це дорого як мені родичи попередньо розказали. Там чи не від 100 000 чи більше тисяч
Ответ дляShokolad55
что значит записала квартиру
заповіт написала?
Ответ дляJulieta78
Ну вот может поэтому мне и сказали что лучше на маму пусть оформят типа дешевле будет, но о каких сумах речь идет я хотела понять пока просто издалека
Ответ дляBLUE_SKY
что значит записала квартиру
заповіт написала?
Да , у спадок
Ответ дляrybka21
якщо спадкоємців двоє, кожний отримає свідоцтво про право на спадщину на 1/2 від кожного об´єкта спадкування. і цю частину (вона має назву ’ідеальна частка’) можна відчужувати. тобто, продавати, дарувати, обмінювати, заповідати. не можна тільки без згоди співвласника передавати в заставу.
А подскажите пожалуйста, как можно продать часть квартиры? Это что-то новое в законодательстве? Почему тогда люди годами мучаются из-за того, что один собственник хочет продать, а другой нет? Я знаю, что вы нотариус, если что, потому спрашиваю
Ответ дляShokolad55
сума податку не зміниться від кількості спадкоємців
бо податок нараховується на вартість майна
якщо спадкоємців декілька, сума податку ділиться на всіх
ну це ж наче логічно
ось нагуглила
Нульова ставка (0%) встановлюється для спадкоємців першого та другого ступенів споріднення.
До першого ступеня належать:
чоловік або дружина спадкодавця;
батьки спадкодавця;
діти спадкодавця (зокрема усиновлені та народжені після його смерті).
До другого ступеня належать:
рідні брати та сестри спадкодавця;
баба та дід з боку матері та з боку батька;
онуки спадкодавця.
Ставка ПДФО у розмірі 5% встановлюється для спадкоємців, які не належать до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення.
До першого ступеня належать:
чоловік або дружина спадкодавця;
батьки спадкодавця;
До другого ступеня належать:
рідні брати та сестри спадкодавця;
онуки спадкодавця.
Ответ дляsilma
ні, я не нотаріус. але нерухомість то моя спеціалізація.
частку будь-чого можна продати. це називається правом власності - володіння, користування та розпорядження. люди мучаються, тому що частка квартири це завжди малоліквідна нерухомість. не багато охочих купити квадратні метри з сусідами. але законодавчо ніяких перешкод для продажу 1/2, 1/3 чи навіть1/20 нерухомості - нема. єдине, що спершу треба запропонувати викуп цієї частки співвласникам. це називається ’право першочергової купівлі’
dreamsunny• 30 апреля 2025
Якщо родичі 1 ступеня та немає заповіту то спадок ділиться 50/50.
Можна між собою домовитися про розподіл майна. Тоді перед отриманням свідоцтва про спадок підписується договір розподілу у нотаріуса. Потім кожна сторона отримує те, про що домовилися .
Свідоцтво на квартиру видають на будь яку частку.
Спочатку один спадкоємець відкриває спадкову справу.
Через пів року можна вступати у спадщину.
Дешевше успадкувати одному. Бо кожне свідоцтво коштує грошей.
Якщо повністю довіряєте другому спадкоємцю, то можна написати відмову від спадщини. Ціна в кожного нотаріуса різна.