Язвочка• 23 мая в 19:00
У кого було ускладнення грипу: міокардит, ревматизм?
Які були симптоми? Як швидко виявили? Які обстеження призначали? Які препарати призначив лікар і чи допомогло це вам? Заздалегідь вдячна за відповіді!
Дама-мадама• 23 мая в 19:21
У чоловіка в лютому 2022 після ГРВІ був міокардит. Спочатку кашель, потім не міг спати, задишка, блідий як стіна, навіть не міг наклонитися щоб взутися. Виявила не одразу, як раз співпало з початком війни - частина лікарів виїхала, деякі приватні кліники не працювали і взагалі не зрозуміло було куди йти і що робити. Спочатку зробили рентген легень щоб виключити пневмонію, побачили розширену тінь серця, направили до кардіолога
З понеділка на дієті• 23 мая в 19:31
я болела в апреле, осложнение в виде острого невроза, я сейчас живу в ужасе 2 месяц😭😭😭
Язвочка
• 23 мая в 20:26
Ответ дляЗ понеділка на дієті
Невроз? А які у вас симптоми?
Язвочка
• 23 мая в 20:27
Ответ дляДама-мадама
Як ваш чоловік зараз? Минулося?
УраганнаЯ• 23 мая в 20:43
Ну я можу розказати про свою пацієнтку. Першочергово я думала, що в неї перикардит. За тиждень після ГРВІ почала бути дурна і почало тиснути в грудях. На рентгені розширена тінь серця. Високі кардіомаркери. На ранок зробили НХО, де ми й побачили міокардит, відправила в реанімацію а потім домовилися про переведення в кардіологію. Бо мала фракцію викиду всього 15%. Лікування як стандартна серцева недостатність, АСЛО і т.п в неї були негативні. Взагалі дівчинка виїхала дуже добре, ми думали, що до трансплантації не дотягне, а в неї і робота серця трохи зліпшилася.
Наивная Хо• 23 мая в 20:47
у мене міокардит, після ковіду. Без симптомів. Виявили випадково - мала бути операція, на кардіограмі помітили зміни, пішла на ехо і мрт серця.
лікуюсь до цих пір з 21 року
Язвочка
• 23 мая в 21:06
Ответ дляУраганнаЯ
Дякую вам за дуже інформативний коментар! Рада за вашу пацієнтку! І за вас, що вдалося вчасно діагностувати!
Язвочка
• 23 мая в 21:08
Ответ дляНаивная Хо
лікуюсь до цих пір з 21 року
Обіймаю вас!
Виходить, переросло у недостатність?
Наивная Хо• 23 мая в 21:10
Ответ дляЯзвочка
Обіймаю вас!
Виходить, переросло у недостатність?
дякую. весь цей час балансую на грані. І все так же без симптомів
Язвочка
• 23 мая в 21:11
Ответ дляНаивная Хо
Тримайтесь! Бажаю вам скорішого виздоровлення!
Дама-мадама• 23 мая в 23:49
Ответ дляЯзвочка
Як ваш чоловік зараз? Минулося?
Ну як вам сказати. Постійно приймає 3 препарати і все одно періодично має приступи миготливоі аритмії. Не дуже добре.
Кукусики• 27 мая в 18:32
Ответ дляЯзвочка
Невроз? А які у вас симптоми?
Був міокардит колись після ОРВІ. Із симптомів були лише виражена тахікардія і біль у серці стискаючий. Щодо серцевої недостатності, то було написано в діагнозі СН1 (це латентна форма, виявляється лише при фізичному навантаженні (наприклад, коли підіймалася сходами на 3-й поверх у поліклініку)). За даними УЗД серця тоді були лише ущільнення передньої стулки мітрального клапана, дещо знижений показник ударного об´єму, виражена тахікардія. На ЕКГ були зміни, які можуть вказувати на міокардіт (депресія сегменту ST та інверсія зубця Т), ще були ознаки гіпертрофії ЛШ (але це від гіпертонії). Лікувалася амбулаторно.
Потім тривалий період не проходила УЗД серця.
В 2019 р. було виявлено стеноз аортального клапана 1 ст., тахікардитичний гіперкінез, були показники з прискоренням кровотоку.
В 2020 р. були симптоми ковіду, а потім з´явився стискаючий біль у серці, а іноді виникав біль сходжий на стенокардію. Пульс почав шалити. А ще набухання шийних вен зліва. Проконсультувалася онлайн, порадили пройти УЗД серця.
В 2022 р. пройшла УЗД серця, а там... Погіршилася ситуація - стеноз аортального клапана 2 ст. з градієнтом тиску 43 мм рт. ст. (якщо немає звуження, то градієнт тиску в АК має бути 0 мм рт. ст.), недостатність аортального клапана 1 ст., легка гіпертрофія стінок ЛШ, прискорення кровотоку в мітральному клапані, легка регургітація в мітральному клапані і регургітація в трикуспідальному клапані (пока це лише регургітація).
В анамнезі є хронічний тонзиліт.
Така ситуація.
В анамнезі є хронічний тонзиліт.
Така ситуація.