Царівна Жабка• 03 июня в 07:39

Вы задавали анализ после укуса клеща

Клеща сняли практически сразу. В первый день был антибиотик. Покраснения или еще чего-то не было. Анализ не дешевый,вот думаю сдавать или нет!?
Чупа-чупс• 03 июня в 07:42
Головне не зразу - він стає позитивним за 3 тижні
Барабасиха• 03 июня в 07:44
Антибиотик нужно пить 2 недели . У меня проявилась эритема ( болезнь Лайма) через недели 3. Уже и забыла, что клеща снимали. Болезнь дрянь , поэтому пейте антибиотик. Анализ на борелиоз сдадите примерно через месяц после антибиотика. На антитела
автор Царівна Жабка • 03 июня в 07:45
Ответ дляБарабасиха
Врач выписывал антибиотики на 5 дней. Сегодня 3 Нед.с момента укуса клеща
Барабасиха• 03 июня в 07:51
Ответ дляЦарівна Жабка
5 дней это не по протоколу лечения. Понимаете , если клещ с борелией , то минимум 2 недели пить ( доксициклин обычно назначают) Лучше перестраховаться. Прочитайте про болезнь Лайма. Последствия на всю жизнь . И да- загар при приеме этого антибиотика запрещен . Я не знала - получила ожог кожи .
Барабасиха• 03 июня в 07:52
И назначить лечение должен врач инфекционист !!
автор Царівна Жабка • 03 июня в 07:52
Ответ дляБарабасиха
Он и назначал!!
Барабасиха• 03 июня в 07:56
Я находила кучу информации про эту болезнь и была в шоке . В Украине как-то халатно относятся к ней, протокол лечения один - антибиотик. В Европе там очень серьозное лечение. Потому что последствия недолеченой болезни не хорошие .
Барабасиха• 03 июня в 07:56
Надеюсь и желаю Вам, чтоб клещ был не инфицирован
Яков Hypnotherapist• 03 июня в 07:57
Если клещ только укусил, то антибиотик пьется разово, в первый день, для профилактики.
Если не успели, то тогда анализ lgM lgG и курс антибиотиков и опять анализ.
Пешеходик• 03 июня в 08:02
Ответ дляБарабасиха
Їй прописали як профілактику не для лікування. Автор, все залежить від місцевості, я в 30 км від києва, в нас не щустрічався ще лайма ( це не тільки мої спостереження, а й лікпрі на розслабоні, аб не прищначають), в києві вже майжн всі кого кусають мають потім хворобу. Оскільки хвороба досить погана і потім будете страждати все життся, токраще здайте всі аналізи вчасно і якщо треба, то пролікуєтесь теж вчасно, бо щапустите в зрнічний стан, будете локті собі кусать і це вам в копійку обійдеться
Яков Hypnotherapist• 03 июня в 08:09
Ответ дляПешеходик
30 км від Києва, дочку лікували 2ма курсами(
(була невелика пляма/ерітема на місці укусу, тому й помітили)

Знаю летальний випадок у одних (лікували все що завгодно), у інших лікування досі, бо діагноз пізно поставили.
Лікарі в поліклініці не шарять звичайні, нажаль.
Спасіння утопаючих, діло рук самих утопаючих.
миссДавеча• 03 июня в 08:11
Мама пропила профілактично антибіотик і все. Без аналізу. Вважаю то правильним. Тут шкода від АБ значно перевищує ризики від можливосі хвороби
Україна наше все• 03 июня в 08:14
Ответ дляБарабасиха
Мені колись теж лише на тиждень назначали..(
Пешеходик• 03 июня в 08:24
Ответ дляЯков Hypnotherapist

Ви мабуть на півночі області, я на півдні
Путающаяся• 03 июня в 08:29
у Вас не было эритемы, я б не сдавала. У меня был укус, не было никаких следов, не сдавала.
сладкий_ноябрь• 03 июня в 08:29
Ответ дляБарабасиха
Не потрібно нічого пити, змажеться картинка, якщо ви хворі, а якщо ні, то труїте організм просто так,
сладкий_ноябрь• 03 июня в 08:30
Ответ дляБарабасиха
Де саме серйозне лікування в моменту укусу?
З моменту виявлення еритерми - так. А з моменту укусу лікування не має.
Барабасиха• 03 июня в 08:37
Ответ длясладкий_ноябрь
Автор, я б рекомендувала можливо звернутися до іншого інфекціоніста . І почути думку ще одного фахівця
МадамОхмури• 03 июня в 08:52
Адекватна ініормація від доказових ✅Що робити після укусу кліща - покрокова інструкція 📝

🔵Що може бути зі мною після укусу кліща?

Є два основних варіанта: 1) реакція на сам укус кліща, як на укус БУДЬ-ЯКОЇ комахи; 2) передача специфічних інфекцій через укус кліща (хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт, бабезіоз, хвороба скелястих гір та інш.).

🔵Як виглядає реакція на укус кліща?

По суті, це мікротравма + реакція на слину комахи. Така реакція є ДОВОЛІ ЧАСТОЮ і проявляється у вигляд появи незначного (до 1, рідко 2 см в діаметрі) набряку, почервоніння в місці укусу, як правило з’являється відразу, але іноді ця реакція відтерміновується в межах 1-7 днів. Також дуже часто збільшуються регіонарні лімфатичні вузли (наприклад, якщо це укус в районі голови, то реагують потиличні та шийні л\в). Зазвичай, всі симптоми самостійно зникають в межах 1-2 тижнів від моменту появи. Якщо набряк в місці укусу сильно свербить, то використовуються креми або мазі з кортикостероїдом з хорошим ефектом.
Лімфатичні вузли зменшуються так само в межах декількох тижнів, рідше до 1 місяця.

🔵Які хвороби можуть переносити кліщі?

Стосовно специфічних інфекцій, які передаються кліщем під час укусу (це ТІЛЬКИ при умові, що він заражений цією інфекцією), то, слава богу, українські кліщі являються переносниками майже виключно хвороби Лайма («борреліоз»). Кліщовий енцефаліт (від якого є вакцина) в Україні майже весь «завозний» - раніше зустрічався у Волинській області та в Криму. Проте його можна часто зустріти в інших східних країнах Європи, в першу чергу в Естонії, Латвії, Литві, Чехії та Словенії. Чи потрібно вакцинуватись тим, хто постійно проживає в Україні від кліщового енцефаліту? Ні, не обов’язково. Якщо ж ви плануєте тривалу подорож або постійне проживання в країнах Європи, ендемічних по кліщовому енцефаліту - тоді інша справа.

🔵ОК, мене вкусив кліщ. Які мої подальші дії?

Перша порада – відріжте собі інтернет. Гіршого, ніж гуглити «што дєлать прі укусє клєща» ви просто не зможете нічого зробити. А от далі просто робимо все по-людськи. Головне – це зняти кліща, і зробити це як можна швидше (бажано не пізніше 36 годин після його присмоктування, бо саме стільки часу треба кліщу для передачі боррелії). Це доволі просто зробити самому вдома - для цього краще всього підійде тоненький пінцет, яким ви піддіваєте кліща якомога ближче до шкіри і просто витягуєте звідти (можна замовити в інтернет-магазинах спеціальні пінцети для видалення кліщів – дуже рекомендую для тих, хто робить це часто). Ще можна накинути петлю з нитки навколо кліща та так само витягнути його, хоча це трішки важче зробити, особливо якщо кліщ маленький. Не використовуйте йод, масло, припікання та інші «народні» методи – кліща дістаємо МЕХАНІЧНО! Якщо самі не справляєтесь, тоді вже звертайтесь до місцевої поліклініки або травпункту.

🔵А якщо випадково залишилась головка кліща на шкірі?

Часто буває, що голівка залишається в шкірі після видалення тулуба кліща. Якщо ви можете видалити голівку – спробуйте. Але якщо це неможливо, то залиште її там, бо вона поступово сама звідти вийде. Так як переважна кількість боррелії знаходится не в голові, а в шлунку кліща, то ця ситуація не сильно впливає на подальшу тактику.

🔵Чи треба здавати кліща на аналіз після видалення?

На сьогоднішній день переважна більшість спеціалістів схиляється до того, що кліща НЕ ПОТРІБНО досліджувати, так як це, зазвичай, не впливає на тактику. Якщо кліщ просидів на шкірі менше ніж 36 годин, то він навряд чи встигне передати хворобу, навіть якщо він заражений. Якщо ж кліщ пробув на шкірі більше ніж 36 годин – бажано прийняти профілактичну дозу антибіотика і не чекати результату аналіза.

🔵Чи треба пити антибіотик після видалення кліща? Який саме?

Згідно рекомендацій IDSA (Американська спільнота інфекціоністів), якщо ви проживаєте на території, де часто зустрічається хвороба Лайма (в Україні – по всій її території), якщо кліщ просидів на шкірі більше ніж 36 годин, і якщо ви встигаєте зробити це протягом 72 годин з моменту зняття кліща зі шкіри, то в таких випадках бажано прийняти профілактичну дозу антибіотика. Єдиний антибіотик, який на сьогодні ДОВЕДЕНО зменшує ймовірність зараження – доксициклін. Якщо вам призначають пити амоксицилін, амоксицилін\клавуланат, цефалоспорини, азитроміцин, то мені дуже шкода, але це не працює. Доксициклін треба прийняти всього ОДИН РАЗ. На даний момент він протипоказаний тільки для вагітних жінок та тих, у кого є анафілактична реакція на тетрацикліни в анамнезі. Раніше доксициклін також заборонявся дітям молодше 8 років, але цю заборону вже давно зняли, проте в інструкції вона ще зберігається і я не впевнений, що її скоро звідти п
Не боюся осуду• 03 июня в 09:01
Ответ дляЯков Hypnotherapist
Доксициклин 2 капсулы в первые 72 часа?
Бджолина королева• 03 июня в 09:21
конечно, в Диле 460 грн Borrelia антитела IgM
Парень Лайма лечил, сустав начал болеть, а кому то по цнс бьет
Яков Hypnotherapist• 03 июня в 10:03
Ответ дляНе боюся осуду
Доксициклин 2 капсулы в первые 72 часа?
Оно👍
Яков Hypnotherapist• 03 июня в 10:03
Ответ дляПешеходик
Обухівський район