Гостра на язик• 22 августа в 13:49
Перша вагітність, 35 років: прошу поради з обліком і 1м скринінгом
Мені 35 років, зараз вагітна 11 тижнів і 5 днів по УЗД. Це перша вагітність, яка розвивається далі (до цього було два викидні на дуже ранніх термінах).
Сьогодні я зробила УЗД у рамках першого скринінгу і здала кров у приватній клініці за місцем проживання (Київська область). По УЗД все добре, відхилень лікар не виявив 🙏 Але вже після обстеження подумала, що, можливо, краще було б робити скринінг у клініці, де є можливість одразу рахувати ризики в програмі Astraia.
У мене зараз кілька запитань:
1️⃣ Якщо в мене вже є результати УЗД і аналізів крові з цієї клініки, чи можу я з ними піти в іншу клініку, де працюють із програмою Astraia, і вони внесуть туди ці дані? Чи зазвичай вони наполягають на повторному УЗД та аналізах?
2️⃣ Де краще ставати на облік?
У місцевій приватній клініці ведення вагітності коштує 35 тисяч грн, але там не зовсім покривають мої потреби (я на клексані, потрібно здавати кожні 2 тижні Д-димер і коагулограму, плюс є питання по щитоподібній залозі).
Консультацію по згортанню вже проходила у клініці IV-Med у Києві.
Найближчий роддом в області - приблизно 20 хвилин машиною, але тут переживаю за компетентність лікарів у разі не ідеального перебігу (все-таки вагітність в досить солідному віці)
Або варіант — одразу ставати на облік у Києві (наприклад, у пологовому №5) і вже там вести вагітність та планувати пологи. Мінус — доведеться частіше відпрошуватися з роботи, бо кожна поїздка займає час.
Це моя перша вагітність, тому ще зовсім не орієнтуюся в цих питаннях. Дуже потрібна ваша порада — як краще вчинити зі скринінгом і де ставати на облік? 🙏
У мене зараз кілька запитань:
2️⃣ Де краще ставати на облік?
А вот недавно• 22 августа в 13:54
Трохи розслабтесь. Немає суттєвої різниці між пріска та астрая. Якщо в приватній не покриває ваші потреби той пакет, то не купуйте. А вести вагітність думаю краще десь ближче, бо ви намучитесь цими поїздками.
Скажу як жінка, у якої перша вагітність завмерла, а до того 4 роки не могла завагітніти. Народила я в 35. Так от НАЙЛЕГШИМ БУЛО ЗАВАГІТНІТИ і ВИНОСИТИ))) я б сама не повірила якби мені тоді хто таке сказав. Але бережіть сили!
Кудряшка Сью• 22 августа в 13:57
Вважаю, що у 35 років все ж варто зробити НІПТ, а не просто скринінг, якщо фінанси дозволяють.
І загалом, якщо роблять скринінг 1-го триместру, то одночасно беруть кров, заміряють тиск + УЗД. Всі ці дані аналізують і видають результат.
Я обслуговувалась в приватній клініці, як облік вагітності, так і самі пологи. Але варто зазначити, що в мене взагалі ніяких відхилень від нормальних станів, показників не було.
Тому я однозначно за приватний сервіс, якщо є фінанси і перебіг вагітності звичайний.
Якщо маєте якісь особливості, то шукала спеціаліста по відгуках, який займається з такими пацієнтами, як ви. І тут вже б без різниці, приватна чи державна лікарня/пологовий.
Викликаю на дебати• 22 августа в 14:00
Если есть есть деньги я за частную клинику по ведению беременности, первый раз в гос стояла второй в частной поэтому есть с чем сравнить . И вообще в вашем возрасте искала б сначала хорошего врача внимательного , который назначит правильные анализы а не так по шаблону
1. Так , надайте їм результати узі. Странно, что они сами это не запросили. Синево ещё в 2015 сам спрашивал. Но тогда высчитывали какую то Приску.
2. Я бы не вела беременность в частной клинике. Просто потому что. На Вашем месте, я бы нашла акушер гинеколога практикующего например из пренатального центра. Они там надрюканные. По крайней мере в Днепре каждый из них обязан уметь сохранять б, кесарить, чистить , читать анализы, делать узи, расшифровывается узи и многое другое. Плюс у них рука набита. Не идите ни к каким профессорам. Только к набитой руке и глазу. Частные клиники не всегда могут этим похвастаться. К пожилым тоже не идите они проф выгорели. К слишком молодым тоже. Они забадают перестраховываваться, жить будете в пренаталке
. Ищите врача с которым будет комфортно и легко. Который будет на позитиве.
3. За возраст не бойтесь. Я в 20 лет родила раньше срока. Здорового ребёнка и сама была совершенно здорова. Увы 950 гр.срок маленький, это лотерея его не спасли. Затем в 23 зб на сроке 12 недель. В 27 лет после экс, чистки , заб и выносила настолько легко, как будто мне 18. Врач была суперская. Я пришла становится на учёт с диким страхом, прям в ужасе, чтоб не потерять. Она такая прям... я ревела от страха... обняла меня, такие слова подобрала, сто я прям сразу поверила, что именно в этот раз все будет хорошо. Не тревожить меня , не гоняла по обследованиям, все очень мягко. Разговаривала с животиком постоянно, узнала пол и имя. Называла уже дочку по имени и говорила какая она умничка и я тоже. И все мы умнички
. Ходила к ней с улыбкой и выходила так же. Она успевала на перед.. сдавала я прогестерон , там немного ниже. Но она минимальную дозу назначила, причём недели только на две. Потом все ок было. Вообще все прошло на позитиве.
Авто, желаю Вам легкой00беременности и родов в срок! Все будет хорошо!!!!
мимАпроходила• 22 августа в 14:31
Подруга недавно в 19 нед сделала прерывание после ’хорошо’ сделанного скрининга в 12 нед в гос клинике. Я за обследования подобного рода платно.
Кудряшка Сью• 22 августа в 14:35
Ответ дляАтиква
Все врачи частной клиники, где я обслуживалась, имели 10-20 лет опыта ведения беременности и родов в госклиниках.
Гостра на язик
• 22 августа в 14:43
Ответ длямимАпроходила
Я в приватній робила
Астраю в теорії можуть порахувати, але це в теорії, бо по факту - відмовляють. Подивіться пакети в приватних клініках, можливо десь і є. Або запропонують ще раз пройти 1 скринінг, що вірогідніше якщо ще підходить час по вагітності. Але є одне але: астрая тим і відрізняється від пріски , що якщо узд спеціаліст не мав або / і не вніс свій персональний номер який вимагає ця програма - то вам не порахують. В Україні далеко не кожен узист має цей сертифікат. В принципі норм гінеколог по самих даних цифр крові і узд сам побачить ризики. Я робила пріску, і вона була жахливою, через один з показників, але лікар навіть не читав той бред про ризики, дивився тільки на цифри мом і узд . Буде ще 2 скринінг є шанс на 2 пріску теж є.
Ответ дляКудряшка Сью
Я таких не рассматривала. Они не тз пренатального центра. Там перднуть некогда, не то что практиковать частным образом. Только узисты , которые строго узисиы могут позволить себе такую роскошь . Мне нужен был врач, который видел много и очень много. Именно в пренатальный отправляют всю область с самыми тяжёлыми случаями.
Но каждый выбирает сам. И я не говорю, что другие врачи плохие. В моем случае, меня знание мега опыта и практики успокаивало. Плюс моя врач, до того как этот рд стал пренатальным центром, была специалистом по невынашиванию.
Мурзилка• 22 августа в 23:54
Не знаю могут ли пересчитать, но если Вы на Клексане лучше Астрая, вам важно сдать PLGF, чтобы оценить риски преэкламсии