Свекруховна• 04 сентября 2025

Вегетативний криз

Дві неділі тому забрала швидка,тиск 170/100.
В кардіології прокапали корвітин, цитоцерт гідазепам і мексікор.,по виписці ішемія серця.
Було дві неділі норм,вчора знов повтор-на рівному місці жар по всьому тілу і малого ,чуть не до втрати свідомості і піднявся тиск,три години не проходив, викликала знов швидку,збили тиск, що це?
Жінка, 48 років,місячні регулярні.
Під час нападів страх і жуть прямо бере.
Звернулася до невролга- гідазепам,звернулася до психіатра - атаракс і есциталопрам( ще не починала.
Мене лякає цей стан.
автор Свекруховна • 07 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Здайте аналіз на естроген і ФСГ.

У період пременопаузи може виникати нейровегетативна симптоматика.

Ви раніше написали у коментарі, що є вузловий зоб, ТТГ - 6. На інші показники (Т4, Т3, АТПО) здавали?
Ознаки гіпотиреоза є, я маю на увазі симптоматику.

У мене є вузол у ЩЗ, здавала останній раз на гормони ЩЗ ще в 2019 р. На даний період похудала, тепер ІМТ 18,6, є симптоми гіпертиреозу. Але пульс не такий, як при гіпертиреозі - буває і тахікардія приступом, буває брадікардія, екстрасистолія. Потрібно здати аналізи на гормони ЩЗ.

Стрес, емоційне напруження є?
Стрес і навантаження постійне,тільки якась вегетатика в сторону серця,типу рука приніміла,витягне в щелепі ,все к мене паніка.Постійно вологі підошви.
Цієї ночі пульс всю ніч 90
Ттг6,т3 норма,Т4 норма,атпо 258.
Призначили Есциталопрам,прикриття атаракс,боюсь заходити,але терпіти немає сил вже.
дамаБезСобачки• 07 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Цієї ночі пульс всю ніч 90
Ттг6,т3 норма,Т4 норма,атпо 258.
АІТ?
Який діагноз пише кардіолог, якщо не було на ВЕМ підтверджено ІХС?
Чи контролюєте АТ (вимірювання ранком і ввечері)? Буває підвищення тиску?

Я нервую часто, постійне емоційне напруження, взагалі сил немає. На фоні ДЕП гіпертонічної є астено-невротичний синдром. Але є проблемка по кардіології і проблеми по неврології. Симптоматика різнообразна, деяка виражена і по кардіології і по неврології.

Потрібно визначити чи є у Вас пременопаузи. В цей період може бути нейровегетативна симптоматика. Я дуже нервувала у цей період, все дратувало. А якщо за добу разів 20 припливи з іншою симптоматикою, які потім змінюються ознобом.

Що стосується тахікардії (пульс 90 і вище), в залежності від ЧСС може бути дискомфорт у серці, стискаючий біль в ділянці серця.
При шийно-грудному остеохондрозі може спостерігатися оніміння руки і може виникати біль схожий на серцевий.

Якщо людина нервує або у постійному стресі, то може виникати потовиділення, оніміння, стискання в області серця, відчуття нестачі повітря, тахікардія, головний біль напруги.
автор Свекруховна • 07 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
АІТ?

Здам аналізи і все Вам відпишу,симптоми ваші- мої, скільки Ви років?
дамаБезСобачки• 07 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Я дещо старше Вас. Пременопауза почалася в 38 років, менопауза в 47 років, тепер постменопауза.
У мене часто були такі приступи вдень і вночі. Вночі більш виражені були. Сплю, і тут поштовх в області серця, починається аритмія (екстрасистолія) на фоні прискореного серцебиття, запаморочення (посилюється лежачи), нестача повітря, нудота, різке підвищення АТ (у мене найвищий тиск буває ввечері і вночі), в очах пливе, порушення рівноваги якщо хочу піднятися, тремор. Є проблеми по неврології (порушений кровообіг, зміни на МРТ головного мозку, проблеми з хребтом). Підвищений тиск у мене ще зі студентських років, то вже з´явилися ускладнення деякі від гіпертонії пов´язані з неврологією і кардіологією. То я до показників тонометру, до симптоматики, до результатів обстежень відношуся спокійно. Спочатку сама хочу розібратися що до чого, потім йду до лікаря.

Пройдіть ще добовий моніторинг АТ, щоб побачити зміни тиску за добу, щоб визначити чи є ознаки гіпертонії.
автор Свекруховна • 08 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки

Прийшла від сімейного,у мене підвищений кальцій в крові,до всього,дала направлення на парагормон,підозрює,що може бути гіперпаратиреоз в шоці,вже начиталася
дамаБезСобачки• 08 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Кальцій іонізваний здавали?
Наскільки показник вище норми?
Взагалі то аналіз на кальцій іонізований краще здавати комплексно в пакеті - кальцій іонізований, паратгормон, вітамін Д (25-гідроксивітамін D, 25-(OH)D), фосфор.
На УЗД щитоподібної залози чи було написано, що паращитовидна залоза візуалізується (тобто збільшена)?
Перевірте нирки - пройдіть УЗД нирок.
Окрім паратгормону здайте аналіз на вітамін Д, краще пакетом.
Можливо, приймали препарат вітаміну Д (або БАД у складі якого був і вітамін Д) без контролю показників вітаміну Д і кальцію?
Пройдіть денситометрію.
Не нервуйте. Здайте аналізи, пройдіть обстеження. Ще діагнозу немає.

Колись здавала аналіз на паратгормон, був підвищений.
У мене стільки проблем зі здоров´ям, що вже й не нервую. Самапочуття жахливе. Ще остеопороз. Потрібно пройти деякі аналізи і обстеження, але є що коштують дорого, тому не можу пройти. А без цих аналізів і обстежень немає ніякого сенсу йти до лікарів...

Аналізи здаю переважно у Сінево. Там є пакети аналізів - 1163. Пакет №3.4 (Паратиреоїдний); 1704. Пакет №275 (Діагностика гіперпаратиреозу).
дамаБезСобачки• 08 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Також аналізи на ниркові проби, активність лужної фосфатази.
автор Свекруховна • 08 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Фосфор,вітамін д,в нормі,це я випадково здала якийсь акційний пакет елементів і дізналася ,що кальцій високий,але перед аналізом був діуретика ввечері,чи могло це вплинути на показники?
автор Свекруховна • 08 сентября 2025
Ще й ендокринолог у відпустці на місяць
автор Свекруховна • 08 сентября 2025
дамаБезСобачки• 08 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Потрібно таки буде знову здати аналіз на кальцій інонізований, так як діарутик може підвищувати показник. Деякі діуретики зменшують виведення нирками кальцію.
автор Свекруховна • 08 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Дякую Вам,здам відпишу.
Ви мені зараз,як ковток свіжого повітря...
Бо вже сили немає
дамаБезСобачки• 08 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
фото
Незначне (мінімальне) підвищення кальцію (верхня межа норми 2,50, а у Вас 2,70).
дамаБезСобачки• 08 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Дякую Вам,здам відпишу.
Бо вже сили немає
Просто здайте аналіз на кальцій іонізований.
дамаБезСобачки• 09 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
За напрпвленням сімейного лікаря аналізи зі знижкою, безкоштовні, чи платні?
автор Свекруховна • 09 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Платежів прив.лабораторії,зараз іду здавати
Не спала всю ніч, тахікардія,тиск 140,150,тривога і паніка,я незнаю вже ,що робити.
Заходити на антидепресанти?
дамаБезСобачки• 09 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Заходити на антидепресанти?
У мене гіпертонія, приймаю антигіпертензивні препарати, але все одно тиск підвищений або високий буває щодня. Є причина. Для мене тиск 140-150 майже норма, тому що іноді буває значно вищий. Звикла до цього, хоча є вже деякі ускладнення. Антидепресант колись давно призначали, але я трішки поприймала і відмінила сама. Тепер кардіолог призначає лише антигіпертензивні препарати і інші. Нервую часто. Є лише трішечки тривожність. Але про антидепресанти навіть і не думаю, але мені їх ніхто з лікарів непризначає взагалі, алора призначався. Іноді заспокійливий препарат, аутотренінг.
Не знаю що порадити стосовно антидепресантів. Якщо часто виникають ПА і тривожність, треба буде.
Пройдіть добовий моніторинг АТ і лікар за результатами призначить якщо треба буде антигіпертензивний препарат.
дамаБезСобачки• 10 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Заходити на антидепресанти?
Щодо антидепресантів. Прочитала інструкцію есциталопрам, побічних ефектів багато різних, і з боку психіки є, нечасто тахікардія виникає, подовження інтервалу QT на ЕКГ, і інші https://tabletki.ua/uk/Эсциталопрам-тева/21242/
В атаракс теж вистачає неприємних побічних ефектів.
Я б навіть якщо призначили, ні, не приймала.
Прочитайте інструкцію, побічні ефекти і тільки Вам приймати рішення чи приймати препарати.

Гідазепам, призначений неврологом, потрібно таки приймати.

Спробуйте алора (показання - Як заспокійливий засіб хворим з неврастенічними і депресивними станами, при стресах, тривожному стані, знервованості, порушеннях сну, у клімактеричному і преклімактеричному періодах. Препарат ефективний при вегетативних симптомах захворювань нервової системи (нейроциркуляторна дистонія, гіпертонічна хвороба, церебральні судинні кризи, підвищена пітливість, відчуття серцебиття), а також при постінфекційній астенії.) https://tabletki.ua/uk/Алора/3580/

Що до тиску, пройдіть добовий моніторинг АТ. Це важливо.

Вам сімейним лікарем був призначений препарат на випадок підвищення АТ та тахікарії?
автор Свекруховна • 11 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки

Завтра до лікаря,відпишу
дамаБезСобачки• 11 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Завтра до лікаря,відпишу
До сімейного, кардіолога, невролога?
автор Свекруховна • 12 сентября 2025
Була у невролога,зійшлися на гідазепам і есциталопрам,таки,бо знову був напад і швидка.Але я другий день заходжу,то може бути.
Ендокринолог сказала почекати дві неділі і передати аналізи,якщо,то будемо обирати терапію.
Поки писати не буду якийсь час, бо дуже тяжко мені дається захід на ад.
Пару днів
дамаБезСобачки• 13 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Пару днів
Знаю, що таке антидепресанти. Колись призначали, але із-за побічних ефектів сама перестала приймати.
Сил Вам. Можливо, дійсно, допоможуть справлятся з панічними атаками і тривожністю.
Гідазепам приймала раніше, дещо стало краще.
Здоров´я Вам

У мене таке питання щодо ’швидкої’. Чи приїздзає ’швидка’ при високому тиску? Чи роблять ЕКГ? Я навіть при тиску більше 200-221/116-127 з деякою неврологічною і кардіологічною симптоматикою (біль за грудиною як при стенокардії і ірадіацією у ліву лопатку і руку) не викликала ’швидку’ (снамагаюся,щоб вдома були необідні лікарські препарати). Тому що мені казали, що приїзджає на ускладнений гіпертонічний криз. Колись раніше викликала ’швидку’ у подібній ситуації, то вкололи 4 уколи, але приїхали без апарату ЕКГ, але хотіли в лікарню забрати для обстеження (відмовилася, але потім зверталася до платного кардіолога).
дамаБезСобачки• 14 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Пару днів
Якщо під час нападу відбувається підвищення АТ, то чому кардіолог або сімейний лікар не призначають антигіпертензивний препарат на цей випадок. Оце для мене загадка. Не завжди тиск самостійно приходить у норму. У мене і антигіпертензивні препарати часто не доводять тиск до норми. Тому раджу Вам змінити кардіолога, пройти добовий моніторинг АТ і проконсультуватися з кардіологом. На початку, коли почав щодня фігачити тиск, я сама в аптеці купила антигіпертензивний препарат.
Можливо, у Вас є страх побачити підвищені показники АТ після вимірювання тиску, що викликає паніку. Або срах до припливів жару?
Ви здавали аналізи на естроген та ФСГ?
Симптом про який Ви пишите ’на рівному місці жар по всьому тілу’, це може бути пов´язано з припливами на фоні пременопаузи. Буває, що припливи виникають по декілька разів на добу. Пременопауза триває декілька років. Тому пройдіть аналізи, які я вказала і зверніться до гінеколога або гінеколога-ендокринолога.
автор Свекруховна • 15 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Здоров´я Вам

Приїздить звісно,при показниках вище 170 тиск госпіталізують ,так мені сказали
автор Свекруховна • 15 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Здоров´я Вам

ЕКГ обов,язково,проба на цукор і сатурація
автор Свекруховна • 15 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Ви здавали аналізи на естроген та ФСГ?
В інструкції до есциталопрам вказано про симптом жару у верхніх частинах тіла,але ось кума моя приймає тиждень,у неї нічого такого немає,але вона зранку п,є небівал і щось від тиску,мене цей жар лякає до жаху
дамаБезСобачки• 15 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Вам 48 років. Це припливи. Пременопауза. В період пременопаузи і менопаузи припливи виникають по декілька разів на добу. У мене припливи були дуже часті, тепер постменопауза припливи іноді виникають . Купувала в аптеці препарат у складі якого цимицифуга, а також препарати що призначили кардіолог і невролог. Але клімак проходив важко з вираженою нейровегетативна симптоматикою.
Здайте аналізи естроген і ФСГ, зверніться до гінеколога або гінеколога-ендокринолога.
дамаБезСобачки• 15 сентября 2025
Ответ дляСвекруховна
Ні, не завжди. Може у Вас і так.
У мене був тиск одного разу 221/127. Можливо і вищій був, при вимірюванні АТ навіть манжета при набиранні повітря зіпсувалася. Потім прийняла антигіпертензивний препарат і виміряла тиск іншим тонометром, був 221/127. Майже 3 години знижувала до 160/105. Таблетки були вдома. Симптоматика була кардіологічна і неврологічна. Але навіть якщо і викликала ’швидку’ все одно відмовилася від госпіталізації (у ту лікарню, у яку відвезуть немає ніякого бажання їхати).
автор Свекруховна • 15 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Так вони ці приливи жару тільки вночі ,і тільки після того,як засинаю,і так по з -4 рази,прокидаюся від відчуття жару і тахікардії.
Може я ще новачок і просто не звикла
автор Свекруховна • 15 сентября 2025
Ответ длядамаБезСобачки
Ні, не завжди. Може у Вас і так.
Ясно,у нас маленьке містечко,лікарня одна,я зголосилася