Свекруховна• 04 сентября в 08:55
Вегетативний криз
Дві неділі тому забрала швидка,тиск 170/100.
В кардіології прокапали корвітин, цитоцерт гідазепам і мексікор.,по виписці ішемія серця.
Було дві неділі норм,вчора знов повтор-на рівному місці жар по всьому тілу і малого ,чуть не до втрати свідомості і піднявся тиск,три години не проходив, викликала знов швидку,збили тиск, що це?
Жінка, 48 років,місячні регулярні.
Під час нападів страх і жуть прямо бере.
Звернулася до невролга- гідазепам,звернулася до психіатра - атаракс і есциталопрам( ще не починала.
Мене лякає цей стан.
Жінка, 48 років,місячні регулярні.
Мене лякає цей стан.
Кинг-Конгша• 04 сентября в 08:58
Климакс как вариант, проверьте щж, она мне такое давала, а я думала невроз, узи щж, кровь на гормоны ттг, т3, т 4
антитела
АД по любому не помешают, не бойтесь , эсциталопрам супер препарат.
антитела
Свекруховна
• 04 сентября в 09:00
Ответ дляКинг-Конгша
антитела
О, дякую,до речі про щитоподібну,ставлять вузловий зоб і ттг 6,до лікаря записана
Кинг-Конгша• 04 сентября в 09:02
Ответ дляСвекруховна
Вот он такое дает, я не могла понять что со мной, тревога, скачки давления, ужас просто.
Это он так влияет на вегетатику.
Здоровья Вам 🌹
Это он так влияет на вегетатику.
Здоровья Вам 🌹
Свекруховна
• 04 сентября в 09:07
Дякую Вам,я цієї ночі ледь дуба не дала,ще й стрес- три місяці тому ледь врятували чоловіка- інфаркт
Мадам Подлинник• 04 сентября в 09:11
Мені 47. Дуже схожі сімптоми, всі приступи починаються в перший день цикла. Гінеколог і ендокринолог відмахуються, кажуть що це не по їх частині.
Місячні зменшилися по кількості днів і пригають то 23-28 днів.
Дішло до ГТР, почала пити антидеприсанти, сама не змогла справитися, 1,5 місяця пробувала і все більше і більше нагрібало.
Кинг-Конгша• 04 сентября в 09:12
Ответ дляМадам Подлинник
А Ви перевіряли щз?
Мадам Подлинник• 04 сентября в 09:12
Ответ дляКинг-Конгша
А Ви перевіряли щз?
Так. В межах норми. Узелки є , але не такі що дають такий стан.
Мадам Подлинник• 04 сентября в 09:13
Тривожність дуже сильна , панічні атаки добавились. Тиск то 170 то 87. Жах корочк
Свекруховна
• 04 сентября в 10:41
Здала щойно всю панель по ендокринології,ліпідограму,побачимо
дамаБезСобачки• 04 сентября в 16:01
Ответ дляСвекруховна
Можливо, це перші ознаки пременопаузи (здайте аналіз на естроген і ФСГ).
У мене з початком пременопаузи (це відбулося в 38 років) почалися часті гіпертонічні кризи до 200-220 з систолічним значенням (підвищується тиск зі студентських років, при цьому вага - чи худощава, чи нормальна). При кризах іноді до 3-х годин йшло, щоб знизити АТ до 160/100. Сама знижувала АТ, до ’швидкої’ не зверталася, таблетки необхідні купую щоб були. Навіть приступи стенокардії з´явилися при високому тиску. Кризи також, окрімі кардіологічної симптоматики, супроводжується неврологічною симптоматикою і нудотою). Тепер в постменопаузі при кризах тиск підвищується лише до 185/116, декілька разів до 200 систолічне значення було. Щодня приймаю антигіпертензивні препарати, але вони майже не утримують АТ. Є вузол тірадс 3 у ЩЗ в 2022 р. на УЗД. Є зміни на УЗД серця. Вже є ускладнення від гіпертонії. Нервую і частенько, як без цього. Є астено-невротичний синдром повязаний є дисциркуляторною енцефалопатією гіпертонічною на фоні цефалгії. Призначають лікування кардіолог і невролог щодо гіпертонії, але декілька років не була у лікарів, хоча потрібно... У мене до гіпертонії просто спадковість.
Ви пишите, що Вам встановили ІХС. При ІХС буває така симптоматика - біль за грудиною з ірадіацією у ліву лопатку, руку, шию; відчуття нестачі повітря, прискорене серцебиття або аритмія, запаморочення, нудота. Може відбуватися підвищення АТ, тому що ЇХС та гіпертонія взаємоповязані між собою.
Вам діагноз гіпертонія було встановлено?
Якщо є ЇХС, то стресові ситуації, емоційна напруга можуть спричинити різке підвищення АТ. А при гіпертонічному кризі може виникати неврологічна і кардіологічна симптоматика, нудота, блювання, носова кровотеча.
дамаБезСобачки• 04 сентября в 16:22
Ответ дляСвекруховна
Оокрім симптоматики, ЕКГ та УЗД серця, які ще обстеження проходили для встановлення діагнозу ІХС? Тредміл-тест чи ВЕМ? Холтерівське моніторування ЕКГ для визначення депресії сегменту SТ?
Просто у мене буває при високому тиску, а іноді і без причини (вночі іноді), симптоматика стенокардії схожу на симптоматику станокардії Принцметала (вазоспазм може виникати і у спокої). На УЗД серця є декілька змін. Колись проходила ХМ ЕКГ, то було написано, що по К-2 та К-3 зареєстровані епізоди горизонтальної та косовисхідної тахізалежної депресії сегменту SТ неуточненого генезу (необхідна верифікація). Горизонтальна депресія сегменту SТ ішемічна.
дамаБезСобачки• 04 сентября в 16:35
Ви пишите - ’на рівному місці жар по всьому тілу’. Це можуть бути і припливи. Припливи можуть супроводжуватися посиленим серцебиттям, запамороченням, може виникати стан переднепритомності, тривожність, посилене потовиділення. У мене припливи потім змінювалися сильним ознобом. Особливо неприємно, коли виникали вночі з високим тиском, прискореним серцебиттям або аритмією, запамороченням (посилювалося лежачи), нудотою, стискаючим болем в ділянці серця або за грудиною, онімінням лівої руки. У цьому випадку були завжди таблетки під рукою. При цьому якась емоційна напруга була.
Свекруховна
• 04 сентября в 16:52
Ответ длядамаБезСобачки
Це все ,як про мене,точно один в один
Які препарати у Вас настільні?
Тредміл ніхто не робив,по УЗД серця потовщення аорти от і поставили ізс
Які препарати у Вас настільні?
дамаБезСобачки• 04 сентября в 17:42
Ответ дляСвекруховна
Це все ,як про мене,точно один в один
Які препарати у Вас настільні?
УЗД серця проходила ще в 2022 р. - фіброзні зміни аорти і аортального клапана, високий показник градієнту тиску в аортальному клапані 43 мм рт. ст. (норма до 10 мм рт. ст.). Це стеноз аортільного клапана 2 ст. А також була на УЗД - недостатність аортального клапана 1 ст., легка концентрична гіпертрофія стінок лівого шлуночка. Але після проходження УЗД серця так і не сходила до кардіолога... На ЕКГ стабільно ознаки гіпертрофії лівого шлуночка і давно.
Для встановлення остаточного діагнозу у нас направляють пройти холтерівське моніторування ЕКГ для визначення депресії сегменту SТ. Якщо є симптоматика схожа на стенокардію, то направляють на тредміл-тест або ВЕМ. Ще не пройшла ці обстеження, лише УЗД серця, тому офіційного діагнозу ІХС немає, лише пишуть гіпертонія 2 ст. - 3 ст., ризик 3, гіпертрофія ЛШ, СН1 (діагноз раніше було встановлено, років 4-5 тому).
ЗГТ не приймала. Купляла Аб´юфен, вітамінний комплекс Менопейс, інші препарати. Але потім перейшла на Меномедін, трішечки краще діяв ніж інші. Пременопауза + менопауза проходили важко. По неврології та кардіології загострення, тиск неконтрольованим був. Тепер уже декілька років постменопауза, але припливи іноді ще виникають...
Щодо препаратів, які застосовувала при приступах, це антигіпертензивні препарати або Фармадипін (тепер його можна застосовувати мені з обережністю у мінімальному дозуванні із-за стенозу АК), при тахікардії бета-блокатор, при запамороченні препарат бетагістину, від спазмів Реналган або Спазмолікс, препарат для покращення мозкового кровообігу, Нітрогліцерин (тепер мені протипоказаний препарат із-за стенозу АК), переходила на Антарес (препарат не підійшов).
Свекруховна
• 04 сентября в 17:46
Ответ длядамаБезСобачки
Сходила сьогодні до психіатра призначив по стану есциталопрам і атаракс
Незнаю вже..
У чоловіка стався інфаркт три місяці тому,ледь спасли і я зовсім здала
Незнаю вже..
дамаБезСобачки• 04 сентября в 17:56
Ответ дляСвекруховна
Незнаю вже..
Що було причиною інфаркта? До цього були приступи стенокардії?
Ніколи не направляли до психіатра. Невролог і кардіолог призначали лікування щодо наявних діагнозів. Так як є астеноневротичнй синдром пов´язаний з ДЕП, то призначалася лише Алора. Тепер ще є бляшка нестабільна у біфуркації сонної артерії на етапі перетворення на тромб. Але при цьому відхилення лише є у ЛПНЩ та дещо у ЛПВЩ. Але потрібно постійно приймати статин для стабілізації бляшки, так як вона високого ризику. Але ще і не починала приймати...
На фоні важкого перебігу клімаксу у деяких жінок може виникати дисгормональна клімактерична кардіопатія.
Здайте аналіз на ФСГ та естроген.
Свекруховна
• 04 сентября в 18:11
Ответ длядамаБезСобачки
Здайте аналіз на ФСГ та естроген.
У чоловіка інфаркт стався через атеросклероз,коронарні судини були на 90%забиті,дві клінічні смерті,все у мене на очах.
Як виявити що є дисгормональна кардіоміопатія?
Аналізи?
Свекруховна
• 04 сентября в 18:12
Ответ длядамаБезСобачки
Здайте аналіз на ФСГ та естроген.
Перед інфарктом було два епізоди стенокардії з інтервалом в два місяці,але він думав,що просто болів шлунок.
дамаБезСобачки• 04 сентября в 20:15
Ответ дляСвекруховна
Аналізи?
Дисгормональна клімактерична кардіопатія - це коли важкий перебіг клімакса з кардіологічною симптоматикою або при виникненні порушення обміну речовин призводить до зміни в роботі серцевого м´яза. Це може бути біль у серці у стані спокою частіше виникає, порушення ритму, відчуття нестачі повітря або задишка, загальна слабкість, можуть виникати набряки, потовиділення, дратівливість.
При дисгормональній клімактеричній кардіопатії ознаки можна побачити на ЕКГ за характерними змінами. Також призначається УЗД серця, щоб виявити чи є гіпертрофія стіно ЛШ або розширення камер, зміни у кдапанах серця. Холтерівське моніторування ЕКГ та добовий моніторинг АТ, може призначатися стрес тест з фізичним навантаженням, іноді призначається МРТ серця щоб побачити чи є зміни з боку серцевого м´яза.
Мої симптоми на всі 100 відсотків були схожі і по ЕКГ теж були характерні зміни. А потім пройшла УЗД серця, а там зміни, що написані у коментарі 15. Стеноз АК з 1 ст. до 2 ст. за 3 роки перейшов. Період пременопаузи та менопаузи для мене - це викинуті із життя роки, бували періоди, що взагалі з дому не могла вийти на вулицю із-за симптоматики. Двічі викликала платного кардіолога для консултації вдома і одного разу була консультація невролога вдома.
А щоб підтвердити чи є клімакс, здайте аналізи на естроген та ФСГ.
дамаБезСобачки• 04 сентября в 20:25
Ответ дляСвекруховна
При станокардії може бути ірадіація болю не лише у ліву руку і лопатку, але і у верхню частину живота, у шию, нижню щелепу.
У чоловіків атеросклеротичний процес починається раніше чим у жінок.
дамаБезСобачки• 04 сентября в 20:27
Ответ дляСвекруховна
Це все ,як про мене,точно один в один
Які препарати у Вас настільні?
Щодо підвищення тиску, Вам було встановлено діагноз - гіпертонія?
дамаБезСобачки• 05 сентября в 03:59
Ответ дляСвекруховна
Це все ,як про мене,точно один в один
Які препарати у Вас настільні?
Антигіпертензивний препарат призначався?
Щодня вимірюєте АТ?
Потрібен контроль АТ щоденний ранком і ввечері. Можете пройти добовий моніторинг АТ, щоб побачити, як змінюються показники тиску протягом дня.
Також вдома має бути антигіпертензивний препарат, так як у Вас відбувається підвищення АТ.
’Швидка’ не завжди приїзджає на на підвищення АТ, навіть якщо це гіпертонічний криз неускладнений. Я навіть не намагалася при тиску більше 200 з деякою неврологічною і кардіологічною симптоматикою викликати ’швидку’.
Щодня вимірюєте АТ?
дамаБезСобачки• 05 сентября в 04:20
Ответ дляСвекруховна
Вам після виписки з лікарні були призначені препарати? Антигіпертензивний препарат?
Що до тиску, то у мене і на антигіпертензивних препаратах щодня підвищується, навіть іноді кризи відбуваються. І це взагалі не пов´язано з нервами.
Свекруховна
• 06 сентября в 22:05
Ответ длядамаБезСобачки
Ні
Свекруховна
• 06 сентября в 22:12
Велоергометрія зроблена вчора не показала проблем з кровотоком і ішемії немає,кардіолог порадив до невролога з моїми проявами
дамаБезСобачки• 06 сентября в 22:24
Ответ дляСвекруховна
Мені казав лікар про ВЕМ, але роки не получається пройти, так як потрібно стабілізувати тиск.
А після ВЕМ як самопочуття? Скільки триває обстеження?
Здоров´я 🌹
Свекруховна
• 06 сентября в 22:30
Хвилин 10,на мій погляд,тричі вимірювали показники з навантаженням,ще двічі в стані спокою і сповільнення.
Процедура пройшла нелегко,але без проявів болю з яким я звернулася.
Трохи пульс шка
я дуже розхвилювався перед цим
Трохи пульс шка
я дуже розхвилювався перед цим
Свекруховна
• 06 сентября в 22:33
Ответ длядамаБезСобачки
Здоров´я 🌹
Після процедури, сьогодні вегетатика по повній програмі,все і рука і шия і тисне в грудях і стопи мокрі ,і дихати не дає на повні груди.Думаю,що ще щитоподібна дуже допомагає,схожу до лікаря напишу.
Але цей стан посипання кожного дня знесилює
дамаБезСобачки• 06 сентября в 23:18
Ответ дляСвекруховна
Здайте аналіз на естроген і ФСГ.
У період пременопаузи може виникати нейровегетативна симптоматика.
Ви раніше написали у коментарі, що є вузловий зоб, ТТГ - 6. На інші показники (Т4, Т3, АТПО) здавали?
Ознаки гіпотиреоза є, я маю на увазі симптоматику.
У мене є вузол у ЩЗ, здавала останній раз на гормони ЩЗ ще в 2019 р. На даний період похудала, тепер ІМТ 18,6, є симптоми гіпертиреозу. Але пульс не такий, як при гіпертиреозі - буває і тахікардія приступом, буває брадікардія, екстрасистолія. Потрібно здати аналізи на гормони ЩЗ.
Стрес, емоційне напруження є?