75В• 16 сентября 2025
На шторы можно не сдавать? :)
⚡️«На штори» в школу гроші батьки можуть НЕ здавати: заклади освіти не мають права вимагати від батьків обов’язкові благодійні внески, — освітня омбудсменка Лещик
Конституція України гарантує безоплатну повну загальну середню освіту.
Шиворот Навыворот• 16 сентября 2025
На фразі ’Конституція України гарантує’ взоржала, як кінь.
Аноним ФЕЯ• 16 сентября 2025
Я никогда и не сдавала, и не убирала. Что они сделают ничего. На все что сдавала это дополнительные книги и тетради по английскому
Винник• 16 сентября 2025
У меня ни разу заклади освіти ничего не требовали. Только родительский комитет
Ловлю капці• 16 сентября 2025
Ответ дляЛика-прилипка
Ніхто нічого й не вимагає
як дістали вже ці теми...
о, батьківська трійка підтягнулась
Кондуктор маршрутки• 16 сентября 2025
то заклади освіти й не вимагають
вимагають особливо активні чокнуті мамаші
Задолбулька• 16 сентября 2025
Ответ дляКондуктор маршрутки
то заклади освіти й не вимагають
вимагають ... через чокнутих мамаш
Трахтибидох• 16 сентября 2025
Звичайно ніхто нічого не вимагає тільки директор ставить перед фактом, що фонд школи стільки то і що в класі треба зробити ремонт. А далі тисне на класного керівника, який тисне на батьківський комітет
Трахтибидох• 16 сентября 2025
Ответ дляКондуктор маршрутки
то заклади освіти й не вимагають
Ну так станьте на місце чокнутих мамаш і займіться батьківським комітетом. Я це проходила з 1 по 6 клас, ледве здихалася. З 7 по 11 клас тихо здавала гроші, тільки щоб не попасти в цю кагалу знову
Кондуктор маршрутки• 16 сентября 2025
Ответ дляТрахтибидох
щоб на штори збирати? навіщо воно. і мені, і взагалі
Наверняка• 16 сентября 2025
Ответ дляЛика-прилипка
Ніхто нічого й не вимагає
як дістали вже ці теми...
Кінця краю не має. Це від початку вересня. На штори не здавали, але на жалюзі здавали) і на охорону, і на краску, і на клінінг (шкільна прибиральниця), і на мило,, і на подарунки. Це лише за місяць
Ловлю капці• 16 сентября 2025
Ответ дляТрахтибидох
бляяя
Трахтибидох• 16 сентября 2025
Ответ дляКондуктор маршрутки
Для цього є збори, де всі вирішують, що потрібно і чия ініціатива штори. І ви можете висловитися, що вам штори не потрібні. І якщо більшість проти, то ніхто не буде збирати на штори. Чи ви та інші висловитися проти можете тільки тут?
На штори ми ніколи не збирали, але на жалюзі так, бо сонячна сторона і дуже сліпило сонце. Ініціатива була класного керівника, а не батьківського комітету, батьки далі вирішували чи згодні, чи ні
Забобонний фрукт• 16 сентября 2025
Коледж , як 11 клас. В тому році здали 100грн на канцелярію (список був адекватний, по ньому купили що треба) на тому і все.
Ловлю капці• 16 сентября 2025
Ответ дляБяки-козяки
Этожедлянашихдеток
самі дома ще з совєцькою стєнкой живуть, а в школу срочно треба нові парти купити
Кондуктор маршрутки• 16 сентября 2025
Ответ дляТрахтибидох
я вже давним-давно висловилась на зборах, що ні на які штори, пряники, подарунки етожевсьодлянашихдєтєй я грошей не дам. і не може бути ніякої ’більшості’ чи ’меншості’. навіть якщо якась ’більшість’ буде за якісь штори, це не причина лізти до мене в кишеню. не може ніяка ’більшість’ розпоряджатись моїми грошима.
Люблю пиво• 16 сентября 2025
Так школа і не збирається, збирає рк. А на зборах ви папірець підписуєте, що не проти бк. ( принаймні у нас так було)
Броніки для Моніки• 16 сентября 2025
Ответ дляТрахтибидох
Да, а родительские комитеты хоть официально и запрещены, но так хитро прописано, что никто не может запретить родителям по своей воле их создавать и делать добровольные (!) взносы для школы.
Люблю пиво• 16 сентября 2025
Ага, і медицина у нас безкоштовна. Тільки раніше була лише кишеня. А зараз і в касу, і в кишеню
Надежда наш компас• 16 сентября 2025
Наши пошли дальше, на аттестат об окончании по 400 грн. И тут меня сомнения взяли, написала директору департамента образования, и оказывается за атестат платит город.
Заставляличка• 16 сентября 2025
Ответ дляКондуктор маршрутки
Вот поэтому моя дочь две школы поменяла. Когда начались такие же проблемы во второй школе , плюнула и перевела в платный лицей . Где не меняли линолеум каждый год , шторы, не красили парты, не сдавали на хоз принадлежности и уборщицу . А подарок на день рожд учителю, состоял из муз номеров учеников .
Люблю пиво• 16 сентября 2025
Ответ дляНаверняка
За півмісяця
Кондуктор маршрутки• 16 сентября 2025
Ответ дляБроніки для Моніки
не заборонені батьківські комітети
Броніки для Моніки• 16 сентября 2025
Ответ дляТрахтибидох
Просто директор должна поднять жопу и решать вопросы с районным начальством. Но проще ж стричь родителей. Я подсчитала, в нашей школе ежемесячный взнос в фонд школы полмиллиона, не хило.
Броніки для Моніки• 16 сентября 2025
Ответ дляКондуктор маршрутки
не заборонені батьківські комітети
В Украине деятельность ’родительских комитетов’ в школах была запрещена приказом Министерства образования и науки Украины в декабре 2017 года, который вступил в силу в начале 2018 года. Этот приказ отменял деятельность родительских комитетов, которые часто собирали деньги, из-за чего возникали злоупотребления. Однако, родители все еще могут объединяться для решения вопросов, связанных с учебным процессом и защитой интересов детей, но такие объединения должны быть добровольными и не иметь формального статуса ’комитета’, который ранее предполагал сбор средств.