Звоночек• 06 октября 2025

Як отримати діагноз через ІРЦ?

Читала тут, що дітей діагностували в ІРЦ. Як це робиться? Просто подзвонити і записатися на прийом? Чи має бути рекомендація шікільного психолога чи сімейника?
Хто робив, напишіть будь ласка
автор Звоночек • 06 октября 2025
Нік в тему)))) Дійсно, є дзвіночки))
Каркуша Клара• 06 октября 2025
ІРЦ не ставить діагоноз, бо це не їх компетенція. Вони лише роблять комплексне оцінювання. Діагноз ставить лікар.
ЧупакабраЗеБест• 06 октября 2025
разве ирц дает диагноз?
это ж не врачи, ирц - это педагоги.
вам должен ваш врач написать диагноз.
а уже потом с этим даигнозом надо идти в ирц.
автор Звоночек • 06 октября 2025
Я ж не знаю цих нюансів. Дівчата писали, мовляв, ідіть в ІРЦ, там продіагностують. Якщо там педагоги і туди треба йти вже з діагнозом, то мені туди не треба.
ЧупакабраЗеБест• 06 октября 2025
Ответ дляЗвоночек
давайте предметно, на у что у вас жалобы как у матери?
Крижана бурулька• 06 октября 2025
Я проходила практику в ІРЦ, спостерігала за діяльністю комісій. Будь-хто має право звернутись до ІРЦ, записатись можна за телефоном або на сайті ’Інклюзивна Україна’.

Діагнози вони не ставлять, пишуть загальні терміни, наприклад ’порушення соціально-культурної адаптації легкого ступеню’. Якість висновку залежить від людського фактору. В багатьох ІРЦ додатково проводять міжнародні тести, але Вам потрібно наголосити на тому, що у Вас є цей запит, бо можуть і не запропонувати)).
Висновок ІРЦ дає підставу для адаптації або модифікації програми в школі - це безумовний плюс. Також вони часто дають толкові рекомендації для вчителів, як саме працювати з дитиною. Крім того, вони призначають додаткову кількість безкоштовних індивідуальних годин занять з Вашою дитиною. і визначають потрібний їй рівень підтримки від держави. Це дає підставу для впровадження інклюзії в класі, безкоштовного харчування та надання безкоштовних послуги (не обов´язково якісних, але інколи це єдиний доступний батькам ресурс)
Из Кукуева я• 06 октября 2025
Правильно, вони не діагностують, бо там не лікарі в комісії.
Там дефектолог, психолог, логопед, реабілітолог тощо. Вони визначають рівень підтримки при навчанні. Але наявність діагнозів від лікарів буде додатковим важелем. Наприклад, невролога чи психіатра.
Ми особисто принесли всі необхідні папери і тести, а вони вже це брали до уваги.
Ви отримаєте висновки комісії про рівень підтримки, НЕ діагноз.
So_so• 06 октября 2025
Я сходила с ребенком к неврологу, к психиатру и потом набрала ИРЦ, попросила их посмотреть дочку, записали и назначили время.
Были логопед, психолог и коррекционный педагог. Первая консультация они втроём, потом вторая отдельно тест Лейтера (определение уровня интеллекта).
Дали мне заключение на 4 или 5 страниц с описанием соответствующих сторон развития, рекомендациями над чем работать, направление в логопедический сад.
автор Звоночек • 06 октября 2025
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Підозра на РДУГ. І скарги не лише у мене Вчителі жаліються. Інтелект вище середнього, дитина розумна, але непосидюча, імпульсивна, не може довго висидіти на місці, починає смикатися, трясти партою, кататися на стільці. Легко підбити на шкоду. Агресії немає. Не чує, коли чимось зайнятий. Водночас у тиші і спокої може чимось займатися годинами - не гаджетом, а щось випилювати, якесь рукоділля. Психолог шкільний з ним працює, власне, вона мене покликала і сказала про підозру. На додачу, є неврологія, тіки. До лікування було жахливо, зараз набагато легше. До невролога раз на рік ходимо.
So_so• 06 октября 2025
Ответ дляЗвоночек
Этим занимается детский психиатр.
автор Звоночек • 06 октября 2025
Ответ дляКрижана бурулька

Дякую!
автор Звоночек • 06 октября 2025
Ответ дляSo_so
Зрозуміло.

Порадьте будь ласка вашого психіатра, якщо ви в Києві.
Из Кукуева я• 06 октября 2025
Ответ дляЗвоночек
То йдіть на Коннорс спочатку.
Але, судячи з опису, ви отримаєте в ірц максимум другий рівень, а з нього проку , як з козла молока. Ото хіба шо школі папірця принести….
Крижана бурулька• 06 октября 2025
Ответ дляЗвоночек
Дякую!
Забула додати: безумовний плюс в ситуації, коли дитина має певні труднощі і на це звертають уваги фахівці школи (або навіть скаржаться) - це принести папірець від ІРЦ, який зобов´язує тих самих вчителів, які скаржились, взяти до уваги особливі потреби дитини і почати з ними працювати.
От, наприклад, вчителька математики весь час ставить двійки. А у дитини дискалькулія. І це вже обов´язок вчителя переглянути і спростити програму, адаптувати завдання для цієї дитини так, щоб їй було зрозуміло.
Підтримую, що до ІРЦ краще йти з максимальною кількістю папірців з попередніх обстежень (і вони так будуть просити. Діагнози від лікарів, характеристику від шкільного психолога, класного керівника, заключення від приватного психолога і т.д.).
автор Звоночек • 06 октября 2025
Ответ дляИз Кукуева я
То йдіть на Коннорс спочатку.
І це буде не зайве. Вчителі у нас хороші, але я розумію, що їм важко і вони застосовують звичні методи. Не кричать, слава богу, але сварять. Одна справа, коли дитина це може контролювати, а інша - коли не може і треба інакші підходи.
Принаймні, їх виганяють на вулицю на перервах вибігатися, дозволяють виходити із класу пройтися на 2-3 хвилини, коли не може вже терпіти сидіти на уроці, дозволяють іграшку стискати типу еспандера.
Крижана бурулька• 06 октября 2025
Ответ дляЗвоночек
З РДУГ працюють нейропсихологи та сенсорні терапевти. У шкільного психолога немає таких інструментів та ресурсів, на жаль, він може дуже мало.
автор Звоночек • 06 октября 2025
Ответ дляКрижана бурулька
Дитині подобається. Чи є користь? Ну, принаймні, вона мені чітко назвала, що це може бути і що дитині треба до фахівця.
автор Звоночек • 06 октября 2025
Ответ дляИз Кукуева я
То йдіть на Коннорс спочатку.
Це тест? Куди іти?
Тантрический кекс• 06 октября 2025
Ответ дляЗвоночек
Вам конечно стоит и к психиатру попасть

Но в ирц идите уже сейчас!
Я ходила с ребёнком без диагноза
Только подозрения были на нейроотличия

Они попросили по телефону взять с собой документы (паспорт, свидетельство о рождении), характеристику со школы (её кстати делали долго, но на удивление это была не формальность а глубокий анализ поведения и личности моего ребёнка), тетрадки школьные и я ещё рисунки его брала
Он очень красиво рисует

Несколько часов с нами общались
Отдельно и со мной, и с ребёнком

Это очень помогло
Мне дали рекомендации и в школу написали очень подробную инструкцию можно сказать
Как помочь моему ребёнку
И это помогло!
автор Звоночек • 06 октября 2025
Ответ дляТантрический кекс
Вам конечно стоит и к психиатру попасть

Но в ирц идите уже сейчас!
Я ходила с ребёнком без диагноза
Только подозрения были на нейроотличия

Он очень красиво рисует

Несколько часов с нами общались
Отдельно и со мной, и с ребёнком

Это очень помогло
Как помочь моему ребёнку
И это помогло!
Ого, так грунтовно. Цікаво.Дякую, що поділилися своїм досвідом.
So_so• 06 октября 2025
Ответ дляЗвоночек
Зрозуміло.

Я ходила к Кузнецову Игорю Валерьевичу

Может быть кого-то отдельно подскажут по проблеме РДУГ
автор Звоночек • 06 октября 2025
Ответ дляSo_so
Я ходила к Кузнецову Игорю Валерьевичу

Дякую.
Амбасадор щастя• 06 октября 2025
Ответ дляЗвоночек
Діагностика і рекомендація драконом звернутися із лікарів, оце ірц робить