Бабка-ежика• 10 октября 2025

Хто з маленькими дітьми - що плануєте робити?

Мій пост не має на меті розганяти паніку, чи щось подібне. Ситуація така, що раніше виїзд не розглядала, бо розуміла, що навіть при доволі важкій ситуації впораюсь. Але маю дитину, які от скоро лише рік виповниться. А всі і так в курсі, яка може бути ця зима. Якщо все ж таки ситуація по всій країні буде така, як на жаль, зараз в Сумській та Чернігівській обл. (блекаути, відсутність нормального опалення і водопостачання на цьому фоні) - чи плануєте виїзжати і куди? Польща найближчий варіант, але її не дуже розглядаю через те, що там ж наче треба буде обовязково працювати на місцевого роботодавця, а в моєї сім`ї на разі дохід від укр. роботодавця непоганий (можна жити на цей дохід кільком людям у країнах Східної Європи). Думаю за Румунію, чи Словаччину. Поділіться, що будете робити в разі тотального блекауту і, якщо виїжджатимете, то куди?
парИла я парИла• 10 октября 2025
Мені і вдома добре. Все є для комфортного життя.
Приватний будинок.
До нас друзі з Києва їдуть. Зимувати.
ДинамоКит• 10 октября 2025
не читаю простыни.частный дом.полностью автономны.на все плевать.давно подготовились.пусть бедгород переживает а не я с детьми
ДинамоКит• 10 октября 2025
Ответ дляпарИла я парИла
Приватний будинок.
До нас друзі з Києва їдуть. Зимувати.
у меня так же
Карамелька• 10 октября 2025
Не знаю, как будет проблема тогда и будем решать, никуда за границу не хочу. Живем в квартире
Белоснежко• 10 октября 2025
Поки не планую нічого. Раптом що, няня старшого сина приютить. В неї котел з дровами, колодязь, вигрібана яма.
Якщо зовсім жорстко, то виїду закордон з дітьми, фінанси на 3-6 місяців на проживання та оренду є.
Директор Пляжу• 10 октября 2025
Не планирую выезжать из Украины. Переехала на ЗУ в дом с котельной на дровах, установила батареи, будет необходимый минимум.
Бутербродница• 10 октября 2025
А чого питаєте тільки тих, у кого маленькі діти? Вони чимось краще дорослих дітей? Ні
автор Бабка-ежика • 10 октября 2025
Ответ дляБутербродница
Дорослі люди собі можуть дати раду навіть в доволі критичних ситуаціях.Тому і питаю. Я не казала, що хтось кращий чи гірший.
Бжоли-бандерівці• 10 октября 2025
Якщо у вас нормальний дохід, то чому б не виїхати тимчасово кудись в Закарпаття, де інфраструктура більш-менш незалежна від решти країни? Думаю, що десь в Ужгороді блекаутів не буде. Зате не треба підлаштовуватись під чужі закони і мову.
Пенек Возмездия• 10 октября 2025
На жаль практично всюди програми для українських біженців згортаються. Польща взагалі не варіант для мами з дитиною, бо не проживе, там нуль помочі. Німеччина грозиться припинити приймати українців з грудня. Не знаю що вам порадити, але зараз дуже тяжкі часи, і практично повсемісне скорочення допомог. Хоча українцям вона потрібна все так же
Миллениалка• 10 октября 2025
Вже виїхала. Не планую жити постійної такому режимі з дітьми. Хоча мала автономний будинок. Життя одне.
Сумчатая кошка• 10 октября 2025
Каждый год одно и то же...
автор Бабка-ежика • 10 октября 2025
Ответ дляБжоли-бандерівці
Нема сенсу, я і так на ЗУ, я не думаю, що Ужгород настільки автономний. Та і якщо всі рвануть туди, то умовна Словаччина чи Румунія, мабуть дешевше вийде
Like-995b• 10 октября 2025
Ладно дети. А у кого лежачие родители ? Куда вывозить ?((
автор Бабка-ежика • 10 октября 2025
Ответ дляМиллениалка
Якщо не секрет - можете поділитись, куди саме і чи не згортають тимчасовий захист у Вашій країні?
парИла я парИла• 10 октября 2025
Ответ дляСумчатая кошка
Каждый год одно и то же...
«Каждое утро в нашем заведении начинается одинаково. Это уже обычай. Традиция. Я бы сказал - ритуал» 😂
Продаю витрішки• 10 октября 2025
Румыния не знаю. Словакия для богатых украинцев или для того чтобы пахать.
Заела_пластинка• 10 октября 2025
Моя знакомая выехала из Запорожья вот совсем недавно в Германию
С маленьким ребенком
Сейчас в лагере. Условия не 5 звезд
Но, говорит жить по условиям можно. Ещё ждёт оформления. Кормят сносно Отношение к ним хорошее. Не жалуется. Отсыпается
Директор Пляжу• 10 октября 2025
Ответ дляLike-995b
Делайте жилье автономным, все не могут выехать(
автор Бабка-ежика • 10 октября 2025
Ответ дляСумчатая кошка
Каждый год одно и то же...
Я впершу таку тему створюю. Я живу у квартирі, ще з 2022 маю Екофлоу, лампочки, що перезаряжаються, мамі придбали акумулятор (не автомобільний, від крупнішої техніки, скажем так, витривалий + інвертор). Маю кілька павербенків, валізку з самим необхідним типу сухого спирту. Маю портивну туристичну горілку і кілька балонів до неї, маю навіть маленьку електричну плиту (на поч. війни казали, що газу не буде от і купила). Якби сама - то я була б готова. Але це все, вибачте, до сраки, коли на руках маленька дитина. В неї трохи інші потреби, ніж в мене.
Заела_пластинка• 10 октября 2025
Ответ дляпарИла я парИла
Приватний будинок.
До нас друзі з Києва їдуть. Зимувати.
В ваш дом друзей на зиму ?
Как бы я не любила друзей, но на долгий срок принять это достаточно напряжно
ХвостПистолетом• 10 октября 2025
ваш пост має на меті саме розганяти паніку
осень харашо• 10 октября 2025
Свекри живуть в 50 км від нашого обласного центру, там пічка є, туалет/душ/кухня у будинку, думаю, прорвемось, як в 2022 зиму перезимували, то й цю перебудемо. На початку війни заїхали ми у цей же дім в кількості 12 чоловік, жили місяць майже, от тоді було дійсно страшно і незрозуміло. А зараз треба пережити і вистояти, на фронті в рази гірше і страшніше, аніж у нас, от там біда, а в нас тимчасові труднощі, які треба пройти
парИла я парИла• 10 октября 2025
Ответ дляЗаела_пластинка
В ваш дом друзей на зиму ?
Ні, один стоїть пустий. Це такі друзі майже родичі
Заела_пластинка• 10 октября 2025
Ответ дляпарИла я парИла
Тогда нормально.
Like-995b• 10 октября 2025
Ответ дляДиректор Пляжу
Мой папа к сожалению умер летом, но я даже не представляю, чтобы я делала без света и воды. Матрас противоположневый должен работать круглосуточно, иначе пару дней и капец( кровать для инвалида на пульте тоже от света. Вода мыть ….что можно сделать автономно в панельке? Сейчас у коллеги ситуация один в один. Лежачая мама и она в ужасе ждёт блекаута. Денег нет для автономки
Дай подивлюся• 10 октября 2025
Я вважаю,що хоч з дітьми, хоть без дітей ми повинні терпіти заради перемоги. Донатити на ЗСУ і дякувати, що нас ще не захопили буряти.
парИла я парИла• 10 октября 2025
Ответ дляЗаела_пластинка
Тогда нормально.
По іншому вони б не погодилися.
Директор Пляжу• 10 октября 2025
Ответ дляLike-995b
Матрас значит подключать к батарее нужно(
Like-995b• 10 октября 2025
Ответ дляДай подивлюся
Хорошая шутка