Пожмаковна• 12 ноября в 08:45
Сонячні панелі на фасаді багатоповерхівки
Маю намір поставити дві сонячні панелі.
Запитала в своєї управляючої компанії про дозвіл. Вони мені сказали, що це не їх компетенція і вони не знають які треба дозволи і хто їх видає. Можливо хтось з форумчан всановлював таке, поділіться досвідом. Дякую
Готова до другої• 12 ноября в 08:47
В нашем доме люди на балкон повесили. Не думаю что вообще нужен дозвил
ВерСаСе• 12 ноября в 08:47
Вы не получите разрешение, крыша принадлежит всем жильцам, без разрешения установки не будет, так по крайней мере было в нашем случае.
Наверняка• 12 ноября в 08:48
Як Людина, що проектує сонячні станції, хочу Вам сказати, що толку з того майже не буде. Якщо ви хочете їх поставити для генерації, а не для іміджу, то 2 шт, не під оптимальним кутом, не в оптимальному місці, та й ще у зиму це таке...
Пожмаковна
• 12 ноября в 08:48
Ответ дляГотова до другої
Я теж на балкон планую. Бачила, що в інших будинках люди собі по 2 панелі теж повстановлювали, але що і як не знаю
Все возможно• 12 ноября в 08:49
Свекровь повесила по бокам кухонного окна. Не спрашивала разрешения ни у кого.
МатьЧасть• 12 ноября в 08:50
Вам треба звернутися до місцевого благоустрію. Зазвичай вони знаходяться поряд з райадміністрацєю.
Але якщо ваше місце розташування знаходиться на на фасаді зовнішнього боку будівлі, то можна і без дозволу повісити.
Бо ця контора - одна із найкорумпованіших в Україні.
Оформити дозвіл на щось, що порушує зовнішній вигляд будинку по-чесному не виходить.
Пожмаковна
• 12 ноября в 08:49
Ответ дляВерСаСе
Не криша, а фасад, але він теж спільний.
ВерСаСе• 12 ноября в 08:50
Ответ дляГотова до другої
Нужен от жильцов дома сначала. А жильцы кто из вредности, кто скажет я тоже хочу, а общем бесполезно даже обращаться.
ВерСаСе• 12 ноября в 08:50
Ответ дляПожмаковна
А я не дочитала толком про балкон, на балкон разрешение не надо.
Пожмаковна
• 12 ноября в 08:52
Ответ дляНаверняка
У мене сонячний фасад, сонце нещадно палить цілий день. Планую їх до балконної станції підключити. На початок 2, потім за можливості збільшу кількість. Але поки що це теорія
Пожмаковна
• 12 ноября в 08:54
Ответ дляМатьЧасть
В тому то і справа, що це фасад, який виходить не в двір 🥺
Я тертий жук• 12 ноября в 08:55
Ответ дляПожмаковна
Автор, вам проще поставить инвертор от сети и не морочить голову с этими панелями. Пишу как человек, у которого в доме панели, а в квартире только инвертор от сети
Пожмаковна
• 12 ноября в 08:59
Ответ дляЯ тертий жук
Я не хочу інвертор. Моя станція теж в мережу буде подавати струм
Наверняка• 12 ноября в 08:59
Ну у будь-якому сонячному інверторі є діапазон mppt. В залежності від моделі, він складає в середньому 120-450 вольт для домашніх станцій. Щоб набрати 120 вольт (це мінімум, коли буде генерація), Вам потрібно мінімум 3 панелі на 600+ Ви. Кожна панель 2.3м завдовжки. 3 панелі дадуть 121 вольт в ідеальних умовах. Це кут 30-35, напрямок південь. Тобто в Вашому випадку буде потрібно 4-5 шт. панелей, щоб хоч щось виробити. Я ж кажу, це про імідж а не про генерацію
Я тертий жук• 12 ноября в 09:00
Ответ дляПожмаковна
Что значит вы не хотите инвертор?
Вы в любом случае будете его ставить. Только с солнечными панелями или без них
Оч@ров@Шк@• 12 ноября в 09:02
якщо у вас не заборонено змінювати фасади, то не думаю, що треба дозвіл.
Бачу в сусілньому будинку вісять. Виглядає жалюгідно, весь будинок світлий і один балкон ніби вигорівший. Але ж естетика - то вже таке.
Пожмаковна
• 12 ноября в 09:02
Ответ дляНаверняка
Це трохи не те. У мене ecoflow stream ultra. Там можна розширити до 6 блоків, на кожен встановлюється до 4 панелей по 400 Ватт. Хочу спробувати спочатку як це взагалі працює
Пожмаковна
• 12 ноября в 09:05
Ответ дляЯ тертий жук
Что значит вы не хотите инвертор?
Балконна станція має в собі інвертор
Я тертий жук• 12 ноября в 09:06
Ответ дляПожмаковна
Балконна станція має в собі інвертор
Что такое балконная станция?
Показушница• 12 ноября в 09:36
На власний балкон вішайте, як заманеться, дозвіл непотрібний. Якщо у вас не елітний ЖК, де дбають про фасади.
Інше питання, що користі від цих панелей буде небагато, бо щоб потрапляли сонячні промені потрібний нахил, в в ідеалі горизонтальна поверхня , а на даху таке робити для особистих потреб вам не дозволять.
Я така бойова• 12 ноября в 10:01
Ответ дляПожмаковна
У нас так люди роблять.Нн знаю чи потрібен дозвіл у себе біля вікон чи на балконі
Не обижаюсь• 12 ноября в 10:13
Ответ дляНаверняка
Зима не вічна) для того, щоб екофлоу якесь підзарядити нормально буде. В нас раніше було три панели по 500 W і блюетті. Влітку взагалі з головою вистачало, якщо без кондиционерів. І зимою ураще хоч щось, ніж взагалі нічого. Взимку, доречі, як раз добре, що панелі вертикально розташовані.
Пожмаковна
• 12 ноября в 10:15
Ответ дляЯ тертий жук
А при чем тут балкон?
Довго пояснювати. Вона ставиться на балконі і до неї через кабель приєднуються сонячні панелі
Раздражевская• 12 ноября в 11:58
Ответ дляЯ така бойова
)))) і шо ж воно цікаво нагенерує з тими гілками.
Називається чіпляють аби чіпляти.
Наверняка• 12 ноября в 13:49
Подуріли наче всі з тими станціями. Зрозумійте, вони не для того. Це для походів. Ставити у дім квартиру їх тупо дорого. Є рішення для дому, окремо інвертор окремо АКБ. Вони набагато ефективніше і дешевше. А ставити 2 панелі взимку, та ще й вертикально користі буде дуже мало і ніякого економічного сенсу не несе. Я б радив Вам просто поставити автономний інвертор і АКБ до нього. Якщо це квартира то потужність 3 - кВт і ємністю 2.5-6 кВтг і заряджати їх від мережі. Вийде це щастя від 25000 грн і будуть працювати всі прилади. В майбутньому, якщо захочете панелі, то зможете підключити 10 шт а не дві.
Пожмаковна
• 12 ноября в 18:22
Ответ дляНаверняка
Ви напевно продаєте ті інвертори і АКБ, що так за них топите. Ця бандура місця займає як пів холодильника і шумить.
Наверняка• 12 ноября в 18:33
Ответ дляПожмаковна
А Ви мабуть екофло продаєте? Я що давав посилання на магазин або рекламу? Звідки такі висновки взагалі?