Триндичіха Байрактар• 31 декабря 2025
В Україні наступного року запустять національний електронний чек
В Україні у 2026 році планують запровадити сервіс національного електронного чеку "єЧек", який автоматично надходитиме покупцям після безготівкової оплати.
Після розрахунку карткою у магазині або під час онлайн-покупки електронний чек з´являтиметься у банківському застосунку та зберігатиметься у цифровому вигляді, повідомляє Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.
У міністерстві пояснили, що цифровий чек буде постійно доступний користувачеві. Його можна буде використати для повернення товару. Він також підходитиме для обміну чи гарантійного ремонту.
"Запуск "єЧеку" - це відповідь на зміну економіки та зростання онлайн-торгівлі. Паперовий чек часто губиться або взагалі не видається, тоді як цифровий завжди під рукою. Для людей це зручне підтвердження покупки, для бізнесу - менше паперу й витрат, для держави - прозоріші дані без посилення контролю", - зазначив міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Електронні чеки і смартфон: знайшли альтернативу касовим апаратам
У відомстві підкреслили, що використання сервісу не буде обов´язковим. За бажанням покупець зможе отримувати паперовий чек. Також буде доступна можливість користуватися обома форматами одночасно.
Запуск "єЧеку" запланований на 2026 рік. Проєкт реалізовуватимуть поетапно. На першому етапі сервіс протестують у пілотному режимі разом з окремими великими торговельними мережами та банками.
Європейська комісія затвердила обмеження на експорт української аграрної продукції до ЄС. Вони набудуть чинності 6 червня та діятимуть до кінця 2025 року.
Україна зможе експортувати до Євросоюзу обсяги в межах 7/12 звичайної річної норми. Ці обмеження встановлені в рамках угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.
Черный Ловелас• 31 декабря 2025
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Пока домой дошел уже ухилянт, повестка на вчера