Саджу все зарання• 05 января в 10:52
У кого дети заканчивали Вузы Словакии, Польши, Чехии
Смогли найти работу по специальности в этих странах?
Поддакиваю иногДА• 05 января в 11:31
Ответ дляМаю рацію
Ми ж не про Відень, і не про Варшаву.
А про Словаччину і Чехію.
Два ваших знайомих - це часткові випадки. Спитайте у Гугла кількість програм англійською у словацьких ВНЗ. І перестаньте орієнтуватись тільки на свої знайомства.
У всій Австрії з ІТ напрямку є близько 10 програм англійською, і 300 німецькою. І конкурс на англійську значно вищий, за рахунок іноземців
А про Словаччину і Чехію.
И потом после учебы на инглише,хоть айти,хоть экономика,в самой Австрии найти работу непросто,тк работа на немецком
Багиня• 05 января в 11:32
Ответ дляБершкомангоЗар
В Вене бесплатно на английском ? Точно ?
На немецком знаю ,что бесплатно
Про английский слышу впервые
Сын у вас в частном университете в Польше ?
На немецком знаю ,что бесплатно
Про английский слышу впервые
Син в державному, безкоштовно.
Я написала - Варшавський університет - один з найрейтинговіших в Польщі
В Відні так, англійською безкоштовно. Вже закінчує. Перший рік вчився там типу на підготовчих курсах, бо наших 11 класів не вистачало для вступу. Сертифікат мови був ще з укр школи.
У сина теж. Але син вчиться польською, бо англійською було щадорого для нас.
Це хлопці 21-22 роки. Тобто вступали на початку війни.
Багиня• 05 января в 11:33
Ответ дляПоддакиваю иногДА
Працювати можна не на австрійську компанію онлайн. Він вже працює роки два.
Маю рацію• 05 января в 11:34
Ответ дляБагиня
У автора написано про Словаччину, Польщу, Чехію.
Про них я теж пишу. Друг закінчив в Чехії англійською теж програмування. Працює на Мета англійською онлайн, живе в Празі.
Син в Польщі.
В Словаччині теж є знайомі. Частина вчиться англійською.
Спеціально обирали бо універсальна мова навчання.
Син в Польщі.
Ще раз: друг, син, ІТ - часткові випадки.
Подивіться загальну статистику - кількість програм англійською мовою у Словаччині, Польщі, Чехії.
Будете здивовані, що навчання англійською - це виняток, а не правило.
Стрекозей• 05 января в 11:34
Ответ дляБагиня
Син в Польщі.
мені цікаво, і яке внж в Чехії у них, по фоп чи як? Чи нашим там зараз окрім тимчасового статусу нічого не дають? У Словаччині наче внж по фоп робили. Мене цікавлять наприклад перспективи постійного проживання після закінчення ВУЗу у цих дітей.
Поддакиваю иногДА• 05 января в 11:34
Ответ дляБагиня
Для работы онлайн можно и наш вуз закончить)
БершкомангоЗар• 05 января в 11:35
Ответ дляБагиня
Син в державному, безкоштовно.
Я знаю ,что в Австрию нужна подготовка
Бесплатно на английском вы пишите ,что заканчивают ,значит поступили в начале войны -тогда было много поблажек ,сейчас такого нет
Сейчас и Польша требует гос сертификат В2 . Они это условие поставили во время вступительной компании летом ,из-за этого много детей не поступили .
У меня сын поступил летом ,в каждый университет проходил собеседование и экзамен ( в одном университете 3 часа был экзамен)на польском и в некоторых еще и математика экзамен был .
Маю рацію• 05 января в 11:35
Ответ дляПоддакиваю иногДА
100%
А тут порадниці такі фантастичні історії розповідають, що не надивуєшся.
І більша частина цих історій на основі досвіду якихось знайомих-сусідів.
Маю рацію• 05 января в 11:38
Ответ дляБершкомангоЗар
Я знаю ,что в Австрию нужна подготовка
+ у Польщі цього року вимагали високий середній бал.
Знаю хлопця, який з балом 11.3 не пройшов на ІТ у Краківську Політехніку
Гидроусилитель руля• 05 января в 11:38
Ответ дляБагиня
Син ще вчиться останній рік в Варшавському університеті
Пише дипломну. Програмування.
Роботу вже пропонують. Дипломну пише для досить відомої в цій сфері компанії. Якщо все ок - піде до них працювати.
Всі його знайомі, які в 2025 році цей універ закінчили - працюють за спеціальністю. Не вони шукали роботу, в їм пропонували.
Хрещений влітку там де закінчив факультет економіки. По Еразмусу семестр вчився в Парижі. Там же і працює за спеціальністю.
Пише дипломну. Програмування.
А можна питання, хлопець, який їздив по Еразмусу, навчався по візі чи знаходився на статусі ’УКР’ ?
БершкомангоЗар• 05 января в 11:38
Ответ дляМаю рацію
Я знаю ,что было не просто
Просили НМТ многие университеты
Даже в тех университетах,где не было написано про НМТ ,то потом все равно просили прислать сертификат. Это я по опыту сына и друзей
Просили НМТ многие университеты
Масяня Я• 05 января в 11:44
Ответ дляМаю рацію
100%
Интересно, а в чем фантастика выучиться и найти работу😂
Поддакиваю иногДА• 05 января в 11:50
Ответ дляМаю рацію
100%
Конкретно мой бойфренд работает в австрийской айти компании,все на немецком и ни одного украинца
Я сейчас на испытательном офис менеджер в айти фирме,только немецкий,филиал в Лиссабоне-английский,немецкий.Австрийские сотрудники на удаленке-тоде немецкий
Маю рацію• 05 января в 11:51
Ответ дляМасяня Я
Фантастика - що усі навчаються англійською, вступити легко, знайти роботу за спеціальністю у країні навчання ще легше, а дипломи Словаччини катіруються по усьому світу
Поддакиваю иногДА• 05 января в 11:53
Ответ дляМаю рацію
А,и как всегда речь только о айти,других специальностей нет)
Кстати в Австрии химик технолог востребованнная специальность,на немецком естественно
Масяня Я• 05 января в 11:54
Ответ дляМаю рацію
Это не фантастика, так и есть
УжеВотДа• 05 января в 12:08
Ответ дляГидроусилитель руля
На скільки знаю Еразмус можливий тільки при студентській візі, внж, на укр статусі не можна.
Парова машина• 05 января в 12:11
Ответ дляМаю рацію
Ви з власного досвіду щось можете розказати?
Всі ваші заперечення на підставі чого?
Маю рацію• 05 января в 12:18
Ответ дляПарова машина
Всі ваші заперечення на підставі чого?
На підставі досвіду:
1. Безкоштовне навчання - мовою країни. Є винятки англійською, їх небагато
2. Для вступу - мова, високий середній бал, часом іспити, підготовчий рік у країні навчання
3. Роботу країні навчання - теж мовою країни. У випадку Словаччини - лише імітація навчання, далі або переїзд у іншу країну, або робота далека від спеціальності
БершкомангоЗар• 05 января в 12:19
Ответ дляУжеВотДа
У подруги сын едет в Чехию по Еразмус ( учится в Словакии )
Он не на визе ,учится по Словакии по статусу
Не знаю как будет в Чехии,не спрашивала ее
Парова машина• 05 января в 12:24
Ответ дляМаю рацію
На підставі досвіду:
Скільки ваших дітей отримали освіту за кордоном?
Парова машина• 05 января в 12:27
Ответ дляБершкомангоЗар
Еращмус лише за студентською візою
БершкомангоЗар• 05 января в 12:29
Ответ дляПарова машина
Еращмус лише за студентською візою
Ну вон выше написали ,что ездят по визе временного убежища Чехии
Значит не только со студ визой
Маю рацію• 05 января в 12:37
Ответ дляБершкомангоЗар
Значит не только со студ визой
Вище пишуть про сина подруги. Тобто достовірність 50%
Парова машина• 05 января в 12:46
Ответ дляSo_so
Да. Все студенты в университете имели абсолютно равные возможности, все получили isiс, могли претендовать на участие в Эрасмусе итд.
Але для переїзду для навчання до іншої країни вони мали отримати студентську візу
Такі вимоги програми
БершкомангоЗар• 05 января в 12:51
Ответ дляМаю рацію
Внимательнее читайте Это я пишу про сына подруги
Он учится в Словакии ,не студенческая виза .
Едет в Чехию по Ерасмус . Как будет учиться там -на знаю . Об этом и написала изначально.
Кроме меня еще пишет человек,что дети с защитой в Чехии едут учиться по Ерасмус .
Ответ дляПарова машина
Такі вимоги програми
Ездила девочка украинка с которой дочка жила в одной комнате в общежитии по Ерасмусу, у девочки 100% виза временного убежища, что не мешает ей быть студенткой.
БершкомангоЗар• 05 января в 13:02
Ответ дляПарова машина
Такі вимоги програми
Вот только что позвонила подруге ,сын был рядом
Не нужна виза
Подходит защита
Не нужна виза
Подходит защита