Вся така шо куди там• 27 февраля в 16:44
Спеціально для автора теми про заморожені афини
Люба автор, слово афини не діалектне, а румунське. Румунською чорниця та лохина це afine. Так що ви, шановна, користуєтесь не діалектом, а україно-румунським суржиком.
П.с. спеціально для вас прийшлося відновити пароль від аккаунту)))
Позаземний розум• 27 февраля в 16:49
У Коцюбинського це слово в повісті, гадаю, він вживав його як діалект.
Гореотума• 27 февраля в 17:00
Ось вірш із використанням карпатського діалектизму «афини» (чорниці):
На полонині, де гуляє вітер,
Синіють афини — смарагди лісів.
Збирай у кошик, малеча, це літо,
Щоб смак полонин у душі забринів.
І руки, і губи — у синім кольорі,
Афини карпатські, цілющі та свіжі.....
На полонині, де гуляє вітер,
Синіють афини — смарагди лісів.
Збирай у кошик, малеча, це літо,
Щоб смак полонин у душі забринів.
І руки, і губи — у синім кольорі,
Афини карпатські, цілющі та свіжі.....
Гореотума• 27 февраля в 17:02
Афини (або яфини) — це діалектна назва чорниці звичайної (Vaccinium myrtillus), поширена переважно в Карпатах та на Закарпатті. Це їстівні темно-сині лісові ягоди, які ростуть на низьких кущиках і є важливою частиною карпатської культури, особливо в гуцулів.
Черпак_для_фантазий• 27 февраля в 17:14
Є таке діалектне. Просто автор тієї теми або ідіотка, або троляка, бо те діалектне ніхто крім маленької території не знає. Це я так читала рецепт з рубарбаром, аж загуглила, що то за дичина.
Бутербродница• 27 февраля в 17:34
Ответ дляЧерпак_для_фантазий
Румбамбар, якщо ви про ревінь
Бутербродница• 27 февраля в 17:37
Ответ дляЧерпак_для_фантазий
фото
А що таке рубарбар?
Трускавки -знаю, а рубарбар ніколи не чула
Чула румбамбар - родичка з Івано-Франківська так каже на ревінь
Черпак_для_фантазий• 27 февраля в 17:38
Ответ дляБутербродница
А що таке рубарбар?
Таки ревінь) Я там всі рецепти з гуглом розшифровую.
Бутербродница• 27 февраля в 17:41
Ответ дляЧерпак_для_фантазий
Цікаво. Стільки діалектів…
Памʼятаю дівчину знайому, живе в м.Хуст
Каже «зирити» в значенні «шукати»
Памʼятаю дівчину знайому, живе в м.Хуст
Каже «зирити» в значенні «шукати»