Губка Боб• вчера в 16:21
Виїзд в США. Ви б змогли так виїхати?
Сімʼя виїхала в 22 році по програмі u4u, батько, мати та троє дітей.
Старший син якому на той момент виповнилося 18 залишився в Україні з умовою що будуть шукати як йому виїхати. В підсумку програму закрили , в США до сімʼї йому вже не попасти, з України він все ж виїхав.
Це сімʼя мого знайомого, я чомусь думала що старший це лише його син від іншої жінки. А от взнала що всі 4 це спільні діти.
Зробіть вибір:
вже голосів:
Ніхто не винен що так сталось
Виїхали б всім разом
Так, виїхала б
ЧупакабраЗеБест• вчера в 16:37
Ответ дляГубка Боб
Тобто вам би не було обідно, якби ваша мама з татом виїхали на інший континент, забрали братів і сестер, а вам би сказали: сорі, тебе не випускають, ми валим?
лично для меня это было бы предательством и концом отношений.
это мое мнение, я его никому не навязываю.
Khmelnichanka• вчера в 16:38
Ответ дляГубка Боб
Питання в темі - чи ви б змогли так зробити?
Не знаю.
Напевно, змогла б, якби син був самостійним.
Принаймні, маю знайомих, які вивезли частину дітей, а частина - залишилась в Україні.
Батьки допомагають фінансово, стосунки залишились близькими.
В декого - діти змогли виїхати потім.
В декого - старші діти служать, а молодші - виіхали.
Сімʼї рвзні, і рішення - в кожного свої.
В декого - діти змогли виїхати потім.
Маю декілька думок• вчера в 16:40
Ответ дляГубка Боб
а где сейчас 18-летний?
Маю декілька думок• вчера в 16:41
Ответ дляГубка Боб
так его ж выпустили в итоге, просто в США программа прикрылась?
Цветочница• вчера в 16:42
Ответ дляГубка Боб
Він же теж виїхав, чи в чому проблема?
Губка Боб
• вчера в 16:43
Ответ дляМаю декілька думок
Ну виїхав він лише влітку 25 року.
Маю декілька думок• вчера в 16:44
Ответ дляГубка Боб
Ну виїхав він лише влітку 25 року.
и? где он сейчас? чем занимается?
Летчица• вчера в 16:46
В 18 лет большинство людей уезжают из дома учиться. И никто не считает их детьми и не бегает подтирать попку. Так что оставить взрослого сына -это нормально совершенно.
Губка Боб
• вчера в 16:47
Ответ дляЛетчица
Скільки можна це писати? Ви не розумієте в чому суть запитання?
Летчица• вчера в 16:49
Ответ дляГубка Боб
Тупой вопрос. Не думаю, что есть разница родной-не родной. Да и жить с родителями он вряд ли хотел. И еще вас это не касается.
ЧупакабраЗеБест• вчера в 16:50
Ответ дляЛетчица
а чем плохо жить с родителями. мой сын не хочет съезжать.
Летчица• вчера в 16:51
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Ну может он у вас инфантил или мамина корзиночка. Любой нормальный самостоятельный парень конечно же хочет жить отдельно от родаков.
Федорино Горе• вчера в 16:52
Ответ дляГубка Боб
Так а в чому саме питання? Старший син виїхав, йому вже 20, живе самостійно, що саме вас турбує? Що не на шиї мамки та папки?
Хвігура мічти• вчера в 16:54
В 18 років вже дорослий хлопець
Ми з братом поїхали з дому у 18 і 17 років.Без проблем.
Губка Боб
• вчера в 16:55
Ответ дляФедорино Горе
Удалено администрацией...
ЧупакабраЗеБест• вчера в 16:56
Ответ дляЛетчица
это вы раскусили, и инфантил, и корзиночка. и работает с 17 лет, и учится в самом сложном техн вузе страны, и дом обязанности маслает...всем бы такого инфантила.
Губка Боб
• вчера в 16:58
Ответ дляЛетчица
Так, мріє залишитись в Україні і щоб вся сімʼя звалила в США
Федорино Горе• вчера в 16:59
Ответ дляГубка Боб
Удалено администрацией...
Судячи з теми більшість не ’гострі’?
Суті питання не зрозуміла, родина поїхала, доросла дитина залишилась вдома бо не могла виїхати, син виїхав за 2 роки.
Як на мене все ок, в 18 років їдуть на навчання за тисячи кілометрів самостійно, і дома також можуть самостійно жити, тим паче хлопець зміг виїхати. І він вже дорослий, відповідає сам за себе, якщо дуже хоче до США знайде шляхи.
Губка Боб
• вчера в 17:00
Ответ дляФедорино Горе
Судячи з теми більшість не ’гострі’?
Питання в тому що всі поїхали, а його залишили. Все, для мене це як прєдатєльство
Виннипуховна• вчера в 17:03
Ответ дляФедорино Горе
Судячи з теми більшість не ’гострі’?
Я не автор, але спробую пояснити.
У війну вся сім´я виїжджає, залишаючи 18річку самого. Як можна порівнювати мирний і військовий час? По суті його залишили самого у війні.
Перекладаю: якщо б прилетіло, привалило - не було кому його шукати, лікувати, дбати. Коли бомбили, то він сидів сам. Розумієте, людина залишилася у самий важкий момент повністю сама. А навіщо тоді сім´я?
Федорино Горе• вчера в 17:04
Ответ дляГубка Боб
А повинні були всі сидіти дома, того що старшого хлопця не випускають?
Чого тоді хейтять тих хто не хоче кидати чоловіка і сидить в умовному Краматорську.
Кожна сім´я вирішує самостійно як для них краще, інколи виїздить жінка з дітьми, а інколи доросла дитина залишається дома сама, бо такі обставини.
Виннипуховна• вчера в 17:08
Ответ дляФедорино Горе
А чому хейтять тих, хто поїхав за кордон з дітьми і залишив лежачих інвалідів? За вашою логікою це одне і те саме, чому сім´я має сидіти під обстрілами, маючи можливість виїхати ?
Для вас це норм. Для мене ні. Бо в 18 річний, і ледачий залишаються самі, не маючи можливості про себе самостійно піклуватися. А сім´я їх лишає, наче вони не члени сім´ї.
Федорино Горе• вчера в 17:09
Ответ дляВиннипуховна
Я не автор, але спробую пояснити.
А якби прилетіло/привалили всіх, або молодших, стало комусь би краще?
В мене подружка виїхала з молодшим сином, спочатку виїхав чоловік (поїхав на навчання і пішов в сзч), а старший залишився в Сумах, він не хотів їхати, і вони приняли рішення їхати без нього, старшому було 19, це було в 2025.
Khmelnichanka• вчера в 17:13
Ответ дляГубка Боб
В сенсі- « предательстао»?
Він же не немічна недієздатна людина?
Він вже має право власну родину створювати, не питаючи дозволу батьків.
І розпоряджатись власним життям самостійно.
А якби він один поіхав, скажімо, в 17 років за кордон на навчання - то це було б теж «прєдатєльство»?
Звичайно, в ідеалі було б виїхати всім разом, всією родиною.
Але зараз такі часи, зо ідеальних рішень нема ((((.
І доводиться йти на компроміси.
От сімʼя і вирішила, що в даний момент потрібно робити те, що можна зробити саме зараз: вивезти виїзних неповнолітніх дітей..
Не думаю, що старшого вони покинули зовсім без допомоги і підтримки,
А коли зʼявилась можливість виїхати повнолітньому сину - то він зробив це.
Так, не в США, а в іншу країну, але світ - широкий, і вся велика сімʼя все одно не житиме все життя разом в одному домі.
Діти виростають і йдуть в самостійне життя, і це нормально.
А що все відбулось саме таким чином , трохи зарано і не дуже комфортно для всіх - так що поробиш, такі часи, доводиться шукати компромісні рішення…
Він же не немічна недієздатна людина?
І доводиться йти на компроміси.
Губка Боб
• вчера в 17:14
Ответ дляЛетчица
Тупа тут ви
Виннипуховна• вчера в 17:16
Ответ дляФедорино Горе
А молодші більш цінні, ніж старший? Тому їх треба вивезти...А якби старший загинув би, як оті горе батьки ночами спали б? На мій погляд, батьки вчинили підло. А там Господь розсудить.
Виннипуховна• вчера в 17:18
Ответ дляKhmelnichanka
В сенсі- « предательстао»?
Він же не немічна недієздатна людина?
І доводиться йти на компроміси.
Він же не немічна недієздатна людина?
І доводиться йти на компроміси.
Дитині 18 років... Це ж не 28. Він не може себе забезпечити, хоч і дієздатний. І як можна порівнювати війну і мирний час? Ви ж свого 18 річного не залишили чомусь самого, правда?
Khmelnichanka• вчера в 17:36
Ответ дляВиннипуховна
Я думаю, що батьки допомагали фінансово, принаймні, в моїх знайомих - було саме так.
Спочатку вивезли неповнолітніх, потім - виїхав старший.
Ну НЕМА ідеального рішення в цій ситуації, тому інколи « з двух зол» доводиться вибирати менше. Вивезти хоча б тих, кого МОЖНА вивезти в даний час.
В цих моїх знайомих, до речі, сам старший був ініціатором того, щоб вивезли його молодших братів ( в них велика різниця у віці).
І так, я не кажу, що так мають чинити всі.
Я лише про те, що це внутрішня справа сімʼї, і лише їхнє власне рішення.
Я, наприклад, в даному випадку, виіхала б сама з молодшими дітьми, а старшого сина залишила б в Україні з чоловіком.
Якби це залежало лише від мене.
А ТА родина прорахувала, що ІМ краще, щоб батько був за кордоном, щоб заробляти гроші в тому числі і для старшого сина, а мама - доглядатиме молодших.
А потім вони витягли звідси і старшого.
А якщо говорити про мене, то на момент виїзду моїм дітям було 16 і 15 років.
Якби ж серед них хтось був повнолітній і дієздатний, то, може, я б виїхала лише з молодшим.
Або вивезла молодшого - і залишила його там з опікуном і т.п. . а сама повернулась би до старшого.
Або ще якось.
Я би вирішувала ці питання з огляду на обставини і нюанси виключно власні.
Бо в кожної родини все по-різному.
Я ось зараз шукаю шляхи, щоб повернутись самій, а дорослих ( але не зовсім дієздатних) дітей залишити закордоном.
Бо так буде краще ДЛЯ НИХ, а зі сторони все може виглядати геть інакше…
,
Якби це залежало лише від мене.
А потім вони витягли звідси і старшого.
Або ще якось.
Бо в кожної родини все по-різному.
,
Виннипуховна• вчера в 17:46
Ответ дляKhmelnichanka
Якби це залежало лише від мене.
А потім вони витягли звідси і старшого.
Або ще якось.
Бо в кожної родини все по-різному.
,
Якби це залежало лише від мене.
А потім вони витягли звідси і старшого.
Або ще якось.
Бо в кожної родини все по-різному.
,
Ваша позиція мені ближче - розділитися з чоловіком хто з ким з дітей залишається. Бо залишати дитину саму у війні - то є зрада тієї дитини. І у випадку автора не батьки витащили дитину за кордон, а він сам виїхав, як дозволили виїзд до 24 років, чи до скількох там. Хоча якби батьків дійсно турбувала доля цієї дитини, то влітку 2022 можна було виїхати на навчання за кордон. Але ж в пріоритеті було вивезти батька, а не сина. Мені цього не зрозуміти, звичайно.
Виннипуховна• вчера в 17:51
Ответ дляKhmelnichanka
Якби це залежало лише від мене.
А потім вони витягли звідси і старшого.
Або ще якось.
Бо в кожної родини все по-різному.
,
Якби це залежало лише від мене.
А потім вони витягли звідси і старшого.
Або ще якось.
Бо в кожної родини все по-різному.
,
Вашим дітям дійсно буде краще за кордоном, але незрозуміло як позначиться ваша відсутність. Я так розумію, що у дітей є проблеми по здоров´ю. В Україні таким дітям важко, в Німеччині їх адаптують і навчать жити самих, щоб не залежати від суспільства. Але як вони прореагують на розлуку з вами? Як бути після війни? Забирати їх у повоєнну країну після влаштованого життя в Німеччині - самогубство. Але ж чи дозволять вам залишитися з ними? Чи відкриють вид на проживання?
Я коли дивлюся на людей з інвалідністю за кордоном, розумію наскільки їм пощастило жити тут.