Анчо Ус• вчера в 16:59
Як проводиться встановлення недієздатності?
Оформили сину дорослу інвалідність.(1 група по психічному захворюванню)Тепер треба оформлювати недієздатність,щоб отримувати пенсію(розписатися він не може)Може хтось робив.З чого починати?І як довго це робиться?
Мастер Класс• вчера в 17:04
Може все запитати у сімейного або профільного лікаря? Вони вам нададуть точний маршрут.
Фізик-ядерщик заочно• вчера в 17:06
Я оформляла. Перше-це заява до суду. У нас суд загружений, то все зайняло рік.
Юлія Делакруа• вчера в 17:10
Недієздатність оформлюється через суд. Я робила батьку. Подається заява до суду, призначається судово-медична експертиза, залучається орган опіки та піклування. Робиться виключно на два роки. Перший раз все зробили за два місяці. Зараз - важче, бо реформа судів, відключення світла - три місяці без руху, все чекаємо, бо зависла татова пенсія на картці та частка грошей з продажу його машини, як недієздатної особи
Не виправдовуюсь• вчера в 17:18
Ответ дляЮлія Делакруа
Все вірно, тільки експертиза судово-психіатрична. Справа розглядається судом в складі судді і двох присяжних, з обов´язковою участю адвоката особи, щодо якої вирішується питання (якщо немає можливості залучити самостійно, призначається безкоштовний адвокат системи БПД).
Юлія Делакруа• вчера в 17:25
Ответ дляНе виправдовуюсь
Ні, без адвоката, я сама виступала в суді
Розказую, як робила я.
Після встановлення інвалідності пішла в органи опіки і піклування. Там мені дали зразок заяви до суду, скинули на електронну, треба було свої дані підставити. Дали список документів, які разом з заявою подають.
Через тижнів два перше засідання. Адвоката дає держава, два присяжних, представник опіки. На засіданні суддя призначає судово психіатричну експертизу. Ми чекали місяць, сама експертиза хвилин 5. Потім чекали висновок два тижні і засідання. Все зайняла місяць. Поки чекали це все, пішла знов опіку, там дали список доків, багато, треба побігати і обхідний по лікарях мені,як опікуну. Збираєте це все, реєструєте в ЦНАП, через декілька днів додому приходить комісія з опіки,складає акт, що все ок.
До наступного засідання бажано мати всі ці документи. документи.
Суддя визнає особу недієздатною і призначає опікуна.
Через місяць забираєте рішення. Замовляйте зразу шість, бо кругом, де треба рішення, беруть орігинал, не ксерокс.
Є питання,пишіть
Винник• вчера в 17:31
Ответ дляЮлія Делакруа
Адвокат обов´язковий, він виступає від особи , яку визнають недієздатною.
Надає держава
Не виправдовуюсь• вчера в 17:42
Ответ дляЮлія Делакруа
Це заявник може без адвоката. А для психічно хворої особи, щодо якої подано заяву, обов´язково залучається адвокат.
Колгоспниця• вчера в 19:01
Ответ дляНе виправдовуюсь
А ви не підкажете, якщо вже є інвалідність пожиттєва та висновок лкк з формулюванням ’ не відповідаю за свої дії’, то все одно та експертиза потрібна?
Винник• вчера в 19:08
Ответ дляКолгоспниця
Обов´язкова. Може ви купили ту інвалідність або діагноз не вірний. Мало що? Це робить спеціальна комісія в спецустанові І кожні два роки проходити треба🤪
Не виправдовуюсь• вчера в 19:11
Ответ дляКолгоспниця
Так, це обов´язкова процедура в такій категорії справ.
Колгоспниця• вчера в 19:14
Ответ дляНе виправдовуюсь
Дякую)
Анчо Ус
• вчера в 19:33
Дякую усім,хто пояснив.Зрозуміла,що треба буде дуже багато паперів та часу.Сподіваюсь ,оформимо.Хоча б за рік.
Анчо Ус
• вчера в 19:53
Ответ дляRemensa
Розказую, як робила я.
Є питання,пишіть
А самого психічно хворого треба кругом з собою водить,по судам,по експертизам?Чи без нього можна?Куди само треба з ним?
Винник• вчера в 20:38
Ответ дляАнчо Ус
На експертизу само собою. Мені казали, що можна додому експерта викликати, але там бюрократії... То легше поїхати.
В суд я сама ходила. В нас суддя була нормальна, нічого не казала. В більше ніде і не треба хворого