Баба Йога• вчера в 22:47

В Києві помер чоловік по причині «А МИ ТУТ ПРИ ЧОМУ»

Коротко - чоловіку стало погано біля БЦ Смарт плаза на виході з метро Політех, небайдужі перехожі почали серцево-легеневу реанімацію і ТРИЧІ послали гонців в метро, щоб винести нагору дефібрилятор, який знаходиться на платформі. Не схопили самі і потягли, а просили, щоб не було паніки і поліція не гналась. Людям ТРИЧІ відмовили винести деф нагору. Чоловік не дочекався дефа, швидка продовжила реанімацію, загалом 40 хв, чоловік не вижив.
Коли ми РеаніМетро встановлювали дефібрилятори в метро, кінцевою метою була не просто наявність дорогих коробок на стінах.
Потрібно було ПЕРЕКОНАТИ метро, що рятувати людей потрібно.
Цього не вдалося.
- Дефи встановили
- Продавили через 3 фракції КМР рішення, що працівники метро обовʼязково надають домедичну допомогу
- Кошти на ці навчання (закладені в наші проекти та бюджет міста) КМДА не використала
- Витримали брехню від керівництва метро, що проект РеаніМетро це «піар на крові»
- 10 життів з того часу врятували поліцейські в метро, це вартувало всього
Але щоб сьогодні вижив чоловік БІЛЯ метро, якому за ~5 хв могли винести з платформи нагору деф, потрібна була одна річ, яку неможливо купити чи встановити рішенням депутатів.
Працівникам метро мало бути не по..й.
А їм було по..й і вони ТРИЧІ відмовили, бо А ВДРУГ ШО
А після 10 хвилин деф уже не потрібен. Кожну хвилину після раптової зупинки кровообігу шанси врятувати падають на 10%.
Ми так і не змогли внести в «правила користування метрополітеном» пункт «Не будьте уродами».
Пробачте всі, хто не дочекався.
На жаль, жоден з родичів померлих в метро людей не писав скарги на метрополітен. Я ніколи не могла просити їх про це, зважаючи на горе, яке вони переживають.
Та непокаране зло завжди зростає. Завжди.
Заяви в поліцію також не вирощують в людях моральні якості, яких не існувало. Але ми маємо спробувати усе. Усе, щоб хоч трохи зменшити шанси, що це станеться знову.
Назарова
Да, я блондинка!• вчера в 23:40
Ответ дляСтервочка
ні, звісно нехай там вісить для краси.
Ви оце на повному серйозі? А якщо б на місці того чоловіка була ваша близька людина?
Дефібрилятори знаходяться на платформах внизу
А кас в метро вже давно немає

Манкоголік• вчера в 23:42
Ответ дляКрасота неземная
Я не думаю, що його мали давати. Чоловіку стало погано за межами метрополітену. Я більше ніж впевнена, що працівникам метрополітену заборонено виносити деф. А ще впевнена, що це якась провокація. Бо поруч опинилася людина, обізнана у наданні першої допомоги, у тому, що в метро є дефи, а автор статті обізнана з програмою КМДА. 3 співпадіння на один випадок то вже занадто
действительно. дефибрилятор на случай остановки сердца не должны были давать. он так, для сугреву в морозный день
ПодругаМужа• вчера в 23:42
Очень грустная история.
Но вероятно должен быть подробно прописанный протокол, как действовать сотрудникам в этой ситуации. Чётко, по пунктам. Чтоб они не боялись, что их потом уволят из-за этого.
Не оправдываю их. Но люди могли испугаться, что аппарат украдут, а деньги возьмут с них. Должен быть чёткий официальный алгоритм действия.
Да, я блондинка!• вчера в 23:42
Ответ дляМочалкин блюз
В Київському метро переглянуть порядок дій після інциденту з дефібрилятором біля КПІ
https://nmiu.com.ua/v-kyyivskomu-metro-pereglyanut...
Бінго!
Це означає, що в наявна посадова інструкція забороняє працівникам віддавати прилад в чужі руки і за межі метрополітену
Красота неземная• вчера в 23:43
Ответ дляМанкоголік
Він для користування на платформі. Так само як працівники швидкої дають уколи і ставлять крапельниці при виїзді на виклик, а не всім підряд де завгодно і коли завгодно тільки тому що возять ліки
Красота неземная• вчера в 23:46
Ответ дляПодругаМужа
Очень грустная история.
Працівники метрополітену забезпечують безпеку перевезення пасажирів. Я більше ніж впевнена, що в них заборона залишати місце роботи під карою відповідальності в тому числі кримінальної. Бо вона така несе той дефібрилятор нагору, а в цей час хтось когось штовхає на рейки, то їй прямо до в´язниці? Чи вона таки герой України? А віддати дефібрилятор комусь то взагалі дивно, як його шукати?
Манкоголік• вчера в 23:49
Ответ дляКрасота неземная
перестаньте сочинять (про платформу). они расположены в метро, да, потому что там наибольшее скопление людей и наибольшая вероятность, что они понадобятся. но это никак не значит, что они могут применятся только на платформе, или только на территории метро. если рядом с метро происходит такой случай - его обязаны дать, еще раз, у кого проблема с расстановкой приоритетов - читаем ст 136 УК!

Красота неземная• вчера в 23:52
Ответ дляМанкоголік
Ну ви можете роздавати майно кому хочете, у людей є обов´язки та відповідальність
автор Баба Йога • вчера в 23:52
А навіщо нести дефібрилятор якщо не знаєш чи треба розряд???
Пост-нагадування, як працює деф і чому його треба ЗАВЖДИ нести
1️⃣Людина раптово знепритомніла
Інфаркт? Інсульт? Запаморочення від задухи? Отруєння? Зупинка серця?
Ніхто цього не знає, тому алгоритм завжди починається з перевірки дихання
2️⃣Якщо дихає і непритомний - на бочок і викликаємо швидку, вона розбереться
Йому погано, але він не помре від зупинки дихання, і далі справа медпрацівників
Якщо він не дихає - ВІН НЕ ДОЧЕКАЄТЬСЯ МЕДПРАЦІВНИКІВ, ТРЕБА ДІЯТИ ТУТ І ЗАРАЗ
3️⃣Починаємо СЛР (серцево-легеневу реанімацію, непрямий масаж серця)
Просимо оточуючих 2 речі:
- викликати 103
- принести деф
Ми не знаємо який ритм і не треба
Ритм визначить дефібрилятор!
4️⃣СЛР робимо в будь-якому випадку, якщо не дихає - це буквально нагнітає кров до мозку, щоб він не вмер (1 хв затримки мінус 10% шансів)
5️⃣Коли буде деф, все ще не зупиняємось качати, просимо відкрити коробку дефа
Він одразу починає давати голосові інструкції
Він скаже приклеїти електроди на грудну клітку (намальовано як), тоді прибрати руки
І він починає аналізувати серцевий ритм
КНОПКА РОЗРЯД ВЕСЬ ЧАС ЗАБЛОКОВАНА
6️⃣ Два ритми потребують дефібриляції - розряду, який ПЕРЕЗАПУСКАЄ серце
Це фібриляція шлуночків і безпульсова шлуночкова тахікардія - нескоординоване дуже швидке скорочення шлуночків серця, яке не виштовхує кров у русло
(Фільми брешуть, коли дають розряд, а на моніторі пряма лінія)
7️⃣ Якщо дефібрилятор визначить такий ритм, він не торкатись постраждалого і натиснути кнопку, проведе розряд і проаналізує ритм знов. Далі або happy end реанімації, або деф каже качати далі, або деф каже зробити ще розряд. Все буде озвучено голосовими інструкціями!
❓Тобто серце бʼється?
💔Так, але не ефективно, і ми називаємо це раптовою зупинкою кровообігу - тому що кров не рухається як має
❓Дефібриляція не запускає серце?
💔Вона зупиняє фібриляцію, і в серця є шанс відновити нормальний ритм. Часто не з першого разу (може бути кілька розрядів)
❓А якщо серце не бʼється взагалі?
💔Це називається асистолія, пряма лінія з кіно, є шанс запустити таке серце непрямим масажем. Іноді серце не бʼється, людину качають, спершу зʼявляється фібриляція, робим розряд - тоді відновлення ритму
❓А ліки?
💔Ліки введе швидка, це може зачекати
❓А якщо він не дихає, але там не фібриляція?
💔Дефібрилятор, проаналізувавши серцевий ритм, скаже голосом «Розряд не потрібен, продовжуйте СЛР»
❓А якщо в цей момент хтось помилково натисне кнопку?
💔Вона не спрацює. Вона розблокується тільки в випадку тих 2 ритмів для дефібриляції
❓Тобто ми розуміємо, що дефібрилятор (розряд) потрібен, тільки коли його підключимо до людини?
ТАК, і тому ми ЗАВЖДИ підключаємо його. Або ритм підлягає дефібриляціі, і ми зробимо розряд, або ні, і тоді деф просто буде голосом казати продовжувати СЛР і бонусом «вистукувати» ритм
Манкоголік• вчера в 23:55
Ответ дляКрасота неземная
ага, только в данном случае обязанность состоит в том, чтоб дать, не абстрактное имущество, а конкретное средство спасения жизни. и ответственность есть за то, что ты его имел, но не дал
Красота неземная• вчера в 23:59
Ответ дляМанкоголік
Ви така дивна, просто страшне. Приходить до робітниці метрополітену людина і каже дай деф. Як вона доведе, що десь там нагорі людині погано? Ви ж розумієте, що метрополітен одне з найбільших місць за обсягом крадіжок. Це треба залишати станцію і йти. А це заборонено і за це є відповідальність. То яка відповідальність сильніша? За відсутність реакції на можливу подію зовні чи за те, що залишив станцію без дозволу?
Ширли-Мырли• вчера в 23:59
Ответ дляВесела моль
Украина... Да уж.
Міняй пластинку, опудало
Манкоголік• сегодня в 00:06
Ответ дляКрасота неземная
идти никуда не надо.
нужно просто дать деф. да, она обязана, даже если потом окажется, что ее обманули. Максимум ей светит выговор, если она отдала деф и его просто украли. она не несет за этот прибор никакой мат ответственности (или как, по-вашему, распределена ответственность за них между всеми сотрудниками станции? если они вообще в собственности метро)

и странная тут вы, если не понимаете, что жизнь человека важнее того прибора
Красота неземная• сегодня в 00:10
Ответ дляМанкоголік
идти никуда не надо.

Я прекрасно розумію, що життя людини найголовніше. Але ми не знаємо, чому працівники не дали деф. Значить була причина. А стаття про те, що КМДА перегляне нормативи чи що там, це тільки доводить. Про догану ви дуже помиляєтеся, є й звільнення і матеріальна відповідальність за майно
Манкоголік• сегодня в 00:15
Ответ дляКрасота неземная
они не дали (точнее дали, но поздно) как раз потому, что руководствовались вашей логикой.
а мат ответственности в данном случае нет. откуда ей там взяться?
Красота неземная• сегодня в 00:20
Ответ дляМанкоголік
Ви спеціально чи прикалуєтеся? Цей прилад коштує грошей. Він обліковується на балансі і в нього є номенклатурний номер. А значить хтось буде платити. Інакше б всі їх розтягнули додому чи на перепродаж. Якщо ви не розумієте таких речей, нам не варто продовжувати діалог. Всього найкращого
Манкоголік• сегодня в 00:28
Ответ дляКрасота неземная
вы прям волшебная, чесслово.
не все имущество предпрятия (любого) находится под мат ответственностью его сотрудников. а только ооочень некоторое. которое разрешение законом вверить сотрудникам с определенными функциями и такое вверение произошло персонально. кассир с деньгами, продавец с товаром и т д . наличие у предмета инвентарного номера ну вот вообще не означает, что за него отвечают сотрудники.
короче, запоминайте:
1. сотрудники станции метро не несут мат ответственность за дефибриляторы.
2. машинисты поездов не несут мат ответственность за поезда, на которых они ездят.
3. начальник станции не несет мат ответственность за здание метро и его оборудование.

дальше давайте сами, я в вас верю...
Нульовий сантиметр• сегодня в 00:40
Ответ дляКрасота неземная
Согласна 👍
А вот если бы работники пошли, а на платформе началась бы драка и люди бы упали под поезд.
Тут бы на советчице да и везде наоборот бы орали «как они могли оставить рабочее место! Они же отвечали за безопасность людей на пероне»))