Триндю-бриндю• вчера в 20:09

Польща ускладнить отримання громадянства для іноземців (українців).8 років

✅ збільшити мінімальний строк проживання до 8 років;
✅ запровадити перевірку знань польської мови (очікується високий рівень, у повідомленнях згадується B2);
✅ ввести тест із історії, Конституції та інтеграції;
✅ запровадити декларацію (присягу) вірності польській державі. �
polskieradio.pl

Було:
5 років безперервного легального проживання в Польщі (для більшості заявників).
Польська мова на рівні B1 (підтверджена державним сертифікатом або польським дипломом).
Відсутність загрози для безпеки держави.
Окремого іспиту з історії чи Конституції не було.
Жодного «сертифіката вірності» також не вимагалося.

При цьому у Польщі:

У Польщі є серйозна демографічна криза, хоча ситуація не настільки критична, як у деяких інших країнах Східної Європи.
Основні проблеми:
📉 Дуже низька народжуваність — приблизно 1,1–1,2 дитини на жінку, тоді як для простого відтворення населення потрібно близько 2,1.
👵 Старіння населення — частка людей пенсійного віку постійно зростає.
👶 Щороку смертей значно більше, ніж народжень, тому населення природним шляхом скорочується.
👷 Брак працівників у багатьох сферах: медицина, догляд, будівництво, промисловість, транспорт, ІТ тощо.

Ясно, що, в першу чергу, ці зміни торкнуться українців.

Ця політика не виглядає надто корисною для Польщі, враховуючи культурну близькість і демографічну ситуацію у Польщі.

Схоже на те, що "залучалися" на історичних подіях минулого.

Можливо, і варто за щось вибачитися (з обох сторін).

Але хто ж реально від такої політики виграє?
Навряд чи Польща чи пересічні українці.
Хіба тільки українська влада.

Що скажете?
Звезда в шоке• вчера в 20:12
Дурня повна. Скільки ще можна згадувати події минулого і висувати звинувачення

Замулена ріка• вчера в 20:12
Скажемо що в кожній польській родині дітей більше ніж в кожній українській
Так як довго розгадають документи то подовження до 8ми років ніхто і не помітить
автор Триндю-бриндю • вчера в 20:13
Я не в Польщі, якщо що.
Але якось сумно це все виглядає.
Польща за минулої влади реально перша країна, яка відкрила кордони і протягнула руку допомоги з початком війни.
В зараз все пересралося між двома країнами з обох боків.
Ms. Iphone• вчера в 20:14
Как зае… эта нацистская Польша, пусть поменяются с Германией: Германии украинцев, Польше сирийцев и афганцев взамен. А то за чужой счет хорошо задницу пригрели. От Германии деньги получают, с рашкой бизнес ведут и Украину подсирают.
автор Триндю-бриндю • вчера в 20:13
Ответ дляЗамулена ріка
Розгляд документів не скоротиться.
Плюс мовний екзамен В2.
220В• вчера в 20:14
Брехня.
Було 10 років , а не 5.
Я инженер, меряю от 1• вчера в 20:14
Та пофиг на них
Замулена ріка• вчера в 20:15
Ответ дляТриндю-бриндю
Розгляд документів не скоротиться.
Плюс мовний екзамен В2.
Він раніше тривав довго , тому 8 років нікого не здивує
Замулена ріка• вчера в 20:15
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Та пофиг на них
А на майже млн українців ?

Я инженер, меряю от 1• вчера в 20:16
Ответ дляЗамулена ріка
А на майже млн українців ?
А вот наших жалко
автор Триндю-бриндю • вчера в 20:17
Ответ дляMs. Iphone
От якраз відносно біженців з інших згаданих країн, то у Польщі тут дуже чітка і грамотна щодо демографії політика: ’дуже великі культурні відмінності’.
Все.
Тепер вони не мають того головняка, який має зх Європа.
Замулена ріка• вчера в 20:17
Ответ для220В
Брехня.
Було 10 років , а не 5.
Після пʼяти років на резидента можна було подавати
автор Триндю-бриндю • вчера в 20:17
Ответ дляЗамулена ріка
Так до того, що тривало довго, додасться ще 3 роки і В2.
12 галюцинаций• вчера в 20:19
Меньше за все я переживаю за Польщу. Хочуть-можуть вводити в себе що хочуть, тільки іншим нехай не навязують
Замулена ріка• вчера в 20:19
Ответ дляТриндю-бриндю
Це тільки проект
Вся політика діючого президента основана на історичній памʼяті - досить вибірковій
Президент не вічний і сейм має не останнє слово теж
Замулена ріка• вчера в 20:21
Ответ для12 галюцинаций
Так мова ж не Польщу а про те що зміни стосуватимуться якраз не поляків
Ms. Iphone• вчера в 20:22
Ответ дляТриндю-бриндю
Все.
То пока ей разрешали. Лавочку с баблом прикроют, и не тех примет.
автор Триндю-бриндю • вчера в 20:22
Ответ дляЗамулена ріка
Це тільки проект
Сумно, коли розвиток держави не є пріоритетом.

Так само, як еко-активісти прийшли до влади у Німеччині і потенційно завалили економіку своїми рішеннями (позакривали атомні станції і тд).
Бо у пріоритеті ліси Амазонки (умовно кажучи).
автор Триндю-бриндю • вчера в 20:24
Ответ дляMs. Iphone
Ой, ні.
Вони уже на прикладах інших країн побачили.

А економіка Польщі якраз у прирості. У тому числі завдяки українцям - робоча сила + поперевозили бізнеси.

Замулена ріка• вчера в 20:23
Ответ дляТриндю-бриндю

Брексіт дубль два
Замулена ріка• вчера в 20:24
Ответ дляMs. Iphone
Польща входить в 20ку економік світу і в одну із найбільш динамічних економік Європи тому мімо
220В• вчера в 20:24
Ответ дляЗамулена ріка
Невірно.
Резидент отримувався за 5 років.
Потім ще +3 роки на резидентів і тоді можна подавати.
Тих самих 8 років.
На загальних підставах про звичайній карті 10 років.
Ms. Iphone• вчера в 20:24
Ответ дляТриндю-бриндю
Ой, ні.

Польшу уже в новый военный блок не взяли, дальше постепенно отовсюду повыкидывают. Ее действия приносят свои плоды. Сильно разжирела на чужих харчах, пора на диету.
12 галюцинаций• вчера в 20:25
Ответ дляЗамулена ріка
Чому ж, там є слова ,, погано для польщі’

’’ Польщі є серйозна демографічна криза....
Основні проблеми....
📉 Дуже низька народжуваність....
👵 Старіння населення
👶 Щороку смертей значно більше,
👷 Брак працівників ....’’’

Чому мене мають турбувати проблеми Польщі??
А українці? Ну частина може повернутися в свої Тернополі та Ужгороди
В шоколаде• вчера в 20:26
Ответ дляТриндю-бриндю
Ой, ні.

Вы бы лучше переживали за украинцев в Украине
Замулена ріка• вчера в 20:27
Ответ для220В
Невірно.
Резидент отримувався за 5 років.
Тих самих 8 років.
Що невірно ? Після пяти років проживання можна було подавати на резидента
А громадянство не всім взагалі було потрібно що через 5 що через 105 років , бо резидентіо і так безтермінове
автор Триндю-бриндю • вчера в 20:28
Ответ дляВ шоколаде
До чого тут це?
Одне іншого не виключає.
Не знецінюйте українців у Польщі.
Замулена ріка• вчера в 20:28
Ответ для12 галюцинаций

Основні проблеми....
📉 Дуже низька народжуваність....
👵 Старіння населення
👶 Щороку смертей значно більше,
👷 Брак працівників ....’’’

Навіщо зі спокійної Польщі повертатися в країну з війною ?
12 галюцинаций• вчера в 20:29
Ответ дляЗамулена ріка
Ну тоді нехай вчать В2 та сидять 8 років і не стогнуть
В шоколаде• вчера в 20:29
Ответ дляТриндю-бриндю
До чого тут це?
Одне іншого не виключає.
Не знецінюйте українців у Польщі.
Так они уже будут поляками,а не украинцами