Амелі на мілені• вчера в 14:29

Орхідея, хелп!

Доброго дня всім!
Підкажіть будь ласка, що робити з орхідеєю, в цьому році не зацвіла, я вийняла з горщика, а коріння майже все згнило. Я обрізала все сухе і непотрібне, на фото те , що зараз. Що мені далі робити? Зразу посадити в новий ґрунт, чи потрібно щоб постояла у воді? Я новачок в садівництві, не знаю що робити. Всім буду вдячна за пораду.
Дайте згадаю• вчера в 14:38
Якщо в кору та сфагнум то можна вже

МатьЧасть• вчера в 14:43
В воді її тримати категорично не треба. Зніміть нижній листочок, він затримуватиме ріст нових корінців. Посадіть в субстрат кора середньої фракції+ мох в невеличкий горщик (пропорція кори і моху 50\50). Поливайте засобами для нарощування коріння, що можна придбати в магазинах - це Радіфарм (2.5 мл на 1 л води). Є ще інші засоби HB101, Шогун, але то треба у дівчаток купувати. Та засоби дуже дієві.
На ллисточки можна класти вологі спонжи. І передивіться місце, де стоїть орхідея. Здається, що на неї падає активне сонечко і верхній лист підпалений

Ще, не забивайте туго корою, щоб корінці дихали і було місце для росту (кишенькі)
ЛюблюДевчонок• вчера в 14:40
Як на мене, то у Вас здорова рослина. Мабуть, у неї зараз такий період, що їй хочеться спокою. У мене діткам орхідеї вже років 5 в 0.5 баночці стоїть я тільки інколи дрливаю воду, коли згадаю. Буває пускає стрілку, буває ні. Буває, що стрілка ламається об банку. Все ніяк не можу відставити її в субстрат.
Жінка з перцем• вчера в 14:42
В воду их не ставят, сгниет шейка, если уже не сгнила, не знаю, что вы там обрезали. Посадите во влажную кору, поставьте в тень, она у вас сгорела, ожоги на листьях. Опрыскивайте, но не в центр, откуда растут листья. Может пойдут корни. Можно часть воздушных корней воткнуть в субстрат.
МатьЧасть• вчера в 14:47
Треба ще гарно роздивитися шийку, щоб нічого чорного (гнилі) на ній не залишилося. Гниль добре зчищають і обробляють орхідею фунгіцидами (топсінМ, фундазол,Physan 20 )
автор Амелі на мілені • вчера в 14:47
Ответ дляДайте згадаю
Якщо в кору та сфагнум то можна вже
Ось такий субстрат і керамзит(дренаж)
МатьЧасть• вчера в 14:50
Ответ дляАмелі на мілені
Ось такий субстрат і керамзит(дренаж)
керамзит не треба. треба мох сфагнум. Мох буде тримати вологу.
Але головне на зараз - витягніть її терміново з води. Перелив - це найбільше зло для орхідей
автор Амелі на мілені • вчера в 14:56
Ответ дляМатьЧасть
А де зараз тримати?
автор Амелі на мілені • вчера в 14:58
Ответ дляМатьЧасть
Мох вниз насипають?
Дивилася відео, кажуть дренаж потрібно на низ, не знаю як правильно?

МатьЧасть• вчера в 14:58
Ответ дляАмелі на мілені
А де зараз тримати?
Коли ви зможете купити мох сфагнум? Краще сьогодні-завтра і одразу посадити і поставити в напівтінь, з балкону чи спекотного вікна забрати. Орхідейка може добу лежати без субстрату.
МатьЧасть• вчера в 15:01
Ответ дляАмелі на мілені
Мох вниз насипають?
мох змішують із корою і вже в суміш садять. Ви можете на денце горщика насипати трохи дренажу (1-2 ряди), хоча особливої ролі він не зіграє. Корінцям треба помірне зволоження, що дає кора і мох
Домовенок Кузя• вчера в 15:04
Ну таку гарненькі можна в кору. Але посадіть ІІ підсушену в суху кору, а через 3-4 дні зволожте
МатьЧасть• вчера в 15:07
Ответ дляДомовенок Кузя
тут я не погоджуся. Орхідейка вже підсушена, листя не мають тургору, її не треба 3-4 дні сухою тримати. Посадили - пролили.
автор Амелі на мілені • вчера в 15:15
Перемішати мох і субстрат 50/50, і посадити одразу, правильно я зрозуміла?
Доречі, листя не вʼялі, тугенькі.
МатьЧасть• вчера в 15:24
Ответ дляАмелі на мілені
Доречі, листя не вʼялі, тугенькі.
Так, змішуєте і садите. Намагайтеся всі корінці обереженько вкласти в горщик. Нижній лист зніміть, подивіться відею, як розділяються навпіл і знімаються листочки орхідей.
Щоб кора була вологоємка, замочіть її в воді на годину-дві. Тоді орхідею зразу не поливайте, їй буде достатньо вологи вже. А поливом чи проливом поллєте через пару днів.
Вона у вас не хвора, вона виснажена. Їй треба час на відновлення. Один корінець в активному рості, тому можна користуватися і засобами для нарощування коріння. Я вже писала їх назви - Радіфарм, Shogun Katana Root, НВ101
Ух яка ж Я• вчера в 15:30
В воді не тримайте! Кілька днів просушіть перед посадкою, навіть за тиждень без води і посадки їй нічого не буде, достатьо попшикати водою чи на 10 хв максисум окунути в воду. Саджати вже сухою!
Настасья Пицун• вчера в 15:31
Сейчас можно вообще поставить ее ’вверх ногами’, листьями в воду, только чтобы точка роста была НЕ в воде, держать так можно сколько угодно
автор Амелі на мілені • вчера в 15:34
Ответ дляМатьЧасть
Зрозуміла, дякую! Сьогодні куплю мох і буду висаджувати. Дякую дуже за поради!
МатьЧасть• вчера в 15:34
Листям в воду ставлять для нарощування коріння. А в цієї орхідеї коріння є, його достатньо для життя рослини

МатьЧасть• вчера в 15:35
Ответ дляАмелі на мілені
Хай живе ваша красуня і радує цвітіннями та жирненькими корінчиками
автор Амелі на мілені • вчера в 15:35
Ответ дляМатьЧасть
Дякую вам і всім за відповіді!
Дайте згадаю• вчера в 16:22
Ответ дляАмелі на мілені
Ось такий субстрат і керамзит(дренаж)
Не буде рости. Не буде.
Поки не купили мох хай в воді стоїть. Мох свіжий сфагнум і кора. Керамзит не потрібен.
Домовенок Кузя• вчера в 18:15
Ответ дляУх яка ж Я
Я ж про то!