КАПСЛОЧНИЦА• сегодня в 11:37

Урок американської параної. Яка поліція у США?

Знаєте чим займається Міністерство внутрішніх справ у Сполучених Штатах? Воно перераховує грізлі. Видає ліцензії на видобуток нафти, наглядає за національними парками та управляє індіанськими резерваціями. Ніяких спецпризначенців. Ніяких слідчих. Ніяких патрульних із мигалками.

Американці живуть без всесильного МВС не тому, що вони якісь особливі праведники, яким не потрібна поліція. Вони живуть без нього тому, що американську державу конструювали розумні, цинічні параноїки. Батьки-засновники до трему в колінах боялися єдиної силової машини, яка рано чи пізно підніме ствол на власного платника податків. Вони знали: будь-яка централізована озброєна структура всередині країни неминуче перетвориться на хунту. Тому монополію на насильство вони хірургічно розчленували.

Як це працює у них? Без ілюзій та кіношної романтики - це дикий, роздроблений, вічно конфліктуючий функціонал.

В Америці відсутній централізований інститут поліції. У них є близько 18 тисяч незалежних правоохоронних агентств. Ти живеш у місті — тебе охороняє міська поліція. Хто платить? Ти платиш. З місцевого податку на нерухомість. Хто начальник? Шеф поліції, якого найняв мер. Мер підгниває, а копи почали чинити свавілля? На наступних виборах місто зносить мера, новий мер викидає шефа поліції на вулицю, і вся ієрархія перетрушується.

Ти живеш в окрузі, де до найближчого сусіда їхати півгодини? Там немає поліції. Там є шериф. Це виборна політична посада. Шериф — це місцевий "царьок", який відповідає лише перед виборцями свого округу. Його не можна звільнити з Вашингтона. Йому не може подзвонити президент і наказати «зам´яти справу» чи «пресувати опозицію». Якщо шериф вирішить послати федеральний уряд під три чорти на кордонах свого округу — він його пошле, і за законом матиме рацію.

Вище стоять копи штату — State Troopers. Їхнє завдання — патрулювати хайвеї та ловити тих, хто виїхав за межі юрисдикції шерифа. Ще вище — федерали. ФБР, УБН (наркотики), АТФ (алкоголь, тютюн, зброя). Але фокус у тому, що ФБР — це не начальники над шерифами і не боси над місцевою поліцією. Вони просто інше відомство, з іншою юрисдикцією. У них немає вертикалі. Вони часто ненавидять одне одного, саботують обмін інформацією і гризуться за бюджети.

І це не бардак. Так і було задумано. Взаємна ненависть відомств та їхня повна автономія рятують суспільство від диктатури одного генерала. Це архітектура недовіри, зведена в абсолют. Місцеві платять за безпеку, місцеві замовляють музику. Крапка. Ніхто не відправляє звіти про розкриття злочинів у столицю, щоб отримати премію до свята.

А тепер подивимося на нашу спадщину. На те, що дісталося всьому пострадянському простору, як родова травма. На інституційного монстра під назвою Міністерство внутрішніх справ.

На папері вони пишуть про «охорону правопорядку» і «захист прав громадян». Забудьте. Покладіть папір у шредер. Подивіться на структуру та функціонал.

Міністерство внутрішніх справ на будь-якому постсовку — це армія. З генералами, званнями, централізованим постачанням, внутрішньою розвідкою, власним спецназом і важкою технікою. Ця піраміда збудована суворо згори донизу. Поліцейському у забутому богом райцентрі плювати на жителів цього райцентру. Його зарплата, кар´єра, квартира та свобода залежать не від місцевих платників податків. Вони залежать від начальника РВВС. Начальник РВВС залежить від обласного генерала. Обласний генерал — від Міністра. Міністр — від Головного.

Ця структура не може бути сервісом. У неї інший генетичний код. МВС на постсовку — це окупаційна адміністрація.

Давайте розкладемо симптоми. Що робить окупаційна армія на захопленій території? По-перше, вона забезпечує контроль над популяцією в інтересах далекої Метрополії. По-друге, вона викачує з території ресурси, не рахуючись із втратами аборигенів. По-третє, вона повною мірою непідсудна місцевим законам, маючи кастову систему захисту «своїх».

Саме так працює пострадянська ментовська машина.

Місцеві жителі для цієї системи — не наймачі. Вони — кормова база і статистичний матеріал. Система "паличної" звітності, яку ніяк не можуть (і не хочуть) викорчувати в жодній із пострадянських сатрапій, — це прямий аналог плану зі збору данини в колонії. Система каже оперу: мені потрібні три наркомани, два крадії та один екстреміст до п´ятниці. І опер іде їх добувати, як конкістадор ішов здобувати золото для корони. Якщо немає винуватих — він їх призначить. Тому що Метрополія вимагає план.

Ця структура навіть має свої війська. Вони буквально так і називалися — Внутрішні війська. Вдумайтеся в людожерську логіку цього терміна. Армія, призначена для ведення бойових дій ВСЕРЕДИНІ своєї країни. Проти кого? Проти зовнішнього ворога є регулярна армія. Проти кого натаскують десятки тисяч бійців, озброюючи їх щитами, газом, водометами й БТРами?

Проти вас. Ви — потенційний противник. Будь-яке скупчення громадян, які намагаються заявити про свої права, розглядається цією машиною як бунт туземців. І придушується з холодною, відпрацьованою механістичною байдужістю, властивою каральним експедиціям.

Окупант ніколи не інтегрується в суспільство. Він відгороджується від нього парканами РВВС із колючим дротом, тонованим склом, кастовою порукою та спецсигналами. Коли співробітник МВС убиває або калічить громадянина, система насамперед намагається його відмазати — не з любові до співробітника, а тому, що здача свого зруйнує ореол недоторканності всієї окупаційної влади. Туземці повинні знати своє місце і боятися. Людина у формі тут — не слуга закону. Він жрець левіафана.

І не треба плекати ілюзій про «чесних хлопців на місцях». Вони там є. Як були непогані хлопці в римських легіонах чи британських колоніальних полках. Але система зжере будь-кого, хто спробує поставити інтереси місцевого жителя вище за інтереси вертикалі. Тому що головна функція цієї машини — самозбереження держави. Держави, яка історично сприймає власне населення як прикру перешкоду на шляху до великих цілей верхівки.

Доки монолітна піраміда МВС існує, доки гроші на безпеку спускаються зі столиці, а не збираються і витрачаються на місцях муніципалітетами — ви живете під окупацією. Жодні перейменування з міліції на поліцію, жодна зміна форми з сірої на чорну чи синю не змінять суті цього механізму. Це перефарбовування фасаду на бараці.

Той, хто платить і призначає людину з пістолетом, той їй і хазяїн. Американці зрозуміли це двісті років тому й залишили владу на землі собі. На постсовку людина з пістолетом служить столичному міністерству. А ти, з усіма своїми конституційними правами, просто живеш на території, яку вони патрулюють.

Усвідом це. І припини чекати від окупанта сервісу доставки безпеки. Вони прийшли не захищати тебе. Вони прийшли охороняти державу від тебе. І вони з цим завданням чудово справляються.
Трахтибидох• сегодня в 11:40
Не знаю, и знать не хочу

автор КАПСЛОЧНИЦА • сегодня в 11:42
Ответ дляТрахтибидох
Не знаю, и знать не хочу
А здря
Бла бла бла• сегодня в 11:46
Ответ дляТрахтибидох
Не знаю, и знать не хочу
политикой не интересуетесь?)
Голубец• сегодня в 11:46
Мы давно это знали, читайте вы. И не только про полицию, а и про медицину, про образование и в т.ч. кто руководит там питанием школьников. Нет, не министерство здравоохранения, а сельскохозяйственное.
Ксерокопия ночи• сегодня в 11:49
Кому нужны ваши высеры?
автор КАПСЛОЧНИЦА • сегодня в 11:50
Ответ дляБла бла бла
политикой не интересуетесь?)
Там не политика, а разница между МВД Украині и МВД США
Грибной_Дождик• сегодня в 11:52
Мона вкрации?
Бла бла бла• сегодня в 11:55
Ответ дляГрибной_Дождик
Мона вкрации?
ментовская система в постсовке прогнила, а в США ничего так
Бла бла бла• сегодня в 11:55
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
та я-то как раз прочитала

Виниловая пластинка• сегодня в 11:59
Чим займається наша поліція? По-перше, це бусафікація, по-друге, тотальна корупція, кол-центри і далі.
Цвірінь• сегодня в 11:59
Маячня.