Пожарник• вчера в 10:43
В Украине запустят поиск людей по фото: как будет работать система "Ликон"
Министерство внутренних дел Украины утвердило положение о новой информационно-коммуникационной системе "Ликон", которая позволит полиции осуществлять поиск людей по фотографиям. Соответствующий приказ вступил в силу 26 июня 2026 года.
Об этом сообщили в приказе МВД №596 "Об утверждении Положения об информационно-коммуникационной системе "Ликон"".
Документ определяет, что система станет функциональной подсистемой единой информационной системы МВД и автоматизирует поиск фотографий, содержащихся в реестрах, базах данных МВД и других информационных ресурсах.
Для чего создали систему
"Ликон" будут использовать исключительно подразделения Национальной полиции для выполнения полномочий, предусмотренных законом. С помощью системы смогут устанавливать подозреваемых, обвиняемых, уклоняющихся от наказания, лиц, совершивших или ставших жертвами уголовных правонарушений, пропавших без вести, неопознанные тела, а также людей, которые по возрасту или состоянию здоровья не могут сообщить информацию о себе или лиц без документов.
В МВД подчеркивают, что использовать систему в любых других целях запрещено.
"Использование ИКС "Ликон" в других целях, не связанных с реализацией полномочий полиции, запрещено", — говорится в документе.
Как будет работать поиск
Система не сохраняет фотографии, загружаемые для поиска. После обработки она будет только формировать временное отображение результатов в вебинтерфейсе, используя данные из реестров, баз МВД и других электронных информационных ресурсов.
Кроме фото, система может обрабатывать и другие сведения о человеке, если они находятся в государственных базах. В частности, это фамилия, имя и отчество, дата и место рождения, адрес проживания, номер телефона, данные паспорта или РНОКПП, а также уникальный номер записи в Едином государственном демографическом реестре.
Какие ограничения предусмотрели
В положении отдельно отмечено, что результаты поиска носят лишь вспомогательный информационно-аналитический характер. Они не могут являться самостоятельным основанием для принятия процессуальных или иных юридически значимых решений и подлежат обязательной проверке пользователями системы.
Доступ к "Ликону" будут иметь только уполномоченные сотрудники полиции. Каждый запрос пользователя будет фиксироваться в электронном архиве с указанием, кто, когда и какую информацию запрашивал.
Пользователям также запрещено копировать или фотографировать информацию из системы, передавать свои логины и пароли другим лицам, а если после получения доступа они не зайдут в Ликон в течение 60 дней, учетную запись автоматически заблокируют.
Как вы считаете нужна такая система МВД Украины?
Для чего создали систему
Как будет работать поиск
Какие ограничения предусмотрели
Зробіть вибір:
вже голосів:
Нужна
Не нужна
Пожарник
• вчера в 10:43
НАКАЗ
м. Київ
N 596
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
09 липня 2026 р. за N 1020/46414
Про затвердження Положення про інформаційно-комунікаційну систему ’Лікон’
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 16, пункту 3 частини другої статті 25, пунктів 3, 5 частини першої статті 26, пункту 5 частини першої статті 40 Закону України ’Про Національну поліцію’, підпункту 40 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року N 877, пункту 12 Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року N 1024 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2023 року N 866), пункту 20 Обов´язкових вимог до створення (модернізації, модифікації, розвитку), адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2025 року N 205 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2025 року N 893), з метою забезпечення ефективного виконання Національною поліцією України завдань та функцій із протидії злочинності, а також встановлення осіб, які не здатні через стан здоров´я, вік або інші обставини повідомити інформацію про себе,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про інформаційно-комунікаційну систему ’Лікон’, що додається.
2. Департаменту взаємодії з Національною поліцією України Міністерства внутрішніх справ України (Грінцов М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр
Ігор КЛИМЕНКО
ПОГОДЖЕНО:
Уповноважений Верховної Ради
України з прав людини
Дмитро ЛУБІНЕЦЬ
Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України
Олександр БОРНЯКОВ
Голова Державної служби
спеціального зв´язку та захисту
інформації України
Олександр ПОТІЙ
Голова Національної
поліції України
Іван ВИГІВСЬКИЙ
м. Київ
N 596
09 липня 2026 р. за N 1020/46414
НАКАЗУЮ:
Міністр
Ігор КЛИМЕНКО
ПОГОДЖЕНО:
Уповноважений Верховної Ради
України з прав людини
Дмитро ЛУБІНЕЦЬ
Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України
Олександр БОРНЯКОВ
Голова Державної служби
спеціального зв´язку та захисту
інформації України
Олександр ПОТІЙ
Голова Національної
поліції України
Іван ВИГІВСЬКИЙ
Пожарник
• вчера в 10:44
Положення
про інформаційно-комунікаційну систему ’Лікон’
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає основні завдання, мету, функціональні можливості, структуру, порядок доступу та контроль використання інформаційно-комунікаційної системи ’Лікон’ (далі - ІКС ’Лікон’) як функціональної підсистеми єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ (далі - ЄІС МВС).
2. У цьому Положенні терміни вживаються в значеннях, наведених у Законах України ’Про інформацію’, ’Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах’, ’Про електронні документи та електронний документообіг’, ’Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги’, ’Про електронні комунікації’, Положенні про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року N 1024 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2023 року N 866), Обов´язкових вимогах до створення (модернізації, модифікації, розвитку), адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2025 року N 205 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2025 року N 893).
3. Суб´єктами ІКС ’Лікон’ є центральний орган управління поліції, територіальні, міжрегіональні територіальні органи поліції (далі - органи (підрозділи) поліції), яким у встановленому законодавством порядку надано відповідні права доступу до ІКС ’Лікон’.
4. Користувачами ІКС ’Лікон’ є уповноважені посадові особи суб´єктів ІКС ’Лікон’, яким надано відповідні права доступу до ІКС ’Лікон’.
5. Власником ІКС ’Лікон’ є держава в особі Національної поліції України, що здійснює організаційне, нормативно-правове забезпечення, функціонування ІКС ’Лікон’ та контроль за дотриманням вимог до її ведення і використання.
6. Володільцем інформації, що обробляється в ІКС ’Лікон’, є Національна поліція України, яка забезпечує ведення, збереження та захист системних журналів (логів), метаданих та іншої службової інформації з метою недопущення їх втрати, знищення, несанкціонованої зміни, блокування, копіювання чи надання доступу до них, а також забезпечує захист інформації, що обробляється в ІКС ’Лікон’, від незаконної обробки та несанкціонованого доступу.
7. Технічним адміністратором ІКС ’Лікон’ є уповноважений структурний підрозділ центрального органу управління поліції, який забезпечує здійснення організаційних, технічних та інших заходів, необхідних для забезпечення супроводу, адміністрування, функціонування ІКС ’Лікон’ та її вдосконалення.
8. Функції щодо ведення, збереження та захисту системних журналів (логів), метаданих та іншої службової інформації з метою недопущення їх втрати, знищення, несанкціонованої зміни, блокування, копіювання чи надання доступу до них, а також забезпечення захисту інформації, що обробляється в ІКС ’Лікон’, від незаконної обробки та несанкціонованого доступу, здійснює адміністратор безпеки, що визначений власником ІКС ’Лікон’, який забезпечує:
реєстрацію в ІКС ’Лікон’ уповноважених посадових осіб суб´єктів ІКС ’Лікон’, які здійснюватимуть повноваження адміністратора користувачів ІКС ’Лікон’;
здійснення перевірки щодо актуальності відомостей про користувача ІКС ’Лікон’ (за потреби адміністратор безпеки надсилає запити листом у паперовій формі або листом в електронній формі через систему електронного документообігу (далі - СЕД) до служби персоналу (кадрового забезпечення) відповідного суб´єкта ІКС ’Лікон’ для отримання актуальних даних про користувача ІКС ’Лікон’);
аналіз надання адміністратором користувачів ІКС ’Лікон’ доступу користувачам ІКС ’Лікон’ до ІКС ’Лікон’;
перевірку наявності правових підстав отримання користувачем доступу до ІКС ’Лікон’;
аналіз діяльності користувачів ІКС ’Лікон’ в ІКС ’Лікон’ з метою запобігання вчиненню та виявлення, припинення несанкціонованих дій щодо інформації;
блокування користувачу ІКС ’Лікон’ доступу до ІКС ’Лікон’ у разі недотримання вимог, визначених пунктом 8 розділу IV цього Положення;
виконання інших завдань, визначених законодавством, для ефективного функціонування ІКС ’Лікон’.
9. Адміністратором користувачів ІКС ’Лікон’ є посадова особа органу (підрозділу) поліції, визначена технічним адміністратором ІКС ’Лікон’, яка забезпечує:
супроводження роботи користувачів ІКС ’Лікон’, надання їм консультаційної допомоги;
ведення обліку користувачів ІКС ’Лікон’, надання їм доступу до ІКС ’Лікон’ відповідно до вимог цього Положення;
підтримку актуальних відомостей про користувачів ІКС ’Ліко
I. Загальні положення
Пожарник
• вчера в 10:47
Ответ длявсемВсёИмного
Нам МВС таке не треба
Надеюсь там будут все членкини партии советчица-балалайки, орчихи и кокошницы
Заюшка_хозяюшка• вчера в 10:48
Ответ дляПожарник
Вы пьянствуете с утра?
Закусывайте!
Пожарник
• вчера в 10:49
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Вы пьянствуете с утра?
Закусывайте!
Пьянствовать и патриотствовать это разное
Заюшка_хозяюшка• вчера в 10:50
Ответ дляПожарник
Панамку одевайте! Вам напекло!
Пожарник
• вчера в 10:50
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Панамку одевайте! Вам напекло!
аха мама мама где мая панама
Пожарник
• вчера в 10:51
Ответ дляЗупка_цем
Вот и чудненько
Такая система очень полезна в борьбе с преступностью
Спасибо нашей полиции за безопасные города!
Заюшка_хозяюшка• вчера в 10:53
Ответ дляПожарник
аха мама мама где мая панама
Я ж говорила! Автор- бухает! Маргиналы темы строчат от усрачки.
всемВсёИмного• вчера в 10:52
Ответ дляПожарник
Нехитре
Пожарник
• вчера в 10:52
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Гамадрилов от маригиналов
Пожарник
• вчера в 10:52
Ответ длявсемВсёИмного
Нехитре
сепараши тоже, вместе с саботажницами и пособницами рашистов
Пожарник
• вчера в 11:13
Ответ для...аяприкольная
Очередная ’формула успеха’ автора
Формула успеха в борьбе с преступностью
всемВсёИмного• вчера в 11:19
Ответ дляПожарник
Псевдопатриотствовать))) Говорите как есть
Пожарник
• вчера в 11:20
Ответ длявсемВсёИмного
псевдо это перемирие по ждуниховски у членкинь советчицы
Кидаю курити• вчера в 11:34
Ответ дляПожарник
дивно що коли стосується корупції на вищому рівні ця влада не може нічого зробити, а от тримати раба в струнці бистро приймаються рішення
країна мрій
Пожарник
• вчера в 11:37
Ответ дляКидаю курити
країна мрій
Жить будет спокойнее когда эта система заработает
Кидаю курити• вчера в 11:41
Ответ дляПожарник
ви волшебна) якщо думаєте що в Україні при нинішньому рівні демократії та корупції ця система буде працювати во благо а не щоб нашкодити і щоб ще якась маса людей заробила на зловживаннях..
Пожарник
• вчера в 11:41
Ответ дляКидаю курити
Будет работать как и все остальніе работают
Кидаю курити• вчера в 11:47
Ответ дляПожарник
точно ) волшебна ти шо тут ще скажеш
що там перестали в балаклавах людей ловити і задувати газом
Пожарник
• вчера в 11:59
Ответ дляКидаю курити
точно ) волшебна ти шо тут ще скажеш
Пусть люди сами идут в ТЦК и обновляют данные, и никто их ловить не будет.
Какое то у вас односторонее понимание закона.
Кидаю курити• вчера в 12:30
Ответ дляПожарник
точно, а ви коли в ТЦК підете?? жінок також призивають
Пожарник
• вчера в 12:43
Ответ дляКидаю курити
Когда начнут тогда и пойду
Сорока-ворона• вчера в 14:12
Ответ дляПожарник
Формула успеха в борьбе с преступностью
Вот в москве уже похожую хню уже запускали, почитайте что в результате из этого получилось. Хотя, впрочем, меня ничего уже не удивляет, зеленые сявки все говно с рашки тянут, и идеи и новости