Завжди недо...• 58 минут назад

Кабмін підтримав законопроєкт про використання тіл померлих у медичній освіті

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт, який має встановити чіткі правила використання тіл померлих, їхніх частин та анатомічних матеріалів для навчання медичних працівників і проведення наукових досліджень.

Очікується, що запропоновані зміни допоможуть створити умови для більш якісної практичної підготовки студентів, інтернів та інших фахівців у сфері охорони здоров’я. Раніше на необхідності законодавчого врегулювання цього питання наголошувала Асоціація молодих лікарів України.

За словами міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, сучасна медична освіта має передбачати достатній обсяг практичної підготовки, максимально наближеної до реальних клінічних умов. Саме тому МОЗ пропонує створити законодавчі передумови для проведення в Україні кадавер-курсів і появи спеціалізованих кадавер-центрів при медичних закладах освіти.

Навіщо потрібні анатомічні матеріали?

Практична підготовка є важливою складовою медичної освіти. Згідно зі стандартом вищої освіти за спеціальністю «Медицина», а також програмами підготовки в інтернатурі, значна частина навчального часу має припадати саме на практичні заняття.

Робота з реальними анатомічними об’єктами дозволяє майбутнім медикам детально вивчати будову людського тіла та відпрацьовувати різні медичні й хірургічні навички без ризику для пацієнтів.

Використання тіл померлих важливе не лише для освітнього процесу. Анатомічні матеріали можуть застосовуватися в наукових дослідженнях у галузях хірургії, патологічної анатомії, судово-медичної експертизи, трансплантології та інших напрямів. Такі дослідження сприяють розробці нових методів діагностики й лікування та розвитку медичних технологій.

Що пропонує законопроєкт?

Наразі українське законодавство не містить комплексної процедури, яка б чітко регулювала передачу тіл померлих для освітніх й наукових цілей.

Запропонований законопроєкт має визначити порядок та умови такого використання. Зокрема, передбачається можливість для людини ще за життя висловити свою волю щодо передачі після смерті власного тіла, його частин або анатомічних матеріалів науковим установам, закладам охорони здоров’я чи закладам вищої освіти.

Окремо планується врегулювати питання використання незатребуваних для поховання тіл. Документ визначатиме відповідні строки та процедуру їхньої передачі для освітньої або наукової діяльності, якщо це не суперечить волевиявленню померлого чи його родичів.

Права людини та етичні вимоги

Оскільки використання тіл померлих є чутливим питанням, законопроєкт передбачає дотримання прав людини та етичних принципів. Одним із ключових положень має стати право людини за життя визначити подальшу долю свого тіла після смерті.

Також планується встановити вимоги щодо належного поводження з тілами, їхніми частинами та анатомічними матеріалами, а також захисту волевиявлення померлого.

Подібні підходи вже застосовуються в низці країн, зокрема у Великій Британії, США, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині та Нідерландах.

Після схвалення урядом законопроєкт має бути поданий на розгляд Верховної Ради України. Його ухвалення може створити правові передумови для розвитку кадаверної освіти, практичної підготовки медиків та наукових досліджень в Україні.
Ламборджини• 56 минут назад
И нормально не жила, и после смерти над моим телом ещё будут издеваться

автор Завжди недо... • 56 минут назад
Ответ дляЛамборджини
На благо живых раздерибанят вас
Ламборджини• 55 минут назад
Ответ дляЗавжди недо...
На благо живых раздерибанят вас
От суки. Главное, что б кота моего не трогали.
автор Завжди недо... • 54 минуты назад
Ответ дляЛамборджини
Хоть какая то польза от вас
Блакитна устриця• 54 минуты назад
Так это ж по желанию. Хрен им, а не мои органы, хоть на том свете дадут отдохнуть или нет? Уже и от покойников что-то хотят
автор Завжди недо... • 54 минуты назад
Ответ дляБлакитна устриця
Матильду не отдам!
Шпондєр• 52 минуты назад
Ответ дляЛамборджини
Хіба що ви помрете як безхатченко і вас нікому буде ховати
Снегопадка• 48 минут назад
Мягко стелят для торговли органов. Наверняка уже и технология отработана, дело только узаконить реализацию, а согласия всех и каждого нарисуют. У нас вон уровень поддержки пересиденцев оказывается зашкаливает и ТЦК у нас только оповещают... Короче не государство , а сплошной цирк, вернее уже мясная лавка с органами на продажу.
Вельшановна• 47 минут назад
Лет 10 назад, подруге, которая хоронила отца, предложили оплату части услуг морга и т. д, взамен на сустав колена. Сказали, для студентов, а что на самом деле, не ясно. Но она отказалась. Знаю, что многие не против посмертного донорства и отдать тело науке.

КараПузовна• 46 минут назад
Це нормальна практика у світі. На кому ж студентам вчитись, як не трупах?
Бритоножка• 45 минут назад
Давно пора це зробити, наскільки знаю раніше так і було, це в останні роки заборонили через «толерантність»
ЦібаФу• 45 минут назад
Ответ дляЛамборджини
не давайте згоду
ЦібаФу• 44 минуты назад
Ответ дляЛамборджини
Кот - то святое!
Бритоножка• 44 минуты назад
Ответ дляЛамборджини
Кто суки?
Бритоножка• 42 минуты назад
Ответ дляБлакитна устриця
По желанию, написано же. А сейчас как раз если у человека нет родственников, то могут просто сдать на трупный материал
Бритоножка• 41 минуту назад
Ответ дляСнегопадка
Бред пишите, приплели что только можно
Бритоножка• 40 минут назад
Ответ дляКараПузовна
Нормальні люди це розуміють, а дикарі як завжди
КараПузовна• 40 минут назад
Ответ дляСнегопадка
Ви думаєте, що пересадити орган - це гудзик пришити? Шо ви мелете?
Дона Ко Ко• 32 минуты назад
Ответ дляКараПузовна
Вы врач ?

Бамбарбия! Кергуду.• 17 минут назад
Ничего нового. Всегда так было.
Вскрытия в институтах для обучения студентов...
Правда, не все вываливают - отсев....
Снегопадка• 19 минут назад
Ответ дляБритоножка
Нормальные люди как раз отлично понимают, что за почти пять лет непрерывного сафари на гражданских для окопов ну никак не состыковывается с 50тыс погибшими на фронте (со слов ’ верховного’). И понятное дело что переизбыток органов хотят пристроить. Но вы можете одеть кастрюлю на голову и дальше умиляться благим намерениям этих иуд.
Бритоножка• 18 минут назад
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
Ничего нового. Всегда так было.
Правда, не все вываливают - отсев....
«вскрытие» громко сказано
Бритоножка• 17 минут назад
Ответ дляСнегопадка
Вы за кого голосовали?
Тумба-юмба• 17 минут назад
Для косметологии нужны. Почитайте что с жиром делают и тканями умерших.
Кокосиха• 16 минут назад
Ответ дляБритоножка
Вы за кого голосовали?
Вона не вміє писати, тому не могла голосувати.
Бритоножка• 14 минут назад
Ответ дляСнегопадка
Никогда я не умилялась их намерениями, но тема совсем не об этом. В развитых странах хорошие качество обращения и много практики, а у нас в мед университетах нормальных препаратов нет…
Поэтому конкретно это решение я поддерживаю
Бамбарбия! Кергуду.• 14 минут назад
Ответ дляБритоножка
«вскрытие» громко сказано
Почему? Это ж судмед экспертиза. Не всегда. Есть плановое. Я врач. Насмотрелась всего...Не очень приятно, что и тебя распотрошат, в своё время....
Бритоножка• 12 минут назад
Ответ дляКокосиха
Такі як раз голосують, а через те що таких більшість маємо те шо маємо
Бритоножка• 11 минут назад
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
В то время уже все равно будет