Интеллектуальные оладьи• 16 марта 2015
Субсидія. Потрачено більше норми.
Є норма на гарячу воду по субсидії - 1,6 куба на місяць.
Я витрачаю 1,5 куба в місяць, тобто в норму вкладаюсь.
Подзвонила на гарячу лінію водоканалу, щоб отримати консультацію, чи можна мені в квитанції про оплату вказувати потрачені куби з точністю до десятих, тобто так і писати - 1,5 куба.
Мені відповіли, що я маю писати один місяць - 1 куб, на наступний місяць - 2 куби, в десятих не можна.
Але тоді за другий місяць я переплачую, бо за 1,6 куба плачу по заниженому тарифу субсидії, а за 0,4 куба - по звичайному тарифу.
Я запитала, чи можна мені тоді оплачувати квитанцію 1 раз в 2 місяці, і писати 3 куби за 2 місяці.
На що мені відповіли, що якщо я в якийсь місяць не заплатила НОРМУ СУБСИДІЇ за 1,6 куба, то за цей місяць мені субсидія взагалі не нараховується !!!!!
Тобто платити 1 раз в 2 місяці виходить не можна.
1)Чи це правда?
2)Якщо після того, як мені нарахували субсидію, і прийшла бумага, де була написана сума норми субсидії в гривнях, вода подорожчала, то змінилась сума норми субсидії, але я її не знаю. відповідно, якщо я заплачу хоч на 1 копійку в місяць менше, ніж нова норма субсидії, мені субсидія за цей місяць не нарахується?
3)Якщо у мене велика переплата по воді, то чи можу я не платити цю норму субсидії, поки є переплата? Поки я платила, бо переживаю, щоб зараховувалась субсидія за відповідний місяць. А щось стане ясно лише в квітні після перерахунку.
1)Чи це правда?
Птица Говоруша• 16 марта 2015
проблема в тому, що автор втрачає гроші.
1) дійсно не можна платити раз на 2 місяці, бо порахуюь,що перший місяць - нуль,другий місяць - 3.
2) В Київводоканалі точно оплачується з точністю до десятих, я здивована, що вам не можна. Ви в якому місті?
лучевая терапия• 16 марта 2015
Судя по потраченной воде можно вообще перестать мыться и не париться. Ужас! Неужели нельзя найти денег на помыться?
АлывердЫ• 16 марта 2015
Ответ дляПтица Говоруша
Тогда пишите в квитанции 1,5 куба. И это Ваше право!
Интеллектуальные оладьи
• 16 марта 2015
Ответ дляПтица Говоруша
Рівне
Птица Говоруша• 16 марта 2015
ви прямо в водоканал дзвонили? а в жеку що кажуть? От мені здається, що в вашому положенні краще вказувати 1,5 в місяць, а в квітні хай рахують свої десяті. У нас ЖЕК проставляє попередні показання лічильника, так і стоїть у квітанції 455,0 наприклад. Було таке, що влітку ми не жили, так я по 0,5 в місяць платила, все нормально.
Субсидію рахують по нормам в кубометрах, але для ЖЕКів вони гроші надсилають і в довідці вказують в гривнях.
Як підвищувалась ціна води, ви все одно пишіть свою норму - 1,5 кубометри, вони самі там приведуть усі розрахунки між собою у порядок.
Стосовно переплати по воді, то вам невигідно не проплачувати за місяць. бо субсидія надається в залежності від співвідношення доходи-затрати на комунальні. Як будуть маленькі комунальні, то буде мала субсидія.
А як у вас переплата вийшла?
Интеллектуальные оладьи
• 16 марта 2015
Ответ дляПтица Говоруша
А як у вас переплата вийшла?
Ви влітку платили мало, то це нічого, бо влітку субсидія не нараховується.
А якщо взимку недоплатити трохи? То субсидія за цей місяць не нарахується?
Переплата вийшла по усіх квитанціях ( хол. вода, світло, опалювання, гар. вода ), бо 2 місяці в квитанції не було вказано субсидію, і я не знала, скільки треба платити соц. норму, щоб не зняли субсидію за ці місяці взагалі, тому платила по максимуму як завжди.
Птица Говоруша• 16 марта 2015
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
чого субсидія влітку не нараховується? нараховується, просто по опаленню там окремо рахують, я не знаю, бо у мене індивідуальне опалення, за центральне я не плачу.
субсидія нарахується на обсяг фактично спожитих послуг, якщо він нижче норми, то просто вийде менша компенсація в гривневому вимірі, але вона буде.
ага,якщо у вас переплата лише по грошах, але обсяг використаних послуг ви вказували правильно, то вам перерахують як переплату, але не перевитрати:). Головне, щоб ви правилно вказували кубометри, а порахувати неправильно ви маєте право, на субсидію це не вплине, головне щоб не було заборгованості.
За електроенергію ви точно можете подивитися стан ваших переплат на їхньому офіційному сайті. Стосовно води і всього іншого можна взнати в ЖЕКу.
Птица Говоруша• 16 марта 2015
До речі, ви ж субсидію оформлювали через собез? там же в формі треба було вказувати спожиту воду в кубометрах з точністю додесятих, ви таке пам’ятаєте?
Интеллектуальные оладьи
• 16 марта 2015
Ответ дляПтица Говоруша
Я кубометри правильно вказую, але у різних відділеннях Ощадбанку, коли плачу, другу половинку квитанції коли відривають, а коли не відривають, то я не впевнена, що вони її дійсно передають водоканалу або теплоенерго. Бо коли з водоканалу або теплоенерго приходить наступна квитанція, там часто стоять показники не ті, які я реально вказувала в минулому місяці і за які заплатила, а можуть стояти або на кілька кубів менші, або більші, ’від балди’, відповідно, вважається, що я використала не 2 куба, як написала, а 3, наприклад... Я це помічала кілька місяців, з минулого місяця вже не лінюсь заходити на всі сайти водоканалу і теплоенерго і вказувати фактичні показники онлайн. Побачу, що напишуть в квитанції наступного місяця.
Субсидію оформляла мама по довіренності від мого імені, вказувала в кубометрах, а не до десятих.
Совбез рахує в десятих, а водоканал в цілих :( А грошія плачу водоканалу.
Интеллектуальные оладьи
• 16 марта 2015
В мене немає жеку, у нас кооператив, а гол. бухгалтер вже жіночка в літах, в неї не можу вже 2 роки добитися, скільки платити за квартиру, плачу приблизно, скільки розумію на власний розсуд, там безнадія :(
Птица Говоруша• 16 марта 2015
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
ясно, якщо ощадбанк раз через раз посилає показання лічильника, то можуть бути проблеми, але вже нічого не виправиш, хай так буде.
Ви платите водоканалу через ощадбанк, в собесі випоказуєте платіжки з ощадбанку, що там собі думає водоканал - їхні проблеми, собес не з ними працює.
У формі обліку на водоканалі по інтернету можна в десятих вказувати?
Птица Говоруша• 16 марта 2015
а що, у вас хіба не ЖЕК збирає гроші за воду, опалення, обслуговування?
Интеллектуальные оладьи
• 16 марта 2015
Ні, у формах вводу дані вказуються в цілих, а не в десятих.
Облфодоканал за холодну воду і відведення гарячої.
Теплоенерго за опалення і гарячу воду.
За сміття якесь там ком. підприємство.
Рівнеенерго за світло.
Газу немає, електроплита.
Квартплату платимо на рахунок кооперативу.
Теплоенерго за опалення і гарячу воду.
За сміття якесь там ком. підприємство.
Рівнеенерго за світло.
Газу немає, електроплита.
Интеллектуальные оладьи
• 16 марта 2015
Враховуючи мої переплати по всіх показниках, чи можна вказувати показники реально спожитих послуг, а платити символічно 1 гривню по кожній квитанції, щоб зменшити суму переплати ? Чи тоді зменшиться моя субсидія?
ТИобто субсидія залежить від реально сплачених коштів чи від реально вказаних показників?
АлывердЫ• 16 марта 2015
Зарегестрируйтесь на сайте водоканала и подавайте показания там, там и общую картину увидите
Интеллектуальные оладьи
• 16 марта 2015
Ответ дляАлывердЫ
Да, дякую.
Дивлюсь по виписці за минулі місяці, субсидія нарахувалась 1 раз за 3 місяці зразу - за грудень, січень і лютий однією сумою. За цей час вода подорожчала, тому я вже не можу самостійно визначити суму за мінімальну соц. норму.
Також в загальній виписці не видно , по яких показниках було нараховано в кожному окремо взятому місяці, просто загальна сума до оплати.
Стосовно показників, то при введені нових показників старі зафіксовані на сайті не міняються, можливо зміняться після 20 числа.
Загалом, трохи це все не прозоро :(((