Світлої усім днини :)
Вирішила для себе з"ясувати, чи багато нас таких у Дніпрі)) Коло спілкування в мене широке, робота така, але україномовних знаю лише 5. Дуже рідко чую українську на вулицях. А як ви?
Про себе трошки - не постійно говорю українською, поки що тільки у колі сім"ї та на роботі. Ще соромлюсь, працюю над лексиконом :)
Якщо вас бісить українська, вам мимо, дякую за розуміння!
Результат:
вже голосів:
55 (57.89%)
Я російськомовна
22 (23.16%)
Результати опитування
9 (9.47%)
Я україномовна
6 (6.32%)
Я російськомовна, але хочу перейти на українську
3 (3.16%)
Розмовляю українською тільки у колі сім"ї, іноді на роботі
Я достатньо вілно спілкуюсь як українською так и на русском.Но в моём окружении все говорят на русском.Поэтому не вижу смысла выпендриваться. Но если кто-то говорит українською то я свободно поддержу разговор и не фукаю. У меня нет не русофобии не украинофобии ,я гражданин двуязычного государства.
О-очень редко слышу украинскую речь. Причем доходит до абсурда. Заходит в магазин семья общаются между собой на украинском, потом обращаются ко мне на русском, потом опять между собой переходят на украинский. Перехожу на украинский, но они все равно со мной разговаривают на русском.
Ответ дляLediBlac
Справа ж не в тому, щоб ’выпендриваться’. Я цілком згодна ось із цим політологом
’Росіяни не відстануть, поки українці не почнуть говорити своєю мовою, – політолог
...той факт, що в Україні досі багато говорять російською мовою, для Росії є прекрасним способом виправдати власну агресію. Адже війну можна перевести з розряду завойовницької у визвольну.
Тому що росіяни так влаштовані. Якщо хтось говорить російською мовою, але не визнає себе росіянином, значить, у нього просто голова забита американцями, які зробили з нього зомбі. Тут росіяни і прийдуть визволяти своїх нещасних заблукалих громадян, пише політолог.
Тому так важливо якомога швидше перейти на українську мову, щоб росіяни, нарешті, припинили міркувати про братні народи, які є одним цілим. На думку Горбача, мова навіть стане гарним розпізнавальним знаком у ситуації «свій-чужий» на передовій.’
Ответ дляЁль
популисткая статья, как и все сейчас...лишь бы рассорить всех со всеми.
Ответ дляЁль
Мы и по английски мало говорим и на иврите,но бл...ть эти ’братские народы’ тоже никак не отстанут . Как пиявки сосут из нас кровь. Это как ’нет торговли,что делать? А давайте стены перекрасим!’ Не в этом причина и не это выход из создавшейся ситуации. Нам бы никто не мешал,если б мы сами не позволяли себя опускать ниже плинтуса.Ни Россия,ни Америка, ни евреи.Привычка у нас дурная - сидим и оглядываемся на соседей,пока все не станут правильными сами не изменимся. Начинать надо с себя и не с ’фасада’ ,а с души. Да ,я считаю что языковой вопрос на Украине - это ’фасад’,то чем пытаются отвлечь народ от настоящих проблем.
Живу в Днепропетровске, говорю на русском, так как в окружении все, кроме семьи мужа (они из Умани и говорят на суржике) говорят на русском. Не вижу смысла разговаривать с окружающими на разных языках.
Тем не менее, украинским владею свободно и если собеседник говорит на нем, с удовольствием поддерживаю разговор. :) Недавно с подругой ездили во Львов отдыхать и неделю общались только по украински.