KidstaffСоветчица

Поиск по базе знаний

Спрашивайте и получайте ответ пользователей

Мафиозная

Работники ЗАГса подскажите

Можно ли, при получении ребенком в 16 лет паспорта, поменять фамилию? Например, взять девичью фамилию матери или бабушки. И какие нужны документы? Спасибо всем зараннее.

30 июня 2013 в 18:10
Отвечать в темах на Cоветчице можно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрируйтесь, а если Вы уже зарегистрированы — авторизируйтесь
Мнения, высказанные в этой теме, передают взгляды авторов и не обязательно отражают позицию администрации.
УраганнаЯ
1 УраганнаЯ
30 июня 2013 в 18:23
можно, лично я так делала. Нужно свид.о рождении ребенка и заявление . все.
2 Арина85
30 июня 2013 в 18:23
Цивільний кодекс України ст 295
Стаття 295. Право на зміну імені

1. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на
власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім´я.

2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право
змінити своє прізвище та (або) власне ім´я за згодою батьків або
одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний
безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено
дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї
дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено
з актового запису про її народження або якщо відомості про
чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її
народження за заявою матері.

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти
років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного
імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

3. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право
на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені
або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового
запису про її народження.

4. Прізвище, власне ім´я та по батькові фізичної особи можуть
бути змінені у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним
або його скасування відповідно до закону.

5. Прізвище фізичної особи може бути змінене у разі
реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або визнання його недійсним.

6. Підставами для відмови у зміні імені є:

здійснення стосовно заявника кримінального провадження або
його перебування під адміністративним наглядом; { Абзац другий
частини шостої статті 295 в редакції Закону N 245-VII ( 245-18 )
від 16.05.2013 }

наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято
в установленому законом порядку;

офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав
про оголошення розшуку заявника;

подання заявником неправдивих відомостей про себе.

7. Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного
імені, по батькові) фізичної особи ( 915-2007-п ) встановлюється
Кабінетом Міністрів України.
{ Стаття 295 в редакції Закону N 524-V ( 524-16 ) від 22.12.2006 }
  • Благодарочка 1
3 Арина85
30 июня 2013 в 18:24
Вот здесь порядок измения http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/915-2007-п
Мафиозная
(автор)
4 Мафиозная
(автор)
30 июня 2013 в 18:27 Ответ для УраганнаЯ
СПасибо!!!!!
Мафиозная
(автор)
5 Мафиозная
(автор)
30 июня 2013 в 18:29 Ответ для Арина85
по ссылке не находит документ
Мафиозная
(автор)
6 Мафиозная
(автор)
30 июня 2013 в 18:29 Ответ для УраганнаЯ
извините, а заявление ребенка или матери?
7 Арина85
30 июня 2013 в 18:30 Ответ для Мафиозная
Цитата:
по ссылке не находит документ

поищите через гугл

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
від 11 липня 2007 р. N 915
Київ

Про затвердження Порядку розгляду заяв
про зміну імені (прізвища, власного імені,
по батькові) фізичної особи
  • Благодарочка 1
Мафиозная
(автор)
8 Мафиозная
(автор)
30 июня 2013 в 18:34 Ответ для Арина85
о, спасибо!!!!
Вопрос закрыт