murkotyk• 06 сентября 2016

Установка ІТП (індивідуальний тепловий пункт)

Дівчата, може хтось мав досвід в такому?

Маємо анкетування щодо встановлення ІТП.
Якщо коротко, це система, яка дозволить:
- підтримувати однакову температуру на всіх поверхах
- автоматично регулювати температуру опалення в залежності від температури на вулиці
- зменшення теплопостачання до 2х разів
- вартість опалення зменшується до 15-20%

Вартість такої системи (за оцінками нашого Голови) складає близько 500-600 тис грн.
Типу розрахунок ділить у пропорції до квадратури будинку.
Наприклад, 600 тис грн / 30 тис кв.м = 20 грн за кв.м
1к 34 кв.м.*20 грн=680 грн на рік чи 57 грн/міс
2к 52 кв.м.*20 грн=1040 грн на рік чи 87 грн/міс
3к 74 кв.м.*20 грн=1480 грн на рік чи 124 грн/міс

По вартості в цифрах:
2015-2016 тариф 637,32 грн/Гкал = в середньому 9 грн/кв.м (1к=306 грн, 2к 468 грн, 3к 666 грн)
2016-2017 тариф 1384,56 грн/Гкал = в середньому 19,55 грн/кв.м (1к 664 грн, 2к 1016 грн, 3к 1446 грн)
при модернізації приблизно 15,65 грн/кв.м (1к 532 грн, 2к 813,8 грн, 3к 1158 грн)

Чи мав хтось досвід в цьому?
Мирослава В.О• 06 сентября 2016
цікаво, послухаю

автор murkotyk • 06 сентября 2016
Схоже, я тут сама з собою подискутую:

Ось непогана стаття: http://pvd.ck.ua/action/warm-house/
Але неясно, коли саме вона була написана, адже тут така система ІТП коштує 200 тис грн (правда, для меншого будинку ніж у нас)
eka0904• 06 сентября 2016
А в эти 500-600 тыс.грн. что входит, только сам теплопункт, а проект на него, плюс надо согласовать с инстанциями. Он где будет находиться, в подвале, на крыше дома, или отдельно на участке земли. От всего этого зависит цена, плюс какое оборудование наше или импортное, плюс сами работы по монтажу.
eka0904• 06 сентября 2016
Вообще сама идея ИТП хорошая, он действительно может дать экономию до 30% на тепло. Но окупаемость может быть не один год.
eka0904• 06 сентября 2016
И кто потом этот ИТП будет обслуживать, за его услуги тоже надо платить, т.к. это лицензионный вид деятельности.
автор murkotyk • 06 сентября 2016
Ответ дляeka0904
от аналогічно дуже багато питань виникає.
В анкеті вказано. що ІТП можна встановити в підвальних приміщеннях будинку.
Але більше інформації жодної! Оце і лякає, тому що хочеться більше конкретики і впевненості, що тебе ніде не ’нагріють’
eka0904• 06 сентября 2016
Так что это все надо просчитать и расписать наглядно все затраты по пунктам, чтобы людям было понятно. И за какое время это все окупится. Так называемое ТЭО (технико-экономическое обоснование), а потом уже решать всем жильцам интересно Вам это или нет.

eka0904• 06 сентября 2016
Ответ дляmurkotyk
Он цену где эту взял с потолка?
Если ему её кто-то дал пусть они же её и распишут. А то по факту эти 600тыс.грн. могут вырасти за миллион легко. А Вы начнёте это дело, а потом как заканчивать, если бюджет увеличится.
eka0904• 06 сентября 2016
Как человек, который работал в этой сфере до декрета, более 4 лет назад, могу сказать что часто сумму прикидывают примерно, а потом когда уже есть проектная документация уточняют и она может отличаться прилично.
автор murkotyk • 06 сентября 2016
Ответ дляeka0904
Он цену где эту взял с потолка?
Я зробила запит в компанію , яка займається таким. Цікаво, що вони скажуть (для порівняння).
А взагалі з ншим Головою конструктивно дуже складно розмовляти. Переходить на крик і ніякі документи подивитись неможливо.
автор murkotyk • 06 сентября 2016
Ответ дляeka0904
Як і бюджет ремонту. Наші були більші в 5 разів!
А Ви працювали саме в будівельній сфері?
eka0904• 06 сентября 2016
Да именно там, я инженер-строитель по образованию. Стаж работы 8 лет, последние 2 года именно в сфере теплоснабжения, проектирование, монтаж, эксплуатация котелен и ТП.