Маруська Му• 23 октября 2016
Куда пожаловаться,что-бы на старой работе отдали зарплату за последний
месяц работы.
Первоклашка Я• 23 октября 2016
Я не знаю из какого Вы города. Забейте через поисковик по своему городу ’Управління держпраці міста.....’ На их сайте посмотрите куда и как Вам обратится. У нас он в городе один, а как у Вас... Вы можете обратится как в письменной так и устно изложить свою ситуацию, но они обязаны ответить Вам письменно в установленный срок
Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні, чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов´язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Прасковична• 23 октября 2016
Ответ дляМаруська Му
А на суде кто меня будет защищать?
вам нужен этот суд? пишите лучше в разные инстанции, в налоговую - что у него работают неоформленные сотрудники, не платит зарплату. Комиссия по трудовым спорам - тоже самое, в прокуратуру. После первой проверки он вам сам деньги принесет. Сколько он вам должен?
Маруська Му
• 23 октября 2016
Ответ дляПрасковична
Зарплату за пол месяца. и компенсацию за неиспользованный отпуск.
Прасковична• 23 октября 2016
Ответ дляМаруська Му
2000грн?
Прасковична• 23 октября 2016
Ответ дляМаруська Му
за 5000 не заморачивайтесь с судом. Стучите на него во все инстанции.
Маруська Му
• 23 октября 2016
Ответ дляПрасковична
ОК
Первоклашка Я• 23 октября 2016
Суд, чтобы вынести решение, будет делать запрос на проверку, поэтому сразу обращайтесь в упрвление по труду.
Не расчитаться с бухгалтером?????? Директор в курсе событий??? Вы же самый страшный человек при увольнении.
По-поводу слива информации на какие-то ресурсы, я бы на Вашем месте так не рисковала, потому как, не знаю подписывали ли Вы Договор о неразглашении, а этот пункт может быть прописан и в Трудовой угоде, а подписав его Вы наверняка и не читали всё по пунктам, и могут Вас обвинить в том, что Вы украли документы и затаскать Вас уже по судам или просто издёргать юристами
Неместная Я• 23 октября 2016
Ответ дляКондуктор троллейбуса
около 2000
позови про стягнення з/п безкоштовні! Максимум, можуть запропонувати купити конверти для рекомендованих листів, це якщо ви схочете, щоб розгляд вашоі справи не затягувався через недостатнє фінансування канцеляріі у суді. (5 років тому судилася з фірмою, яка так само не виплатила мені останню зп).
І в суд можна подавати або за місцем своєі реєстраціі, або за місцем реєстраціі фірми. Як вам, як позивачу зручніше.
Маруська Му
• 23 октября 2016
Ответ дляНеместная Я
Вам потом ее выплатили?И сколько этот суд стоил вам?
Прикуси Язык• 23 октября 2016
инспекция труда. в 2013 тоже так уходила+ не отдавали трудовую. в течении 2 недель все отдали)
Неместная Я• 23 октября 2016
Ответ дляМаруська Му
Да, выплатили. К адвокату не обращалась, нашла в сети образец заявления, заполнила, отвезла по месту своего жительства в суд (фирма в другом городе была зарегистрирована и головной офис тоже там располагался).
При подаче заявления купила два конверта заказных, для повесток мне и ответчика. И т.к. ответчик не явился на первое заседание, то попросили ещё 1 конверт для повторной отправки повестки ответчику. Мою мне сразу в руки вручили.
По тем ценам, вместе с проездом в суд, я потратила около 17 грн.
Невыплаченная зп была 1800 грн.
В требованиях была эта сумма плюс сумма за просрочку выплаты ( за каждый день задержки выплаты полагается среднедневной заработок) плюс моральный ущерб. Суммарно получилось около 7 тысяч.
Перед вторым заседанием фирма предложила мне выплатить 3300 грн и подписать мировое соглашение. Непосредственно в суд представитель привёз мне сумму и отдал. Затем в зале суда подписали мировую.
Вспомнила о суммах, и сообращила что это было в далёком 2008, когда ещё доллар по 5 грн был))))
Невыплаченная зп была 1800 грн.
Маруська Му
• 23 октября 2016
Ответ дляНеместная Я
Невыплаченная зп была 1800 грн.
Отлично!
Маруська Му
• 23 октября 2016
Ответ дляПрикуси Язык
Вы обращались в инспекцию труда?Писали заявление?
Первоклашка Я• 23 октября 2016
Ответ дляМаруська Му
Да не переживайте, если Вы ткда уж обратитесь, то Вам и расскажут и подскажут и бумагу дадут на какой написать, лишь бы Вы не передумали, во вском случае у нас так. Сейчас на многие проверки мораторий, а такие как Вы кладезь штрафов и пополнение бюджета, а для управління праці это превыполнение плана, премии... И рыть ничего не надо, уже изначально знаешь, что и где
Первоклашка Я• 23 октября 2016
З Р А З О К
Начальнику Управління Держпраці у _____________ області
Петренко Петру Петровичу
прізвище, ім’я, по батькові заявника, статус (учасник війни, інвалід війни,пенсіонер тощо)
повна адреса проживан-ня, контактний телефон
Заява / скарга / пропозиція
1. Викласти суть порушеного питання.
2. Відобразити результати попереднього розгляду, якщо такий був.
3. Зазначити, яка потрібна допомога.
Дата Підпис заявника
* До скарги додаються наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також копії інших документів, необхідних для розгляду скарги.
Звернення подається громадянином особисто або через уповноважену на це особу, чи надсилається поштою.
Петренко Петру Петровичу
Заява / скарга / пропозиція
1. Викласти суть порушеного питання.
3. Зазначити, яка потрібна допомога.
Дата Підпис заявника
Капризуля• 23 октября 2016
Ответ дляПервоклашка Я
Управління Держпраці.
Сейчас проверяют так, что вплоть до точек и запятых, а если вы не получили ЗП, то соответственно ведомости на вылату у них нет, расчёта компенсации тоже нет. Штраф сейчас мин. 1450-00. Припугните может его для начала тем, что обратитесь. Если они прийдут к ним, то проверять то будут не по вам одной........
Обращалась в государственную инспекцию труда, не отдавали трудовую, заставляли доделывать дела за тех сотрудников, кто уходил еще до моего устройства на работу, банк. Приходилось неделю ездить за 100 км туда-назад. Трудовую отдали, деньги тоже, но в трудовой после записи об увольнении по согласованию сторон, написали запить недействительна, уволили по собственному желанию. В эту инспекцию посоветовал обратиться бывший начальник, который был в курсе происходящего. Обращение было не официальным, один звонок инспектора и сказали завтра забирайте трудовую. Но запить изменили.
Первоклашка Я• 23 октября 2016
Ответ дляКапризуля
Видите какие чудеса творит только один звонок в эту организацию
Первоклашка Я• 23 октября 2016
Ответ дляМаруська Му
Правила подання звернення громадян
Як правильно оформити звернення?
Відповідно до статті 5 Закону України ’Про звернення громадян’ у зверненні має бути зазначено прізвище, ім´я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.
Які звернення не підлягають розгляду та вирішенню?
Згідно з статтею 8 Закону України ’Про звернення громадян’ письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Не розглядаються також й повторні звернення одним і тим самим органом від одного й того самого громадянина з одного й того самого питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті скарги, які подані з порушенням термінів, передбачених статтею 17 Закону України «Про звернення громадян», та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особа, яка подала звернення.
В якій термін розглядається звернення?
Відповідно до статті 20 Закону України ’Про звернення громадян’ звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п´ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п´яти днів.
Як оскаржити бездіяльність органів державної влади та їх посадових осіб?
Статтею 16 Закону України ’Про звернення громадян’ передбачено, що скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об´єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.
До скарги додаються наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також інші документи, необхідні для розгляду скарги, але тільки ті, які відповідно стосуються питання.
Чи необхідно платити за інформацію?
Статтею 21 Закону України ’Про звернення громадян’ передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об´єднання громадян, посадові особи розглядають звернення громадян, не стягуючи плати.
Хто має право на звернення?
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об´єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов´язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ і державної безпеки, а також особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України мають право подавати звернення, які не стосуються їх службової діяльності.
Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, мають таке ж право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
Як правильно оформити звернення?
В якій термін розглядається звернення?
Чи необхідно платити за інформацію?
Хто має право на звернення?
Капризуля• 23 октября 2016
У этой инспекции очень большие полномочия, я к инспектору ездила в больницу, протеже от бывшего начальника. Так инспектор сказал, если все будет официально, ’влетит’ мой банк на десятки тысяч штрафа, они требуют и изымают много документов, дело было в конце 2005г, я обращалась в инспекцию своего маленького городка, 20 тыс. населения, райцентр, отделение банка безбалансовое, куроводство в областном центре. Обращайтесь и ничего не бойтесь, в случае чего заява в полицию об угрозах и т.д.
Пасти Ла• 23 октября 2016
Для начала обратитесь в Управление труда и соц защиты в вашем районе. Они свяжутся в кащим директором и расскажут, что он не прав и что это за собой влечет. Могут пригрозить проверкой. Чаще всего этого бывает достаточно. Но если у вас совсем безстрашный и непробиваемый начальник, дальше пишите заявление в прокуратуру.
Первоклашка Я• 23 октября 2016
Вот и мне кажется что кто единожды пережил их проверку или хотя бы слышал от очевидцев, преживших этот ад, то нужно быть шибанутым на всю голову, чтобы дать этой организации хоть какой-то намёк на то, что вообще существуешь
Пасти Ла• 23 октября 2016
Почитала тему и вспомнила много рабочих ситуаций. Я работала на очень крупном предприятии бух по зарплате, штат больше 2500, сезонность - весной приняли, осенью уволили и на след год опять. Предприятие было привязано к сбору и реализации урожая, поэтому и прибыть была сезонной. Не всегда были деньги платить во время зарплаты и расчетные. Очень нарушали в этом плане. Поэтому из-за этого прошли и проверки управления труда, и всех возможных фондов, и прокуратуры, и судебные заседания были. Куча доплат, перерасчетов, компенсаций. На такие жалобы органы реагируют моментально.
Прикуси Язык• 23 октября 2016
Ответ дляМаруська Му
да. пришла-написала заявление, описала им ситуацию. они начали звонить на предприятие с предупреждениями. звонили очень часто. пока мне не выплатили задолженность