Обращение к родителям будущих первоклашек 2018 г. из г. Бровары, которые планируют отправить детей в 9 школу с русскоязычным преподаванием. Это единственная школа в Броварах, в которой дети могут учиться на русском языке. При обращении директор сразу пытается отказать, мотивируя тем, что в планах набрать в этом году 9 первых классов, но преподавание только на украинском языке, в которых по 35 учеников, а в русском классе не набирается и 20. Т. к. не хотят помещение для маленького класса выделять, несмотря на то, что в этом году выпускается 4 русскоязычный класс и учитель готов набирать первоклашек. Считаю причины надуманные и руководство школы пытается ввести родителей в заблуждение и не набирать детей в такой класс. Для набора русскоязычного класса необходимо минимум 9 детей ( директор утверждает - 15). Отзовитесь те, кто планирует отправить детей в русскоязычный класс 9 школы. Объединимся для защиты своих прав.
В чем причина принципиального нежелания, чтобы ваш ребенок получал образование на украинском языке? Думаю, не ошибусь, что дома вы разговариваете на русском. Дайте ему возможность, хотя бы в школе освоить украинский. Даже если вы собираетесь покинуть Украину и перебраться в Россию.
Margaritka84• 23 января 2018
Если вы не собираетесь покидать Украину то глупо учиться в русском классе. Во всех ВНЗ украинский язык. И скоро уже не будет русских классов и смысла их открывать школе нет.
YuliaYuliaYulia• 23 января 2018
Девочки, в русскоязычных классах столько же часов укр.языка, сколько и в украиноязычных. В свое время училась как раз в таком классе. Если такие классы продержатся еще хоть несколько лет, так же отдам своего ребенка в такой класс. Во-первых, там отличный первый учитель (это один из главных факторов). Во- вторых, класс будет до 20ти детей точно- еще 1 громадный плюс. Об уровне владения украинским не переживаю совсем.
Ответ длямамакоти
в русскоязычных школах изучают украинский, но еще и русское правописание.
причем про едим - едем, одела-надела уже во втором классе)))
У меня ребенок в украинской школе. На уроках русского языка гнать, держать, терпеть и видеть....учил в третьем классе. Не опоздал.
Ответ длямамакоти
а ваша житина вже писала ЗНО чи ДПА після навчання в російському класі? нашим дітям викладач зробила таку підставу - викладала російською алгебру, діти самі на це втіхаря погодились, батьки дізнались в квітні.. російськомовним було весело, а це 80% класу, бо українською чомусь соромно чи що спілкуватись в Києві, і їм вже до отих одєла-надєла було все одно)) штудіювали термінологію і лікті кусали
Ответ дляYuliaYuliaYulia
Уверены? У нас сейчас русский - 35 человек. И были еще желающие))
Ответ длямамакоти
И думаю вы слишком преувеличиваете роль русской школы. Большоя часть здешних советчиц училась именно в русских, а каждая вторая едИт на море.
YuliaYuliaYulia• 23 января 2018
Ответ дляPavelolka
Набор 2016ого- 18 детей, и так каждый год (+-). Луцк. У нас абсолютное большинство украиноязычных.
Ответ дляБюст Березуцкого
у нас обычный класс)
Ответ дляPavelolka
у нас некоторые мамы не в курсе, что такое Дрезден и где это))) над названием смеются...
если человек не хочет учится, неважно, в какую школу ходить.
но если есть интерес к тому же русскому, то пусть бы учили.
как по мне, русский россиянам не принадлежит, они его и сами не особо-то знают. это просто язык, просто еще информация)
Ответ дляE-ducate
Так, русский ребенок и так уже знает, что же плохого в том, что он, хотя бы, в школе выучит украинский?
На русском ребенок может говорить, но никак не писать грамотно. И читать. Ну и в школах с преподаванием на русском в обязательном порядке украинский, не? Мой учится в украинской школе, учит укр. и англ. А с 5-го добавится немецкий или французский. Зачем они???? Лучше бы русский был дополнительный. Дети говоря на русском, не знают его. А начав учить, тратить время на фр. или немецкий, или испанский, ничего знать не будут
Ответ дляЛияя
+ 10000
Поэтому мы выбрали сыну русский класс
Олька Модниця• 23 января 2018
Ответ дляЛияя
В нас з 5 класу польський - нічим він не завадив вивченню інших предметів.

Ответ дляЛияя
завіса мою дитину зараз на навчанні за кордоном рятує українська (хто б подумав))), в кампусі більше спілкуються англійською, бо всі з різних країн, почав вивчати німецьку, як перспективну, не жалівся ні разу на складнощі з вивченням, в результаті 4 мови)) ні, таки 5, бо ж з однокласниками з Києва спілкується російською
і до речі, викладання у них не англійською, а рідною мовою країни, де навчається, ніхто не лягає під студентів - приїхав вчитись, вчи їх державну мову, для цього їм зробили місячні експрес-курси і росіянам там важче з освоєнням, кажуть складнощі з вимовоюі запам´ятовуванням слів, україномовним легко, 80% слів практично однакові :) так що хто для чого і як вчиться
Ответ дляБюст Березуцкого
Вітаю! У вас, мабуть, унікальна дитина! не знаю на я кому рівні ваш школяр знає перераховані мови, але кількість вражає. Та ви ж розумієте, що для звичайного школяра 5 мов, то занадто, і що існуть інші предмети на який потрібен час? І, так, мені дуже не хочеться щоб моя дитина з 5 класу вивчала ще одну іноземну, а російською він ВЖЕ користується в спілкуванні, а писати грамотно не вміє, на жаль. А чи згодиться йому та німецька чи французька, та ще на рівні школи, дуже велике питання.
Ответ длямамакоти
Ребенок не настолько целеустремлен и мудр, чтоб понимать, что надо учиться. Родители и педагоги. А в остальном....никто и не говорит, что не должно быть предмета ’русский язык’. Мы говорим о том, что нет смысла стремиться в русский класс. У нас сейчас в 5ом кстати, есть несколько человек из русского класса, не поместились))) вобще никаких проблем. Родители создают проблему на ровном месте. А дети как губки, им легко настроиться, выучить, запомнить.
Ответ дляЛияя
чому занадто і унікальна? це нормально, просто потрібно займатись, витрачати час не на гулянки, а на навчання, знайти гарні курси і викладачів, на певному рівні займатись вже з носіями, я ніколи не покладалась виключно на школу, хоча і займався певний час в мовній, але олімпіади вигравав завдяки курсам і чудовим викладачам на них, а не школі, потім фізмат, там у них була чудова викладач англійської, паралельно курси з носіями
якщо людині це потрібно - вона вивчить і зараз час такий - чим більше мов знаєш, тим легше влаштуватись в житті, погодьтесь це не квантову механіку вивчати
Ответ дляБюст Березуцкого
Мені здається, що ’вбиватися’ на додаткових заняттях вивчаючи декілька мов, та обмежуючи дитину в гуртках,на які б ходив з задоволенням - то кара якась. Ще одну чи 5 мов людина зможе почати вивчати в будь-якому віці, якщо дуже потрібно буде для роботи чи для задоволення. Це виключно моя думка. А так, да, будуть і репетитори, і курси, купа витрачених грошей і часу.
Олька Модниця• 23 января 2018
Ответ дляЛияя
Зовсім-зовсім не завадив та й час не забрав, да? От а нащо той польський дитині, та ще й з 5 класу? Ви точно знаєте, що ця мова йому згодиться? Всі питання риторичні.
Так друга мова - це шкільний компонент. Тобто кількість уроків буде однакова - не буде другої мови - буде інший предмет. Нехай краще іноземну мову вивчати, чим інший безглуздий предмет. Кожен рік все більше дітей їдуть на навчання в Польшу. Чим погано вивчити мову в школі?
Ответ дляЛияя
в чому обмежувати? він займався плаванням плюс щодня на секції в спортлайф бігав, потім захопила музика і це до речі навпаки плюс, співає англійською, ролики гри на гітарі теж в ютубі більшість англійською
а знаєте яка найбільша страшилка - це навчання в ліцеї по суботам, а по неділям олімпіади і матбої, правда дітей не розтягнеш - ти додому, неділя, а вони розходитись не хочуть, задачки обговорюють
а вивчати в зрілому віці вже складно і розумієш скільки часу прогаяв, це я про себе кажу, але це виключно моє ставлення) і про гроші, витрачені на курси я не шкодую)
Ответ дляОлька Модниця
Син моїх знайомих, коли в же визначився з країною та інститудом, де хотів навчатися, то за рік до від,їзду вивчив мову. Бо вона ж, саме ця мова, йому потрібна! У людини був вибір. Йому не потрібно було обов,язково в 5 класі починати вчити, наприклад, іспанську, а потім після школи поїхати навчатися, наприклад, у Польщу! Да, я би хотіла, щоб замість 2 іноземної додали ці години до англійської, а ще краще б вчили російську, якою спілкуються діти на рівні української, тобто удросконалили мову, якою користуються.
Олька Модниця• 23 января 2018
Ответ дляЛияя
В нас і так кожен день англійська - куди додавати? У Вас використовується россійська - боріться за вивчення російської, ми живемо близько від Польші - для нас актуальна польська мова. Тим паче в дітей є вибір - хочеш польську, хочеш німецьку.