Аноним_1497• 10 июля 2018
Дополнительный отпуск на ребёнка
Подскажите пожалуйста, я разведена и имела право на дополнительный отпуск 10 дней на ребенка. Ребенку в декабре 2017 года исполнилось 18 лет. Отпуск за 2017 год я ещё не отгуляла, так как в прошлом году была долгое время на больничном после операции и потом меня уже просто не отпустили в отпуск. Имею ли я право взять эти дополнительные дни в этом году? И пожалуйста, ссылочку на закон, чтобы я показала директору.
Аноним_1497
• 10 июля 2018
Ответ дляЯгодка опять
Да, имеете. Закон искать нет времени
А название не подскажите? Вообще я когда-то находила в разъяснениях к Закону Украины ’Об отпусках’. Но сейчас не могу найти...
Я такая боевая• 10 июля 2018
Ответ дляМама фифти цента
Тарабарщина• 10 июля 2018
На додаткові відпустки мають право (ст. 19 Закону про відпустки):
жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років;
жінка, яка працює і має дитину з інвалідністю;
жінка, яка усиновила дитину;
мати особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
одинока мати (батько);
батько особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує його без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
особа, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків.
Зверніть увагу: зазвичай право на додаткову соціальну відпустку залежить від віку дитини. Але вік дитини з інвалідністю, усиновленої дитини, дитини під опікою, дитини одинокої матері (батька), який дає право на таку відпустку, Законом про відпустки не встановлено. У цих випадках слід керуватися загальними нормами законодавства.
Так, згідно зі ст. 1 Закону України від 26.04.2001 р. №2402-III «Про охорону дитинства», дитина — це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно із законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше. Таким чином, жінка, яка працює і має дитину-інваліда, усиновлену дитину, одинока мати (батько) мають право на цю відпустку до досягнення їхньою дитиною повноліття, тобто до 18 років.
жінка, яка усиновила дитину;
одинока мати (батько);
Тарабарщина• 10 июля 2018
Чи можна перенести додаткову соціальну відпустку на дитину?
Така додаткова відпустка передбачена ст. 19 Закону про відпустки. Вона не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини.
Ця відпустка є оплачуваною і надається певній категорії осіб, зокрема одиноким матерям і батькам, опікунам, жінкам, які виховують дітей з інвалідністю або усиновили дитину, тощо, з метою належного поєднання їхньої трудової діяльності з виконанням сімейних обов´язків.
Така відпустка надається в обов´язковому порядку за бажанням працівника.
Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Тому якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, то він має право використати цю відпустку, а у разі звільнення (незалежно від підстав) йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки.
Крім цього, соціальна додаткова відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку, яка збіглася з використанням такої відпустки.