развелась 9 месяцев назад.
вылали не свидетельсво о разводе (как раньше),а всё решение суда с описанием причин.
муж остался "на коне" - я на суде сказала просто о причине развода - потеряла доверие и уважение к мужу. не хотела выносить всё "грязное бельё " - подробно рассказывать о его изменах и времяпровождении вне дома.....
и написали,что мы вместе не живём и не ведём общее хозяйство уже 2 года - хоть проживали до этого лета вместе..
ещё - судья спросил - как по поводу раздела имущества? муж ответил (и это зафиксировали в свидетельстве о разводе),что всё решим сами (какая я была глупая,со своим молчанием).
теперь об этом очень жалею.
можно ли как-то изменить формулировку суда - как это сделать?
опять обратиться в суд - только по какому поводу (нас уже развели)- как правильно сделать?
хочу подать на алименты - у него большая официальная зарплата.отказывается делить автомобиль,купленый в браке...
в общем - формулировка мне сейчас очень важна! подскажите пожалуйста.
всем благодарна за подсказки и ответы!!!
теперь об этом очень жалею.
Кы-ы-ы-ця• 06 октября 2013
У вас решение о расторжении брака. Подавать в суд на алименты и на раздел имущества вам никто не мешает, это ваше право. Зачем менять формулировку - не договорились и все тут.
Здравствуйте. Вам нужно подать на алименты через суд. Как правило, если ответчик работает, устанавливают процент от ЗП. Если не работает - фиксированную сумму. Но не ниже прожиточного минимума на ребенка на этот месяц. Еще можно указать, что не платил и не содержал все это время (год, два ,три) в общем сколько не живете вместе, столько и не содержал. Суд присудит выплатить задолженность и с его ЗП будут отчислять уже не 25% а 50%.
На счет раздела имущества точно не скажу, но насколько знаю - можно подать на раздел имущества в любое время с формулировкой : не выполняет договоренности... или как то так.
Вы позвоните любому адвокату, они за первую консультацию денег не возьмут. Ну а при личной встрече берут гривен 20 или не берут.
Ответ дляКы-ы-ы-ця
мне сказали,что если была бы причина развода - измена - для меня было бы гораздо лучше и проще
alenuchka12• 06 октября 2013
Ответ дляsvetik80
Глупость,причина развода ни на что не влияет.
Аноним ФЕЯ• 06 октября 2013
Ну прям моя ситуация, только несколько лет назад.
1. Вам дали простое решение суда. С ним идёте и получаете в загсе свидетельство о разводе. В нем причина не указывается и в нашей стране абсолютно она и не важна.
2. Идёте в суд и отдельными заявлениями (или вместе, этого я точно не знаю, адвокат подскажет) подаёте на алименты и раздел имущества. Всё, что хотитет поделить надо доказать чеками (если это была машина и куплена в совместные годы проживания, чек не надо, но она должна быть не по доверенности куплена, а на кого-то из супругов). Машину покажете в суде справкой из ГАИ.
Мы нанимали адвоката, доказывали всё до нитки(так сложилась ситуация). Адвокат стоил 3000 грн. (около того). Развелись, а всё делили примерно через год после оф. развода и на алименты также подавала не сразу. Потом - психанула. Был повод.
alenuchka12• 06 октября 2013
Ответ дляАноним ФЕЯ
пункт 2 лучше разными.
13чудоСВЕТА• 06 октября 2013
насколько я знаю алименты взыскиваются с момента подачи заявления а не не содержит 3 года. и по моему в нашем государстве не имеет значения причина развода измена или не измена
Залетная Я тут• 06 октября 2013
Батьки зобов’язані утримувати та піклуватися про свою дитину. Цей обов’язок закріплений в статті 180 Сімейного кодексу України, де сказано, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття (18 років). А відповідно до статті 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Аліменти як такі, це кошти на утримання дитини, які платить той з батьків, що проживає окремо. Проте слід пам’ятати, що аліментні зобов’язання можуть виникати не тільки з моменту розлучення, а й з того моменту як подружжя перестало проживати разом та вести спільне господарство, або з моменту того, як один з подружжя перестав приймати участь в утриманні дитини. Тобто, не обов’язково подавати на розлучення, щоб зобов’язати другого з подружжя сплачувати аліменти на утримання дитини.
Відповідно до статті 181 Сімейного кодексу України спосіб виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначається домовленістю між ними. Тому чинним законодавством України передбачено декілька способів стягнення аліментів.
Перший варіант, на перший погляд, самий простий, - це коли батьки усно домовляються про утримання дитини, не вдаючись до якогось юридичного оформлення своїх домовленостей. Все, здавалось б, просто. Але проблеми починаються тоді, коли той з батьків, що проживає окремо затягує з виплатами або взагалі перестає давати гроші на дитину. І тоді неминуче треба вдаватися до інших, примусових засобів. Другий спосіб передбачає укладення батьками договору про сплату аліментів на дитину, в якому визначаються розмір та умови сплати аліментів. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. У разі невиконання одним з батьків свого обов’язку за договором або порушення його умов, нотаріус оформляє виконавчий напис, на підставі якого можуть стягуватися аліменти.
Але на практиці, як правило, полюбовно домовитися виходить вкрай рідко. Тому часто батьки вдаються до наступного способу отримання грошей на дитину - роблять це в судовому порядку. І так як вимога сплати аліментів - цілком законна і обгрунтована вимога, то суд, як правило, дуже швидко приймає рішення на користь позивача.
Стягнення аліментів в судовому порядку здійснюється шляхом подання до суду позовної заяви про стягнення аліментів. Відповідно до Цивільного процесуального кодексу така заява може подаватися за місцем проживання позивача. До позовної заяви потрібно додати копію позовної заяви, копію паспорту в двох екземплярах, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера двох екземплярах, копії свідоцтва про народження дитини (кожного з дітей) в двох екземплярах. Слід також зазначити, що відповідно до Закону України «Про судовий збір» позивачі за подання позовів про стягнення аліментів звільняються від сплати судового збору.
Перед подачею позову потрібно визначитись у якій формі просити суд стягнути аліменти. Аліменти можуть стягуватися як у частці від доходу, так і в твердій грошовій сумі. Законом встановлено, що аліменти стягуються у твердій сумі за заявою платника або одержувача аліментів, якщо платник має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення (стаття 184 Сімейного кодексу України). В той же час, пам’ятайте, що відповідно до частини 2 статті 182 Сімейного кодексу України розмір аліментів в будь-якому випадку не може бути нижчим за 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Надалі мінімальний розмір аліментів буде збільшуватися разом із збільшенням прожиткового мінімуму.
Не слід вважати, що 30% - це максимальний розмір аліментів, який може сплачувати один із батьків. Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», якщо боржник офіційно працевлаштований, із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами не більше 50% заробітної плати боржника.
Аліменти з працюючих працездатних осіб відраховуються виходячи з суми отриманого заробітку, з непрацюючих працездатних громадян, які знаходяться на обліку в центрі зайнятості – виходячи з суми отриманої допомоги по безробіттю, з пенсіонерів – із суми пенсії, із працюючих пенсіонерів – із загальної суми пенсії і заробітної плати, з інвалідів – із суми пенсії по інвалідності, з працюючих інвалідів – із суми пенсії по інвалідності і заробітної плати, з приватних підприємців – із суми фактичного доходу, з осіб, які навчаються і отримують стипендію – із суми отриманої стипендії.
Залетная Я тут• 06 октября 2013
Важливо знати, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня заявлення відповідного позову, а не з дня винесення рішення по справі.
Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, то дитині призначається державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Для цього необхідно з рішенням суду звернутися до місцевого Управління праці та соціального захисту населення.
У випадку, коли аліменти стягуватимуться на двох чи більше дітей, варто пам’ятати, що суд визначає єдину частку від заробітку (доходу), яка буде стягуватись до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Стаття 192 Сімейного кодексу України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених законодавством.
Також варто пам’ятати, що аліменти можуть стягуватись і після досягнення дитиною повноліття, у випадку, якщо вона ще навчається, але не більше як до досягнення нею 23-річного віку. Якщо другий з батьків платив аліменти на дитину до 18 років, щоб продовжити такі виплатити до 23-річного віку дитини, необхідно ще раз звернутися до суду із відповідною позовною заявою. До неї треба додати довідку та її копію з навчального закладу, де навчається дитина. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку.
Варто знати, що аліменти не звільняють платника від обов’язку участі у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитиною, її хворобою, каліцтвом тощо). Тому, якщо необхідно оплачувати додаткові уроки для дитини, відвідування спеціальних шкіл (музичних, спортивних, танцювальних), оплачувати лікування (на будь-якій стадії прояву хвороби), можна звернутися до суду наперед або після фактичних понесених витрат.
Крім того, стаття190 Сімейного кодексу України, передбачає, що той із батьків, з ким проживає дитина, і той з батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку із передачею дитині права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Такий договір нотаріально посвідчується і підлягає державній реєстрації.
Стягнення аліментів за рішенням суду покладається на органи Державної виконавчої служби. Органи Державної виконавчої служби виконують рішення судів в порядку та у спосіб визначені виконавчим документом, зміна рішень судів не входить до їх компетенції. Відповідно до чинного законодавства України аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше як за три роки, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання. Заборгованість за аліментами погашається шляхом відрахувань з заробітної плати, пенсії, стипендії боржника за місцем їх одержання або стягується за рішенням суду. Заборгованість по аліментам стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття. Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку, який він одержує. Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, заборгованість обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості. При виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувачів аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Проте варто пам’ятати, що суд може звільнити платника аліментів від сплати заборгованості, якщо буде встановлено, що вона виникла внаслідок непред’явлення без поважної причини виконавчого листа до виконання особою, на користь якої присуджено аліменти.
Дуже часто трапляються випадки коли особа не працює, або працює, але неофіційно, коли частину заробітної плати боржник отримує в «конверті» і неофіційні доходи не можна підтвердити документально. Стаття 74 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає дану ситуацію та зазначає, що у разі неможливості стягнення аліментів із заробітної плати чи інших доходів боржника протягом трьох місяців підряд, якщо боржник не працює і не одержує доходів, стягнення може бути звернено на майно боржника. Як свідчить практика, у боржників в яких виникає заборгованість з виплати аліментів, майно, на яке можливо звернути стягнення в рахунок погашення боргу, відсутнє. В таких випадках, за наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності. Статтею 164 Кримінального кодексу України за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, передбачено покарання у виді штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 – 2 400 гривень), або громадських робіт на строк від 80 до 100 годин, або виправних робіт на строк до одного року або обмеження волі на строк до двох років.
Калёва Замалёва• 06 октября 2013
Ответ дляalenuchka12
пункт 2 лучше разными.
Сейчас вот то самое решение суда и есть свидетельством о разводе. Его сейчас не выдают в ЗАГСе.
Автору: формулировка причин развода не имеет никакого значения. То, что написано ’договорились’ не значит, что договоренность выполнена и Вы имеете полное право подать на раздел имущества. Срок исковой давности 3 года.
На алименты можно подать в любое время до исполнения ребенку 18 лет. Алименты будут начисляться с дня регистрации иска в суде. Сумма выплат на усмотрение суда, могут и 30% присудить, если хорошая ЗП.