ЗдесяЯ• 26 марта 2019
Кто работал секретарем на выборах, сложно ли это? Что нужно делать?
Сколько времени занимает эта работа?
Расскажите подробности.
Красавишна-Улыбавишна• 26 марта 2019
Судя по тому что до выборов осталось совсем немного, а мест на должность секретаря полно.. делайте выводы
Попадалочка• 26 марта 2019
Работа сложная. Вы в ответе практически за все. Вы ведете протоколы, получаете бюллетени, списки, выдаете все доки, ставите свою подпись на всех документах. Вы приходите первой и уходите последней.
Попадалочка• 26 марта 2019
Вот перечень обязанностей секретаря, к слову, у члена комиссии всего 4 пункта, а у секретаря 17
1)забезпечує організацію ведення діловодства виборчої комісії;
2)у разі відсутності голови дільничної виборчої комісії та його заступника скликає засідання виборчої комісії;
3) готує проект порядку денного засідання комісії;
4) доводить до відома членів комісії проект порядку денного засідання комісії (разом з інформацією про час і місце проведення засідання);
5) готує список усіх запрошених осіб на засідання виборчої комісії;
6) відповідає за реєстрацію осіб, які беруть участь у засіданні на запрошення виборчої комісії та без дозволу чи запрошення, і перед початком засідання подає голові комісії список цих осіб;
7) веде протокол засідання дільничної виборчої комісії, оформляє протокол засідання комісії, підписує його;
8) здійснює оформлення постанови, прийнятої на засіданні комісії; у разі ухвалення на засіданні виборчої комісії пропозицій щодо внесення змін до тексту постанови вносить відповідні зміни при доопрацюванні постанови;
9) підписує додатки до постанови;
10) засвідчує копію постанови дільничної виборчої комісії (яка видається суб’єкту виборчого процесу на його вимогу);
11) формує справи відповідно до номенклатури справ;
12) веде особистий прийом громадян відповідно до графіку;
13) здійснює контроль за виконанням документів, звернень, облік та аналіз результатів виконання документів, що перебувають на контролі, дотримання встановлених строків виконання;
14) інформує головудільничної виборчої комісіїпро виконання документів;
15) відправляє вихідні документи ТВК;
16) вносить зміни та уточнення до уточненого списку виборців на підставі рішення суду, повідомлень органу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на виборчій дільниці;
17) виконує інші обов’язки відповідно до законодавства України та рішення дільничної виборчої комісії.
9) підписує додатки до постанови;
15) відправляє вихідні документи ТВК;
АнтиТанкист• 26 марта 2019
Очень геморная работа. Не знаю, поменялось ли сейчас, вот только на последн х и предпоследних выборах все протоколы (а их миллион) писать от руки да еще и супербыстро, потому что все ’спешат’. Потом ночь сдавать бюллетни. И до дня выборов тоже куча писанины. Вся организация процесса на избир участке от первого дня была на мне. Никогда больше не буду секретарем, лучше уж наблюдателем отсидеть день ничегонеделанья
Пищалка• 26 марта 2019
Знакомая когда-то рассказывала, что ее коллеги-секретари падали в обморок - очень душно было в помещении, а окна запрещали открывать. После завершения выборов считали и паковали до часу ночи.
Но, как писали выше, Вы поздно спохватились на ближайшие выборы).
А из моего личного опыта дела были хуже (4 года назад): знакомый свекра предложил подработку мне и еще куче наших родственников. Предварительно собрали с нас данные паспортов, чтобы потом нас позвать на дооформление. Но никто нас не позвал. Видимо, паспортные данные нужны были для чего-то.
Так что может быть и такой исход)