Правильно_Валерчик• 25 апреля 2019

Рада ухвалила мовний Закон

Так, за проект закону №5670-д у другому читанні та в цілому проголосували 278 народних депутатів.

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України й встановленій конституційній процедурі «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу».

Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Водночас дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов´язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.

Відповідно до проекту закону, українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах – як центральних, так і регіональних.

Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг. Так, якщо клієнт закладу просить спілкуватись із ним українською – це прохання має бути виконане.

Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською або мовами країн Євросоюзу. Сайти за замовчуванням спочатку повинні будуть завантажуватися українською, але можуть мати також інші версії.

Пресу можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською. У кожному місці розповсюдження друкованих ЗМІ україномовних газет та журналів має бути не менше 50%.

Передбачене й створення посади Уповноваженого з захисту української мови, який регулюватиме впровадження цього закону.

Документ також передбачає введення адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, законопроектом передбачена кримінальна відповідальність «за публічне приниження і зневагу до державної мови». Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом та гімном — штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.
Джерело: https://hromadske.ua/posts/rada-uhvalila-zakon-pro...

Цікава ваша думка: що зміниться в вашому і нашому спільному житті?
Результат:
вже голосів: 2813
1327 (47.17%) Вот же ж новый гемор
1010 (35.9%) Уррра
476 (16.92%) Мені фіолетово
88_Наталья_88• 25 апреля 2019
Ответ дляТочный_сантиметр
При чем тут раскол и развал. Не вижу в законе ничего плохого.
Так когда то украинский постепенно вытесняли. И стало все русскоязычным. Теперь процесс наоборот.
А может следует начать процесс ’наоборот’ в области экономики? Ну, не разваливать ее, а ’наоборот’. Т.е восстанавливать

Babyborn-C• 25 апреля 2019
Ответ дляTane4ka08
Что для вас маразм? Досконале володіння державною мовою?
Закон визначає коло осіб для яких спілкування на державній мові буде обовязковим, але це не стосується приватного життя!
Но ведь ваши дети ходят в школу и получают образование на понятном им языке. А мои нет. Это не маразм по вашему мнению. Или вы считаете что ваши дети лучше моих ?
попка персик• 25 апреля 2019
Наверно надо было у народа спрашивать!!
roksinata• 25 апреля 2019
Ответ дляmariha-ariha
Я понимаю Украинский,но говорить хочу на родном русском,на котором живу и думаю.
Да,нет проблем понять приветствие или благодарность,но я с ужасом думаю о возможности,обращения к врачвм,которые теперь обязаны говорить на госязыке.А если какие нибудь судовые дела,нотариальные?Переводчика нанимать?
Вот вот, и вообще в любой стране лично вам должны предоставить врача, нотариуса, юриста, официанта, продавца и т.д. говорящих на вашем родном языке. А то гады такие не думают за русскоговорящих, вы ведь думаете на этом языке, а это намного важнее государственного языка другой страны.
Ellillд• 25 апреля 2019
Ответ дляjune83
Ну почему же? Я знаю такого мальчика. Это друг моего сына. 5 лет. Два чистейших языка.
Блин, ну девочки. Я среди очень неглупых деток в окружении . Спец школы, спец сады. ну не встречала я чистой мовы от детей в 4-5 и рус яз без спутывания, правильных ударений. Они еще не способны переключаться так быстро. Это не плохо и не хорошо. Это просто факт. Если ребёнок говорит на двух чистейших языках-это неординарные способности. И таких единицы.
ОднаРозоваяРоза• 25 апреля 2019
Ответ для88_Наталья_88
Нет лучше в условиях информационной войны лишить себя ещё одного козыря. Всех, кто хочет русский отправляют в интернет и, соответственно, смотреть они будут там рос тв. Ну не всё население интеллектуалы. Советчицы по-русски тут рассуждают, о том как это хорошо для государственности Украины. Будто живут в стране розовых пони.
88_Наталья_88• 25 апреля 2019
Ответ для@анютка@
вы меня конечно извините, но вам самой не мешало бы подтянуть украинский язык....
Тсссс....не расстраивайте паняночку. Это ее ’ украинский язык’. У нас каждый , кто говорит на суржике, считает, что он говорит на украинском языке. Так смешно слышать это...Но ’ ШоПоробыш’?
ОднаРозоваяРоза• 25 апреля 2019
Ответ дляпопка персик
Наверно надо было у народа спрашивать!!
Та у вас уже спросили за президента, вы навыбирали))) Сарказм, если что)
Feride2012• 25 апреля 2019
Слушайте, да с такой статистикой, как сейчас в опросе, русо-говорящие и противники укр. языка, должны нас вздобрить и поддержать, что именно украинский язык не ущемлен!!!

Ellillд• 25 апреля 2019
Ответ дляIlona Kolesnyk
Да. Якщо я бачу що діти включають на ютубі канал, а він російською ми забираєм у них ноутбук на 2-3 тижні.
Удалено администрацией...
duvo• 25 апреля 2019
Не розумію в чому аж така проблема. Розповім як в Латвії, тут теж типу російськомовних притісняють, бо лише одна державна мова- латвійська. Так от, заходячи в будь який магазин, лікарню чи іншу установу - першочергово до вас звернуться виключно латвійською мовою. Якщо ви відразу перейдете на російську то з вами будуть розмовляти російською без проблем. Теж саме стосовно сайтів: всі сайти 2 або 3 мовні. Звісно є і такі що лише латвійськомовні. Ми живемо тут 4 роки, вивчити латвійську на рівень вільного володіння дуже складно, в побуті укр, на роботі російська та англійська. Звісно я трохи її вчила, щось розумію, але немає стимулу її вивчити, але це аж ніяк не ущемлює мене, як жительку. Часом стає сумно що так і не вивчила мову коли відвідуємо якісь заходи, бо от там виключно латвійська і трохи відчуваю себе ніяково бо більшість не розумію( тому дитина вчить латвійську ще з садочку і я дуже радію що хоча б він буде її знати і це полегшить йому життя. Зараз дитина вільно розмовляє латвійською, рос та українською. І чим більше мов дитина з малечку вивчить тим легше їй буде потім. Тому не розумію всіх цих суперечок по цьому питанню. Тим паче що це такі подібні мови що взагалі проблем немає. От спробуйте зрозуміти латвійську знаючи лише російську, от тут жесть.
Возрастная• 25 апреля 2019
Ответ дляEllillд
Ребёнок 4 года говорит на 2-х языках без суржика? Об этом речь. Это, как минимум, неправда или родители сами говорят суржиком или не замечают ошибок или ребёнок настоящий вундеркинд. Я ещё поверю в 7-8. Я пытаюсь быть справедливой. Не люблю неправды.
Вы слышали о детях-билингвах? Им удается говорить на двух неродственных языках даже. Я закончила иняз, многие мои сокурсницы вышли замуж за иностранцев и живут в других странах. У них родились дети, которые, естественно, говорят на языке страны, в которой живут, а также, если у матери есть такое желание, на родном языке матери (русском или украинском). Для этого не надо быть вундеркиндом. Просто у таких детей речь развивается немного медленнее и словарный запас поменьше, поскольку идет усвоение сразу двух языков. И если вдруг в свою речь они вставляют одно слово из другого языка (потому что оно быстрее пришло им в голову), то это не суржик. Суржик - это произнесенные с украинским акцентом русские слова. Например ’плаття’ вместо ’сукня’, или ’літом’ вместо ’влітку’.
ОднаРозоваяРоза• 25 апреля 2019
Ответ для88_Наталья_88
Так Краснодар наш! Там тоже балакають)
88_Наталья_88• 25 апреля 2019
Ответ дляБабайко
У вас проблемы с математикой ? Даже без Крыма и Донбасса в Украине половина по _русски говорит. А государство на то и нужноБ чтобы заботиться о благе своего населения
Тем более это население платит налоги, а не просто прилетело с Луны. Но цель закона не ’ защитить мову’ , а расколоть страну и подложить свинью новому Президенту. Надеюсь, что ВР таки распустят и посадят всех воров, которые 5 лет грабили эту страну.
Feride2012• 25 апреля 2019
А если я поеду в Россию и буду там говорить на украинском, меня поймут? Если нет так почему, они не учат укр язык, они же тоже, как и мы из совка?
yuryia• 25 апреля 2019
В опросе по важности на 20 месте....
olyagol• 25 апреля 2019
Ответ дляFeride2012
В России, в Польше и других странах нет регионов в большинством украиноязычных. Так что, ваш пример неудачный.
shtasja13@• 25 апреля 2019
Чудово, що прийняли!!!
Нарешті!!! Слід було це зробити ще в 1991 році. А захищати українську мову ДОРЕЧНО й ПОТРІБНО від засилля мови країни-агресора в усіх сферах суспільного життя!
І не слід замилювати очі тим, що закон примушує когось вивчати виключно українську мову - вивчайте хоч сотні мов нараз, тільки не коштом держави Україна. Тим більше мову країни-агресора - до їхніх шкіл, там і вивчайте! Маєте паспорт громадянина України - будь ласка, вивчіть українську мову, історію й культуру (між іншим, стандартний набір іспитів, котрий очікує на кожного охочого змінити громадянство)!
DaryaK• 25 апреля 2019
Ответ дляПописанная парта
Ура! Я задоволена!!!
Хоча в Києві і так вже більшість спілкується українською.
Але якби пішли шляхом Білорусі в мовному питанні, все державі була труба, і так ригівські недобитки голови попіднімали після виборів, знову скрізь би була лише російська мова.
В Києві більшість спілкується українською? Ваші слова не відповідають дійсності. мабуть, Вам би так хотілося, але це не так.

Feride2012• 25 апреля 2019
Ответ дляolyagol
перечитайте, что вы написали. Ничего ж не понятно
BukvaA• 25 апреля 2019
Ответ дляIlona Kolesnyk
Ні. Але вдома заборона на перегляд мультфільмів і передач російською. Плюс літературу читаєм тільки українською.
Вот в этом наше главное различие с Вами, украиномовными! Мы не запрещаем своим детям смотреть мультики и слушать укрмову, мы уважаем их выбор и желание, мы за дружбу и сотрудничество между всеми людьми! Мы учим любить, а Вы - ненавидеть!
Feride2012• 25 апреля 2019
Ответ дляolyagol
В России много нац меньшин, но почему то их языки не являются государственными.
Ilona Kolesnyk• 25 апреля 2019
Ответ дляEllillд
Удалено администрацией...
Ненависті нема. Є бажання того, щоб мої діти спілкувались українською. Можливо далі ми будем самостійно вчити російську не для спілкування, а доя читання. Але поки вони повинні знать, що вони живуть в україномовній родині.
olyagol• 25 апреля 2019
Ответ дляFeride2012
Да? Странно, мне кажется всё понятно. Ок, еще раз. У нас в стране, есть регионы, где большинство населения разговаривает на русском языке. В России нет регионов, где большая часть населения говорила бы по украински, по-этому требовать от них знать украинский или вводить как 2 гос язык, как минимум странно.
Tane4ka08• 25 апреля 2019
Ответ дляБабайко
Моя дочь выросла в русскоязычной семье, в школу отдавали русскоязычную, но накануне 1 сентября нас национализировали, я переживала, но дочь быстро освоила украинский, она читает, мыслит, говорит на двух языках и в нем нет суржика, я считаю это огромным плюсом. Украинский язык стал самым любимым для неё, да и собственно для меня.
Вот и вы,выучите государственеый язык, не вижу проблем.
BukvaA• 25 апреля 2019
Ответ дляLexxagirl
Что вы))) Квоты на радио несут свет в массы) Сарказм.
Перешла на радио в инете, потому что наши станции стали уже совсем печальными для прослушивания.
Это точно, я как квоту 75% ввели, вынуждена была забыть о радио, а 90% это уже совсем бугага. Спасибо, что есть интернет, не позволяет сойти с ума от этого мракобесия
Ilona Kolesnyk• 25 апреля 2019
Ответ дляOlga_72
С апреля книгу жалоб отменили. Теперь она не обязательна.
А добре. Моя сестра працювала заваптеки і в неї співробітник когось відпустив російською. То накатали жалобу і начальство дало наганяя.
olyagol• 25 апреля 2019
Ответ дляFeride2012
Их, просто, меньшинство, да и большей части нет гражданства.
Ilona Kolesnyk• 25 апреля 2019
Ответ для@анютка@
Я не претендую на звання видатного філолога. Я просто розставляю пріоритети в своїй сім‘ї.
Lexxagirl• 25 апреля 2019
Ответ дляFeride2012
тююю... вы же сами пишите, что через интернет слушаете. Так что не можете выбрать радио только с иност музыкой? Да создайте ваш плейлист и будет счастье)))
Знаете, иногда хочется эффекта неожиданности, как это бывает при прослушивании радио, а не мной же составленного плей-листа. Проблема легко решается прослушиванием радио в инете. И т.д. Книжки с лабиринта, вместо наших телеканалов - опять же инет. Ну нельзя насильно заставить слушать/смотреть/читать. Это вызывает только отторжение