Кто крайний?• 18 марта 2020

Самодельные маски, какой в них смысл, исследования

Есть ли у кого-то ссылки на исследования, помогают ли на самом деле самодельные марлевые и тканевые маски?
Мне почему-то кажется, что толку в них ноль, разве что иллюзия безопасности, самоуспокоение.
Но хочу почитать достоверные источники, может я не права.
Сама ничего на эту тему не нашла, к сожалению, у кого есть ссылки, делитесь)
Гидроусилитель руля• 18 марта 2020
Чтобы в маршрутку пустили
автор Кто крайний? • 18 марта 2020
Ответ дляГидроусилитель руля
Чтобы в маршрутку пустили
Я не об этом случае, тут все понятно)
Так точно!• 18 марта 2020
Нет. Кроме того, что вирус намного мельче, так их еще и постоянно поправляют руками. Плюс ложное чувство безопасности расслабляет
Покорительная• 18 марта 2020
Не знаю как корона, но я всегда ношу маску когда болею. Даже когда маленькая дочка была я спала сней вместе в маске. И ни разу она не подцепила от меня. А до этого пренебрегала и она заболевала. Да маски не спасают, но вы дишите и в них и без них, так хоть какое то чувство и возможно шансов больше не заболеть чем без маски. Да просто даже если вы переносчик и не знаете об этом то вы хоть других не перезаражаете в инкубационный период
Кому там слова не давали• 18 марта 2020
Всю жизнь были марлевые маски .
И персонал сам шил.
И ээфективны были.
А сейчас синтетические ввели в ранг панацеи
вентиляторная• 18 марта 2020
Вчера врач выступала,сказала маски нужно носить больным,здорового они не защитят а только могут навредить
Покорительная• 18 марта 2020
Ответ длявентиляторная
Это вот эти синтетические тз аптеки может и навредят потому что в них воздух хуже циркулирует
руки_Крюги• 18 марта 2020
Самодельные 6-8 слоев и то не даст 100 защиты. Одноразовые голубые наши вообще нет смысла носить, их эффективность 0
buterfly_2013• 18 марта 2020
Ответ длявентиляторная
Но ведь люди могут быть больны и не знать об этом. А так все в масках - и здоровые, и больные - красота.
Неугомонная• 18 марта 2020
Я вчора читала думку вірусолога. Маска захищає.
Зараз принесу сюди.
sergeifrost• 18 марта 2020
самодельная и не самодельная маска не помогает защититься от вируса
автор Кто крайний? • 18 марта 2020
Ответ дляbuterfly_2013
Ну так вопрос в том, защищают ли на самом деле самодельные маски, которые мастерицы чуть ли не из б/у трусов шьют.
Ну напялит больной такую маску, будет ли толк?
Кокосиха• 18 марта 2020
Супер вариант 2в1, на марлевую самодельную одеваем аптечную одноразовую
Сорри, шучу, конечно. Сегодня в аптеку и магазин заходила в маске марлевой сампошив)) и спроси меня для чего одела - я бы и не нашлась, с одной стороны чтобы себя обезопасить, а с другой стороны, чтобы окружающие задумались наконец-то: а может и мне надо, а может лишний раз одеть?
В магазине я была одна в перчатках, правда одела те, что возле овощей, разовые.
автор Кто крайний? • 18 марта 2020
Ответ дляНеугомонная
Зараз принесу сюди.
Самодельная, из марли/ткани?
Кокосиха• 18 марта 2020
Ответ дляНеугомонная
Зараз принесу сюди.
Ждем
Уси-пуськи• 18 марта 2020
не кашляют на других хотя бы... Если все будут даже в самодельных, вероятность передачи вируса будет меньше. Но не з одного слоя марли, имхо.
Море Счастья• 18 марта 2020
Ответ дляКто крайний?
А вам самой спокойнее в людном месте будет если окружающие будуть хоть в каких-то масках, или без?
Любая маска не панацея, но от случайного чиха защитит.
Море Счастья• 18 марта 2020
будут*
МисисПропер• 18 марта 2020
самонавіювання велика річ!!!
Кошка Мурка• 18 марта 2020
Вот есть такое исследование
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25858901-facemasks...

Вот не совсем дословный перевод аноьации:
Маски для обличчя рекомендуються при захворюваннях, що передаються повітряно-крапельним шляхом, однак рекомендації і термінологія розрізняються. Нещодавно було показано, що концепція повітряно-крапельної передачі інфекції, які вкоренилися в клінічній практиці, є більш складними, ніж вважалося раніше. Були проведені кілька рандомізованих клінічних випробувань масок для обличчя в громадських установах і закладах охорони здоров´я з використанням самих різних гігієнічних заходів, включаючи змішані (такі як використання масок і миття рук), і вони показали різні результати. З дев´яти випробувань масок для обличчя, використаних в умовах громадських установ, у всіх, крім одного, лицьові маски використовувалися для захисту органів дихання здорових людей. Вони виявили, що маски для обличчя, а також гігієна рук можуть запобігти зараженню в умовах громадських установ за умови їх раннього використання і дотримання правил використання. У двох дослідженнях серед працівників охорони здоров´я перевага віддавалася респіраторам при клінічних респіраторних захворюваннях. Використання багаторазових тканинних масок широко поширене у всьому світі, особливо в Азії, яка є основним регіоном виникнення інфекцій, але не має клінічних досліджень, які б інформували про їх використання. Економічний аналіз використання масок для обличчя мізерний, і в декількох опублікованих моделях економічної ефективності не використовуються дані про клінічну ефективність. Подальші дослідження повинні бути зосереджені на вивченні ефективності лицьових масок проти конкретних інфекційних загроз, таких як грип і туберкульоз, оцінці ефективності тканинних масок, дослідженні поширених практик, таких як повторне використання масок, оцінки відповідності, заповнення прогалин в політиках та керівництвах і отриманні даних про ефективність витрат з використанням оцінки клінічної ефективності.
Ду да ду да ду• 18 марта 2020
Автор, а чем отличается по Вашему мнению маска фабричная от маски самодельной.
Это все равно, что из рулоеа марли нарубать бруски и будут мотки бинта, который бывает, как и марля, стерильный и нестирильный.
Неугомонная• 18 марта 2020
Ответ дляКто крайний?
Самодельная, из марли/ткани?
А в чому різниця?
Andrew Titarenko
16 березня о 19:26
ПРО КОРОНАВІРУС
Від доктора наук з вірусології Валентина Жалко-Титаренко. Зрозуміло, корисно і конкретно.
Ні, це не однофамілець, це мій батько.

Шануймося !
Вже давно встановлено, що такі інфекції як грип, гострі респіраторні вірусні інфекції, а також кір, кашлюк, паротит, дифтерія, вітрянка, частково поліомієліт і нещодавно виникла в Китаї коронавірусна інфекція передаються через повітря з мікроскопічними крапельками слини та слизу, які містять в собі збудників, Вони виділяються з вуст людини при потужних видихальних поштовхах - чханні, кашлю, шмарканню і розмові. Крапельки мають різні розміри - від десятих частин міліметра до тисячних і десятитисячних частин міліметра. Чисельність збудників в цих крапельках тим більша, чим більша крапелька. Натомість дрібні крапельки можуть зовсім не містити збудників.

Кожний видихальний поштовх утворює з цих крапельок інфекційний аерозоль - невидиму хмарину, поперечником до 30 см. Енергія видихального поштовху зумовлює активний пробіг хмарини на відстань не більше 1 метра. Надалі хмарина підхоплюється повітряними плинами і далі рухається пасивно. За рахунок цього хмарина може бути віднесена на десятки метрів.

Хмарини інфекційних аерозолів мало стійке утворення. Воно руйнується за рахунок осідання найбільших крапельок під силою земного тяжіння.Свою здатність до зараження інфекційний аерозоль зберігає не більше десятка секунд. Підчас пасивного руху хмарина може розшматовуватись завихреннями при зустрічі з різними предметами. Якщо на шляху активного і пасивного руху хмарини трапиться людина, то вдихання нею інфекційного аерозолю призведе до зараження. При вдиханні інфекційного аерозолю крапельки осідають на слизових оболонках дихальних шляхів. В точках осадження крапельок збудники інфекції прилипають до клітин слизових оболонок, проникають в них і розмножуються, зумовлюючи цим розвиток інфекційної хвороби. Таким чином, запобігти зараженню значить запобігти вдиханню інфекційного аерозолю, який щойно виділила хвора людина.

Найбільш ефективним засобом профілактики зараження є використання маски або респіратора. Щоб здоровій людині запобігти зараженню, маску треба одягти на ніс і рот. Щоб запобігти розповсюдженню інфекційного аерозолю хворою людиною, маску достатньо одягти тільки на рот. Ніс має бути вільним, аби людина могла дихати.
Користування маскою потрібне насамперед в закритих приміщеннях та салонах міського транспорту. У відкритій атмосфері зараження інфекційними аерозолями майже неможливе. Причина полягає в тому що інфекційний аерозоль швидко розвіюється. Тому користування маскою у відкритій атмосферою практично є зайвим. Але одягання маски у відкритій атмосфері стає абсолютно необхідним при потраплянні у натовп, а також на близькій відстані від людини, яка має ознаки захворювання - кашель, чхання і шмаркання.

У випадках, коли маски нема, захиститися від зараження тим не менше цілком можливо. Якщо в приміщенні є особа з ознаками хвороби, можна надійно заощадити себе від зараження, якщо затамувати подих на 10 – 15 секунд після того як ця особа чхне, або кашляне. Бажано далі не наражати себе на зайву небезпеку і відійти від неї подалі.
Мікроскопічні крапельки аерозолів мають властивість швидко осідати в мікроскопічно закручених повітряних струменнях. Тому часткового заощадження від зараження можна досягнути диханням через носову хустину, шарф, через комірець, рукавичку або рукав. Зазначена властивість використовується при створенні фільтрувальних тканин, які використовуються в масках. респіраторах та протигазах. Ефективними можуть бути саморобні ватно-марльові маски з чотирьох щарів попередньо випраної марлі. Прання марлі її розлохмачує. А це підвищує її здатність осаджувати аерозольні частки. Крім того вата, що закладаєься між шарами марлі, додатково пвдвищує здатність такої маски затримувати частинки інфекційних аерозолів. Нажаль, неможливо стандартувати і сертифікувати саморобні маски, через що їх застосування припустимо лише в крайніх випадках.
Необхідно батькам знати, як уберегати немовлят від зараження. Утримуючи дитину на руках або в колясці, не давайте собі та іншим дорослим приголублювати її, адже аерозолі, які прицьому виділяються, містять мікроби і віруси, до яких у дитини ще немає імунітету. Єдиний дієвий спосіб заощадження немовлят і маленьких дітей від зараження полягає в суворому дотриманні режиму одягання масок на рот і ніс всіма членами родини при найменших проявах захворювання в когось з них.
В засобах ЗМІ подається суперечлива інформація про неефективність масок для запобігання заражегння краплинними інфекціями. Наприклад, наголошується, буцім маски заощаджують тільки від потрапляння інфекції з вуст хворого назовні. Прицьому невраховується, що фільтрувальна ефективність маски не залежить від того з якого боку вона продмухується інфекційним аерозолем, - спереду чи з протилежної сторони. Далі - https://www.facebook.com/andrew.titarenko.9/posts/...
Уси-пуськи• 18 марта 2020
Ответ дляМисисПропер
самонавіювання велика річ!!!
у нас маски в дефиците. продали в другие страны, отправляли гуманитарку, продают по спекулятивным ценам. не было бы самонавиюваня, люди бы орали, где наши маски.
автор Кто крайний? • 18 марта 2020
Ответ дляДу да ду да ду
В моем понимании, фабричная синяя маска отличается размером пор.
Респиратор, по-вашему, тоже не отличается от этого всего?
Ду да ду да ду• 18 марта 2020
Ответ дляКто крайний?
Вы начали тему о марлевых масках, продолжили голубыми, а закончили респираторами.
Давайте тогда поговорим предметно об эффективности фильтров в противогазах гепехах
Радостина• 18 марта 2020
Девочки, скажите паникеру, помогут самодельные маски в 16 слоев марли?
Или медицинские трехслойные?
автор Кто крайний? • 18 марта 2020
Ответ дляДу да ду да ду
Та я вообще изначально сравнивала голубые фабричные с самодельными из марли и трусов. Я просто говорю, чем они, на мой взгляд, отличаются.
lovesvetik• 18 марта 2020
Ответ дляРадостина
Или медицинские трехслойные?
Вам поможeт ватно - марлeвая
Так точно!• 18 марта 2020
Вот такая поможет. Соблюдать дистанцию в полтора метра
Гербалайф и Ко• 18 марта 2020
Ответ дляКому там слова не давали
Всю жизнь были марлевые маски .
И персонал сам шил.
И ээфективны были.
Разумный ответ! Сейчас будут шипеть, что этот вирус другой и маска до ж.... Но если она сможет уберечь даже на 5%, то стоит ее пошить. В далекие времена СССР шили сами, хлорировали и утюжили и даже кашляющие дифтерийные больные не заражали медиков! Это мне рассказывает человек, проработавший в киевской инфекционке более 40-ка лет.