Каяспер• 26 марта 2021
Чи можу я маючи договір позички на приміщення здавати в оренду його?
Чоловік (держ службовець) не можу відкрити фоп а тому в разі оренди платитиме великі податки
Я фоп
Чи може він мені передати приміщення безоплатно, а я буду здавати в оренду і платитиму 5% податку?
Чи податкова пропускає таку схему?
Я фоп
Чи податкова пропускає таку схему?
Каяспер
• 26 марта 2021
Чи потрібно шоб він мені здавав приміщення за мін ціну а я здавала його в суборенду за повну вартість і платила 5%?
Тоді мені прийдеться і за нього і за себе подавати документи в податкову, як податковий агент
Жена сына• 26 марта 2021
Насколько я знаю, то по единому налогу можно сдавать исключельно свое имущество в аренду, о субаренде речь не идёт...
Исправлялочка• 26 марта 2021
Напишите мне адрес электронной почты, я вам вышлю информацию. Сможете почитать.
natali2871980• 26 марта 2021
Жена сына• 26 марта 2021
оренду.
Платники єдиного податку групи 2 мають право надавати майно в оренду виключно населенню та іншим єдиноподатникам.
ФОП-єдиноподатникам заборонено передавати в оренду земельні ділянки загальною площею понад 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини загальною площею більше 100 кв. м, а також нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини загальною площею більше 300 кв. м.
natali2871980• 26 марта 2021
Ответ дляЖена сына
оренду.
автор пишет про 5%, делаю вывод, что она на 3-й группе.
Жена сына• 26 марта 2021
2-а група. Здавати в оренду можна нерухомість, яка є вашою власністю. А ще можете здавати нерухомість у суборенду.
Як здати в суборенду робоче місце
Ваші орендарі: тільки ФОП і юрособи на єдиному податку й звичайні фізособи.
Потрібно зареєструвати код КВЕД 68.20.
Заборонено: надавати посередницькі послуги в сфері оренди (абз. 4 пп. 2 п. 291.4 ПКУ). Якщо ризикнули й здали в оренду приміщення підприємцю на загальній системі — це вважатиметься забороненим доходом. Орендні платежі від таких контрагентів оподатковують за ставкою ЄП 15%, і ви мусите перейти на загальну систему.
3-я група. Можна здавати свою й орендовану нерухомість у суборенду і працювати ріелтором, тобто надавати посередницькі послуги в цій сфері.
Ваші орендарі: статус не має значення, це можуть бути підприємці та юрособи на ЄП і ЗС, населення.
Потрібно зареєструвати КВЕДи: 68.20, 68.31, 68.32.
Як зареєструвати новий КВЕД
Здавати нерухомість в оренду єдинник може або як підприємець, або як звичайний громадянин. Тобто якщо у вас є складське приміщення на 1700 кв. м, ви не можете 900 кв. м здати як ФОП, а понадлімітні — як фізособа. Надати понадлімітну площу в безкоштовне користування теж не можна.
Оренда на загальній системі
На загальній системі лімітів і обмежень стосовно оренди немає: можна здавати будь-яку нерухомість будь-якого розміру. А з отриманого доходу треба сплатити 18% ПДФО й 1,5% військового збору.
До того ж на загальній системі можна зменшити свій оподатковуваний дохід на суму витрат, які ви маєте по об´єкту оренди, наприклад чималі комунальні платежі, якщо прописати в договорі, що їх вам відшкодовує орендар. Особливо це актуально для ФОП, які здають нерухомість у суборенду. Їхнім доходом буде отриманий орендний платіж, а витратами — сплачений.
Документи, що підтверджують дохід від оренди
На випадок податкової перевірки ви повинні мати: договір оренди або суборенди, підписані акти приймання-передачі приміщення й акти надання послуг оренди.
Якщо отримуєте оплату готівкою, обов´язково оформляти документ про отримання грошей, указувати в ньому суму орендного платежу, дату. Якщо отримуєте гроші на підприємницький рахунок — має бути виписка з рахунку.
Ну і звичайно, якщо здаєте нерухомість як ФОП, гроші вам повинні надходити на підприємницький рахунок, а не на картку фізособи.
Ви не зобов´язані повідомляти податкову про те, що здаєте нерухомість. Але якщо договір оренди укладаєте на три роки й більше, потрібно його посвідчити в нотаріуса і провести державну реєстрацію (ст.ст. 793–794 ЦКУ).
Щоб підприємцю на загальній системі підтвердити витрати, мають бути договори з комунальниками (з електроенергії, природного газу, тепла, води тощо), у яких ви виступаєте як ФОП, а не як фізособа — власник нерухомості; платіжні документи, акти приймання-передачі послу
Як здати в суборенду робоче місце
Потрібно зареєструвати код КВЕД 68.20.
Як зареєструвати новий КВЕД
Оренда на загальній системі
Жена сына• 26 марта 2021
Все-таки, пишут свое или арендованное, но вот с договором займа действительно вопрос...
Каяспер
• 26 марта 2021
Ответ дляЖена сына
оренду.
У мене 3 група
Каяспер
• 26 марта 2021
Ответ дляnatali2871980
Ага я на 3 группе
Каяспер
• 26 марта 2021
Ответ дляЖена сына
Як здати в суборенду робоче місце
Потрібно зареєструвати код КВЕД 68.20.
Як зареєструвати новий КВЕД
Оренда на загальній системі
Як здати в суборенду робоче місце
Потрібно зареєструвати код КВЕД 68.20.
Як зареєструвати новий КВЕД
Оренда на загальній системі
Що краще
Щоб чоловік фіз особа здав мені в оренду (фоп 3гр) за мін ціну а я в суборенду
Чи оформити договір позички він мені в безоплатне користування- а я здам в оренду
Каяспер
• 26 марта 2021
Ответ дляЖена сына
А може чоловік дружині може написати якусь «пісюльку» щоб тіпа я замість нього здавала в оренду і отримувала дохід
Все таки сімя це
natali2871980• 26 марта 2021
Ответ дляКаяспер
Все таки сімя це
Вы можете сдавать в аренду то, чем владеете на законных основаниях.
13чудоСВЕТА• 26 марта 2021
Ответ дляnatali2871980
Можно и мне информацию?
natali2871980• 26 марта 2021
Ответ для13чудоСВЕТА
Можно и мне информацию?
напишите Вашу эл.почту в личное сообщение.