КондуктЕр тролейбуса• 18 апреля 2021

Міжнародний день кави, а отже - гарна нагода вкотре згадати.

Сьогодні - міжнародний день кави, а отже - гарна нагода вкотре згадати про власника однієї з перших віденських кав´ярень, легендарного автора «віденської кави» галичанина Юрія Кульчицького, який увійшов в історію Відня як герой, який за легендою врятував місто та навчив його пити каву, що тепер є однією з головних візитівок міста.
Юрій Франц Кульчицький походив з села Кульчиці-Шляхотські біля Самбора. За однією з поширених версій легенди про нього (зафіксованої Ґотфрідом Уліхом у праці «Історія другої турецької облоги»,1783 р.) під час облоги Відня османами в 1683 році він завдяки своїй сміливості, кмітливості та знанню турецької мови зміг пробратися через османський табір до війська союзників віденців. Заручившись обіцянкою надати допомогу, він успішно повернувся в місто. Завдяки цьому влада міста змінила плани здаватися і ще протрималася до зняття облоги військом європейських союзників на чолі з польським королем Яном III Собеським.
Вдячні містяни визнали Кульчицького героєм, влада відзначила його подвиг срібною медаллю, нагородила чималою сумою та подарувала будинок. Також він отримав титул цісарського перекладача. А на питання, що б він хотів ще отримати, спритний українець забажав частину захоплених османських запасів кави і можливість відкрити кав´ярню у Відні.
Кульчицькому віддали 300 мішків трофейної кави, і невдовзі він заснував кав´ярню «Під синьою пляшкою» за адресою Домгассе, 6, яка перетворилася на одне з найпопулярніших місць міста. Кульчицький, вбраний в османський одяг, сам подавав "фірмову" каву за особливим рецептом, який тепер відомий як "віденська кава".
Крошечка-хаврошечка• 18 апреля 2021
Кто прочёл?
Госпожа Белладонна• 18 апреля 2021
Ответ дляКрошечка-хаврошечка
Кто прочёл?
Ага, фигня полная)
Гербария• 18 апреля 2021
Ответ дляКрошечка-хаврошечка
Кто прочёл?
я не читала, пошла варить кофе по такому случаю
Смешнюча• 18 апреля 2021
Ответ дляКрошечка-хаврошечка
Кто прочёл?
я прочиталп
была во Львове недавно и слышала эту историю
а еще была во львовской кнайпе ’Під синьою фляжкою’
Капитошечка• 18 апреля 2021
Вчера был - 17 апреля
доброе утро
Гербария• 18 апреля 2021
Ответ дляКапитошечка
Вчера был - 17 апреля
доброе утро
от йолки...ну вчера я тоже пила