Сладкий лимончик• 24 июля 2021
Незрозуміла ситуація з чайовими у закладі
У мене сьогодні була ситуація: у закладі розрахувалась через термінал, а чайові офіціанту в книжечку з чеком поклала, але він після оплати замовлення одразу втік. Я пішла по залу, щоб віддати чайові (замовлення на цей раз дуже швидко принесли), простягаю книжку, поруч проходить інша офіціантка (прийняла замовлення і винесла першу страву) і виходить так, що я біля неї вже стою з цією книжкою і видно, що вона хоче її взяти, але я все таки віддала тому хлопцю, якому і збиралась віддати. Котрий виносив нам наступні страви та розраховував.
Мене такі ситуації збивають: потрібно давати чайові тому, хто обслуговував. А коли два офіціанта бігають по черзі? Мені аж не зручно стало. Наступного разу лишу на столі
Для драки• 25 июля 2021
Чаевые сдают в общий котел, потом делят.
Нет смысла бегать за кем-то, оставляйте на столе.
Алгонавт• 25 июля 2021
В некоторых заведениях уже написан процент чаевых . Мне все равно кому их платить
Алгонавт• 25 июля 2021
Ответ дляДля драки
Не всегда.
Печальки.нет• 25 июля 2021
Може хтось з них був ранер. Офіціант- той, хто приймає замовлення і обслуговує певний столик. Логічно, що чайові йому.
Але в закладах часто і конкуренція буває, не все чесно і чисто.
Ми нещодавно в Києві в Канапі були, поки мої клієнти розраховувалися, я трішки поринула в думки. Вони іноземці і офіціант провів 3 транзакції, сказавши, що третя, це taxes. А по факторів то були його tips. Все дуже швидко повернув, і 10 % собі. Я потім йому пояснила різницю між чайовими та податками.
Идущаяповолнам• 25 июля 2021
Ответ дляПечальки.нет
Ой, якось навіть соромно за офіціанта
МеняАЖтрусит• 25 июля 2021
Не щалишаю чайовых. Зачем? Оставляете ли чаевые водителю маршрутки, кондуктору, кассиру, да любому человеку обслужиышему вас.?
МеняАЖтрусит• 25 июля 2021
Ответ дляДля драки
Нет
Луноликая Вика• 25 июля 2021
Ответ дляМеняАЖтрусит
Официанты работают на результат. Знают, что недовольный клиент = он без чаевых. Или Вы хотите, чтоб как в совке подавали?
Лама_мама• 25 июля 2021
Ответ дляМеняАЖтрусит
Потому что так принято, в отличие от остальных примеров:) И зарплата официантов устанавливается с учётом местных традиций относительно чаевых
Лама_мама• 25 июля 2021
Ответ дляЛуноликая Вика
И потому чаевые, включённые в чек - бессмыслица
Пирожкиня• 25 июля 2021
Спрашивайте можно ли оставить чаевые через терминал. Это часто можно сделать и не бегать за официантами
Заставляличка• 25 июля 2021
Ответ дляЛуноликая Вика
Офіціант отримує зп, щоб не подавати ’як в совку’
Луноликая Вика• 25 июля 2021
Ответ дляЛама_мама
В моём опыте в чек включали чаевые за банкеты и в круизе. За обычный ужин до 6 человек не включают.
Луноликая Вика• 25 июля 2021
Ответ дляЗаставляличка
У них маленькая зарплата, они все за чаевые работают.
Цикавенная• 25 июля 2021
Да нормально вы все сделали, так, как посчитали нужным. А делят-не делят, пусть как хотят.
МеняАЖтрусит• 25 июля 2021
Ответ дляЛуноликая Вика
Минималка как и у многих профессий.
Скоро_вчера• 25 июля 2021
Зачем вы вообще гонялись за ним по залу с той книжечкой? )) Надо было домой принести, чтоб наверняка.
Ромашка_Бегемотовна• 25 июля 2021
почему человеку, который испек пиццу чаевых не дают, а тому кто принес, дают ?
Творог для розжига• 25 июля 2021
Ответ дляЛама_мама
И депутатов и министров.
По декларациям за 2014-1017гг, у меня зп внесколько раз была выше министерской.
Нифига_ни_ни• 25 июля 2021
Ответ дляПечальки.нет
Ого...даже такое бывает...((
Ну это уже как то нагловато
Сладкий лимончик
• 25 июля 2021
Ответ дляПирожкиня
А это идея, спасибо
Простецкая• 25 июля 2021
Я, як правило, завжди лишаю чайові в книжечці на столі і не дивлюсь, як хто далі забирає. Але останній раз були в Муракамі на Оболонській набережній. Час-17-18 годин буднього дня. Людей в залі практично немає. 2 офіціантки на зал, але по факту-їх теж немає. Їх позвати-треба йти десь шукати. Довго й нудно сиділи саме в очікуванні обслуговування. Тому я просто оплатила картою і пішла. Але за звичкою, лишився осад, що я їм не залишила чайові. Совість мучає.
Царевна в уггах• 25 июля 2021
Ответ дляДля драки
Это не всегда так. Иногда зарплата мизерная и только то что набегал кормит.
Ненька наша• 25 июля 2021
Ответ дляРомашка_Бегемотовна
Чаевые делят на всю команду