Ноу коммент• 31 октября 2012
Потрібна консультація юриста. Позов про встановлення місця проживання дитини
Доброго вечора!
Буду вдячна за консультацыю юриста з сімейних питань, або за інформацію від людей, що були у побідних ситуаціях.
Справа така. Батько дитини 5 років, що виховує дитину протягом 6 місяців подав позов на матір дитини про встановлення місця проживання дитини. Мати тимчасово поїхала на заробітки до Києва, з перспективою забрати дитину до себе, дитину залишила на батьків. У шлюбі батьки дитини ніколи не були, але дитина записана на батька, але зареєстрована по місцю реєстрації матері.
Чи може зараз мати забрати дитину до себе, якщо позов вже поданий і отриманий матірю, чи немає якихось обмежень до вчинення таких дій?
Також буду вдячна за будь-яку інформацію по даній справі, може, хтось зможе щось порадити.
Дякую всім небайдужим!
Сімейний кодекс
стаття 160. Право батьків на визначення місця проживання дитини
1. Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.
Стаття 161. Спір між матір´ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини
1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов´язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров´я та інші обставини, що мають істотне значення.
2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
3. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.
Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.
Якщо у цивільній справі відкрите провадження і батько рішуче налаштований, боюсь, що через судовий процес пройти їм прийдеться. Як вихід, батьки можуть мирно домовитись про місце проживання дитини і батько в суді відмовиться від своїх позовних вимог. Інакше суд буде вирішувати з ким дитині краще і з ким її залишити.
Ноу коммент
• 01 ноября 2012
Дуже Вам дякую!
Справа в тому, що з батьком домовитись не вийде і доведеться-таки пройти через суд. Скажіть будь ласка, чи може зараз мати забрати дитину до себе, до суду, чи це протизаконно?
Ноу коммент
• 01 ноября 2012
Ответ дляTanik@
Якщо рішення суду ще нема, за яким визначено місце проживання дитини, теоретично дитина може знаходитись з матір’ю.
Величезне Вам спасибі!
Вже читаємо сімейний кодекс