MacOS-ница• 04 января 2022

святвечер .соблюдаете ли пост

что готовите в этот день ? чем встречаете гостей ?
ФрекенБок• 04 января 2022
Пост один день? Смысл?
На_оба_рот• 04 января 2022
Нет, по состоянию здоровья. Раньше да
Даю справку• 04 января 2022
Ответ дляФрекенБок
Пост один день? Смысл?
Ну в этот день постная вечеря
Твердая валюта• 04 января 2022
Що маєте наувазі під словом піст? Не їсти м´ясо? То це не є піст
Кривая спроса• 04 января 2022
Ответ дляФрекенБок
Пост один день? Смысл?
а как же иначе, как же Новый год праздновать?
В гости звали?• 04 января 2022
А когда пост начнется?
ОчЕнЬ ЧуЖаЯ• 04 января 2022
Соблюдала да
Гостей нет еа святвечер, на Рождество уже
Телефон Рубика• 04 января 2022
Ответ дляДаю справку
Ну в этот день постная вечеря
Для тех, кто его соблюдал весь период. И в ночь с 31 на 1-е в том числе. Все остальное - показуха
Даю справку• 04 января 2022
Ответ дляТелефон Рубика
До 6 го да. Но в этот день вся еда и ужин из 12 блюд постный
Любви вам!• 04 января 2022
Нет, не соблюдаю. Есть внутрисемейные традиции. Я не особо верующая
ФрекенБок• 04 января 2022
Ответ дляДаю справку
Ну в этот день постная вечеря
Для тех кто держал весь пост
ФрекенБок• 04 января 2022
Ответ дляВ гости звали?
А когда пост начнется?
Заканчивается уже
Даю справку• 04 января 2022
Ответ дляФрекенБок
Для тех кто держал весь пост
А для остальных? Шашлык и кровянка?
ФрекенБок• 04 января 2022
Ответ дляДаю справку
А для остальных? Шашлык и кровянка?
Так постна вечеря - это у людей которые весь пост держали, а не для галочки
ФрекенБок• 04 января 2022
Ответ дляДаю справку
А для остальных? Шашлык и кровянка?
Для остальных обычная еда
Кили и Манджаро• 04 января 2022
Соблюдаю, но только я, остальным готовлю обычное. На НГ детям и мясоедам готовила куриные шашлычки, себе - рыбку. Плюс шуба, соления, картошечка с укропом, салат микс/огурцы/черики, шампанское тоже можно было. На десерт был веганский шоколадный кекс с ганашем(кокосовое молоко +черный шоколад).
На 6 опять семья собирается. 6го уже нельзя будет рыбу и вино, только постные блюда. Планируется кутя, картошка с грибами, салат, соленья, рулетики баклажановые (замороженные заготовки у меня), пирожки постные пожарю. На десерт испеку яблочные штрудли
КондуктЕр тролейбуса• 04 января 2022
Ответ дляТелефон Рубика
Все інше-традиція, привід зібратися родиною. До речі цей піст легший, ніж перед Великоднем
КондуктЕр тролейбуса• 04 января 2022
Ответ дляКили и Манджаро
А не галети з яблуками доречніші, чи Ви впевнені що на штрудель в тісті лиш рослинні олії?
Кили и Манджаро• 04 января 2022
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Так я ж сама їх печу)) І до речі, навіть не в піст, я завжди печу лише пісні штрудлі - смачнезні виходять. Також галети різні, крамбли, енергетичні печивка всякі, біскотті, вертути з яблуком і гарбузом і ще багато чого)
КондуктЕр тролейбуса• 05 января 2022
Ответ дляКили и Манджаро
Ааа,можливо, Ви робите штрудель з тіста філо, тоді, так там рослинна олія.
Кили и Манджаро• 05 января 2022
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Так, роблю витяжне тісто
КондуктЕр тролейбуса• 05 января 2022
Ответ дляКили и Манджаро
Так, роблю витяжне тісто
рибу 6 го ж можна, а Ви кажете, що без риби, чому?
КондуктЕр тролейбуса• 05 января 2022
Ответ дляКили и Манджаро
Так, роблю витяжне тісто
Яка мука з наших ТМ підходить для філо?
Кили и Манджаро• 05 января 2022
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Напередодні свята суворий піст - риби і вина не можна. В кожному календарі це вказано. Готують за традицією 12 пісних страв, але не рибних. Ну але це традиція, ми не готуємо саме 12, наприклад, просто готуємо пісну їжу
Кили и Манджаро• 05 января 2022
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Яка мука з наших ТМ підходить для філо?
Будь-якої фірми, звичайне пшеничне.
250 борошна + 120 води+ 50 олії + 5 оцту + дрібка солі = прекрасне м´яке еластичне витяжне тісто, яке розтягується до прозорості і виходить дуже хрустке. З цієї кількості 4 штрудля виходить, але тісто має полежати хвилин 10, змащене олією - тоді тягнеться, як хочете
КондуктЕр тролейбуса• 05 января 2022
Ответ дляКили и Манджаро
Будь-якої фірми, звичайне пшеничне.
Тобто Вы не витягуєте аж до такого тонкого як для віденського штрудлю? Лиш, щоб розтягнути під рулет?
Добре, спробую, merci
КондуктЕр тролейбуса• 05 января 2022
Ответ дляКили и Манджаро
Я знаю,що дозволяється риба на чвят вечір. В менп І мама , і бабуся/ прабабуся робили борщ з рибою, запікали коропів на свят вечір. Грибну запалену юшку готували, але святвечір то є родинне свято і у кожній родині свої традиції у свекрухи в Чернівцях обовязково пісні дріжджові оладки мають бути , гаприклад. А на саме Різдво у них маїна має бути, мало залежить від віри та національності.
Кили и Манджаро• 05 января 2022
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Добре, спробую, merci
Витягую до прозорості, реально можна книгу читати під тістом) А потім воно скручується з начинкою декілька разів і виходять тонкі, дуже хрусткі шари
Кили и Манджаро• 05 января 2022
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Ну це вже кожен сам собі вирішує, до якої міри постувати, хтось і гарячого не їсть, а лиш сире - ну це вже вищий пілотаж. Плюс традиції. Якщо брати устав, то після суботи, 1 січня і до 7 січня вказано, що ні риби, ні вина не можна, лише рослинна їжа, але це устав. А міру посту кожен собі має свою
КондуктЕр тролейбуса• 05 января 2022
Ответ дляКили и Манджаро
Ясно. В моєї свекрухи батько та його брати, були православними священниками, родинна справа з 19 го століття .

А от про сироїдіння це добра справа. Не забувайте, що в Америці є течія така в харчуванні, ще з 70 х років минулого століття.