Я вибачаюсь,знаю була тема. Але хочу дізнатися для себе. В середу принесли брату повістку, його не було і розписалась за неї його дружина. Він не пішов, всі починають лякать його тюрмой, тіпа не прийшов все приїде поліція, і заберуть і посадять. І немає значення хто отримав. Дівчата є такі випадки чи це страшилки? Не вже за першу неявку саджають...
Анжелика93@• 30 апреля 2022
У нас тоже всі на взводі, я також отримала повістку. То всі тоже лякають тюрмой. Хоча кажуть що якщо пройшов мед комісію і не прийшов на відпраку то це кримінальна відповідальність, але нам пришла повістка зразу на відправку, як так не знаю
Ответ дляАнжелика93@
Мабуть вежлива військова спеціальність чи досвід бойовий? Тоді видають на відправку
Ответ дляАнжелика93@
Нашого знайомого так забрали,але у нього спеціальність ’Водій тягача’
Анжелика93@• 30 апреля 2022
Ответ дляTanSt810
У мого також, стрілок
НамСвоюРобити• 30 апреля 2022
У законодавстві відсутня норма щодо саме особистого вручення.
Відповідальність за неявку за повісткою про виклик до військкомату:
Стаття 2101 Кодексу про адміністративні правопорушення України (далі — КУпАП) скеровує: в разі незʼявлення за викликом територіального центру комплектування та соціальної підтримки для визначення призначення у воєнний час тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 3400 до 5100 грн.
Національна поліція має право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування (ст.ст. 259, 262 КУпАП, ч. 3 ст. 38 Закону України «Про військовий обовʼязок і військову службу»).
Крім того, статтею 336 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. За вчинення даного злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.
Анжелика93@• 30 апреля 2022
Ответ дляTanSt810
Його відразу забрали? Без комісії?
Анжелика93@• 30 апреля 2022
Ответ дляДресса
Так, стрілок
Ответ дляНамСвоюРобити
неявку надо доказать, т.е. подтвердить получение повестки адресатом
НамСвоюРобити• 30 апреля 2022
Ответ дляgizma2019
У роз´ясненні на сайті ТСН вказано, що при підписі дружини або когось з батьків вважається врученою. Але сюди це не постила, бо відсутнє посилання на законодавство.
При цьому у законах дійсно відсутнє слово ’особисто’.
Ответ дляНамСвоюРобити
ну вы же понимаете, что по закону никто не может нести ответственность за дееспособного человека? привлечь к ответственности в данном случае можно кого? правильно, подписанта, но его не за что привлечь, так как не его вызывают в военкомат, а доказать, что они передали повестку нельзя, т.е. исходя из вышеизложенного, тот кого вызывают в военкомат не был извещен о том, что ему надо туда прибыть
все эти разъяснения не имеют под собой законодательной базы, это по принципу ’а вдруг’, вот многие посмотрят и побегут, думая, что обязаны это делать
НамСвоюРобити• 30 апреля 2022
Ответ дляgizma2019
Гадаю, що в умовах воєнного часу при саме нагальній потребі і наявності такого підпису просто пришлють наряд поліції (додому, на роботу, блокпост) для доставки у воєнком та й по всьому.
А чи штраф будуть виписувати, то вже діло 3тє.
Для мене незрозуміла мотивація дружин, які підписуються в отриманні. Примусити їх неможливо. Законодавчих підстав для цього 0.
Анжелика93@• 30 апреля 2022
Ответ дляНамСвоюРобити
Согласна з вами. Уже який день плачу і виню себе за те що з переляку підписалась. Сама виновата, якби зробила все як нада то і не було б проблем, а так нема мозгів...
Ответ дляНамСвоюРобити
не пришлют, нет у нас столько полиции, что бы з всеми бегать)
ну, кто-то боится, а на кого то давят, наверное
Ответ дляАнжелика93@
Так он не проходил медкомиссию. Ему не должны присылать на отправку без прохождения медкомиссии
НамСвоюРобити• 30 апреля 2022
Ответ дляgizma2019
А, ну да) Розносити є кому, а прийти повторно немає)
Чого боїться і як давлять? Самі себе? Нічого такого у авторок таких тем немає.
Кароч, немає чого створювати проблеми, щоб потім не шукати шляхів їх вирішення.
Ответ дляНамСвоюРобити
так разносит не полиция, в военкоматах есть кому разносить, там огромный штат людей сидит на местах, а с полицией печалька
согласна, не стоит создавать проблему, что бы ее потом героически не преодолевать)
Анжелика93@• 30 апреля 2022
Ответ дляЕлена1265
Офіційно, так повинен пройти комісію, але її не всі проходять. І це вже багато хто на це жалуються. У мене хрещеного забрали і без комісії.