Підписана на блогерку білоруску в інстаграмі. Я вже якось неодноразово тут її згадувала. Вона була активною учасницею революції в білорашці, за що мусила потім тікати звідти. Втікла до України, сім*я отримала отримала ВНЖ, купили будинок в селі під Білою Церквою. Все це вона знімала в сторіз, як вибирали будинки, всі "оглядини". Все все.
І от зараз вона має виїхати (я трішки пропустила, чи то вона загубила свою посвідку чи щось таке), перетнути кордон і через якийсь час повернутись. Але, у нас війна і на кордоні їй сказали, що назад вже її ніхто не впустить. Тепер вона мусить знову тікати, в будинок поселить внутрішньо-переміщених осіб, а сама буде їхати і шукати інший дім.
Шкода людей, хотілося б якось допомогти. Тим паче, що білоруси не рашисти, є й хороші, багато воюють на нашому боці, партизани їхні також себе гарно показали. Ну це я так, відступила.
Можливо хтось знає якесь вирішення? Хотілося б допомогти якось. Вона журналістка, якщо що.
Kristal2013• 19 июня 2022
Вроде, если она имеет недвижимость тут, то имеет право выезжать, заезжать, и жить. А вообще, ей бы уточнить в госорганах.
Які це білоруси не рашисти? Такі ж тварі. Звідки до нас ракети летять, звідки рашисти зайшли, хто помилки з награбованим відправляв? А, те що воюють деякі за нас, так і з раші воюють за Україну. Вже майже чотири місяці вцна в нас, а вони сидять і досі на диванах, їм похєр кого тут вбивають. Білораши= рашисти.
Ответ дляVA 11
Ні, білоруси не рашисти. У них слизький таракан при владі. Але не вояки вони, що вже тут зробиш. Так, партизанять потроху.
Ракети кацапські летять з їх території, бо таракан з хуйлом 20 років у ясна цілуються((
Ответ дляVA 11
Вона проти лукашенка виступала, а воює проти нас режим вусатого таргана. Він шльондра пуйловська.
Ответ дляСюняГуня
Як загубила, то нехай звертається в ЦНАП чи де їх там дають, у нас бази ведуться електронні і їй продублюють. Якого вона збирається до чорта в зуби? Посидіти захотіла? Її що, наші депортують до Білорусі? Сумніваюсь.
Я жила в Украине официально, с временным видом на жительство, как журналист. Его надо раз в год продлевать, а мое продление выпало на время, когда от беларусов документы не принимали к рассмотрению. Это потом изменилось, но мой срок подошел к концу и по закону я обязана выехать с территории государства в течении 7 дней.
⠀
При этом я могу снова вьехать и снова иметь право проживать тут 183 дня и делать спокойно ВНЖ ибо снова дают…
Ну как могу…выяснилось что не могу…
⠀
На границу с Молдовой я примчалась с железными, на мой взгляд, аргументами - Я тут живу, разделяю взгляды, судьбу и вообще топлю за Украину. Мои дети ходят в школу и сад, у нас есть дом и я по прежнему осуществляю свои журналисткие функции.
⠀
В моем пакете документов было фото утерянного свидетельства, срок которого только закончился, оплаченный максимальный штраф за его утерю - прописка в Украине и договор купли дома.
⠀
На границе сразу сказали - выпустим без проблем, но назад не пустим, у нас военный приказ! Никакие мои аргументы не сработали, по человечески все все понимают, но не могут…
⠀
Ну как могу…выяснилось что не могу…
⠀
Ответ дляСюняГуня
Їх президент є співучасником хуйла, також і народ, який сидить мовчки і дивіться на це.
Ответ дляsobacura
⠀
Ну как могу…выяснилось что не могу…
⠀
Ну как могу…выяснилось что не могу…
⠀
Йопт...
А чому на кордон з Молодовою?
А як просто житиме і як журналіст звернеться до укр колег по допомогу, що не хоче бути нелегалкою, і не хоче порушуватє зак-во Укр, і не хоче бути депортованою. Хелп!!! Нехай пише, просить, не здається!
А чому на кордон з Молодовою?
Ответ дляСюняГуня
Йопт...
А чому на кордон з Молодовою?
Вже навіть до Тіхановської звернулась, по моєму навіть створили петиції, вже до багатьох звернулась.
Ответ дляVA 11
Особисто ця жінка не сиділа, не мовчала, не була співучасником. То треба їй життя поламати, бо її народ мовчить? Не мовчали у 2020 р, та не подужали. Моя думка - вона потребує захисту в Україні.
Ответ дляsobacura
Знаєте скільки їх виїхало після тієї революції? Одного активіста повісили в Києві в парку на світанку. Типу самогубство. Вірите?
Мені байдуже, скільки їх виїхало. Достатньо того, що зараз їх влаштовують вбивства українців. Захищайте їх і далі. Вони в селах біля Києва з рашистами воювали. А для вас вони білі і пухнасті.
Ответ дляСюняГуня
Так, я теж так думаю. Вона займала і займає активну громадянську позицію. Підтримує нашу країну.
Ответ дляСюняГуня
Тож нехай чекає, а не сіпається. Війна зараз, а вона шукає пригод на п´яту точку?
Что это значит…
На словах в инстанциях вам скажут - ждите окончания войны, потом все решим. Но по факту - никаких постановленний об этом нет и я уже попадаю на огромный штраф и штамп о запрете на вьезд в Украину на несколько лет…
⠀
Этим миграционная служба занимается. Узнавать только там.
И, насколько я знаю, действия с внж приостановлены. НО! Уточняйте сами. Я не знаю всего.
Ваша девушка не одна в такой ситуации. Пусть принимает решение, если может тут переждать - ждать. Не может - выезжать, ждать там.
И вроде до сих пор ковидные меры действуют. На границе на них тоже могут ссылаться, чтобы не пропустить. Законно вполне
Ответ дляЗайкаСвоя
Каже, що якщо залишиться то потім декілька років не зможе в*їхати в Україну.