Meli-4fab• 18 сентября 2022

Потрібна порада стосовно де краще залишатись

не можу для себе вирішити як краще на даний момент проживаю в Іспанії роботи постійної немає, заробіток є але не прогнозований, допомоги тут ніхто не платить і платити в найближчий час не буде. Є пропозиції від подруги переїхати до неї у Францію з житлом проблем немає і комунальні платежі закриває префектура, обіцяють оформити допомогу грошову і влаштувати на роботу на перший час для дитини садочок . Це перший варіант і другий варіант залишатися в Іспанії але орендувати вже не окрему квартиру, а кімнату , дитина тут ходить в школу, мову більш менш розумію, дуже багато знайомих до яких можна звернутися по різних питаннях і заробіток перемінний, але його має вистачати на задовільнення основних потреб без надлишків. Не можу прийняти рішення , дуже важко , всім дякую за поради і думки.
ole4kakissa• 19 сентября 2022
Ответ дляmaryana01
Французи специфічні... Мені особисто було дуже важко зрозуміти їх принципове ставлення до англійської мови. Вони роблять вигляд що її не розуміють. І це не просто в побуті, а наприклад касир на вокзалі, чи поліцейський, чи лікар. А без мови повноцінно жити і ще й працювати ой як важко. В маленьких містах прив’язка до громадського транспорту. Він ходить по чіткому графіку, але не часто. Мабуть все залежить від комуни і конкретних умов. Але багато речей які потрібно прорахувати наперед. Особливо з документами. Доречі французи такі ж пофігісти як іспанці, тільки без сієсти))) Все що в них викликає емоції це політика та спорт. А решту за келихом вина... Все рано зачиняється і неспішно відкривається.
Странно читать про английский.
Я б как раз наоборот сказала, что только говоришь je parle français un peu, сразу интересуются ’английский?’ и в 99% переходят на него или зовут кто говорит на нем. Даже в сёлах на 1 тыс человек, на кассе, все кто младше 30 лет, переходят нормально на английский

ole4kakissa• 19 сентября 2022
Пособие на вас с ребенком €300. С работой без языка - уборка, кухня, повезёт- магазин на раскладку. Но и минимальная ЗП €1300 за полный день не сильно огорчает. Пока вы оформите документы, виноград уже будет собран, но это нормальная сезонная работа. Можно на первое время попроситься на курсы от Поль Амплуа: стипендия €685. Но уточните как именно в вашем регионе обстоят дела с ними, ибо у нас на них очередь на полгода вперёд.
С садиками проблемы.
Если вас тут будут курировать и поддерживать, то можно ехать; главное что б от вас не отмахнулись как только получите документы (а есть случаи, что ещё до получения документов переставали помогать).