Ви вже бачили це?
Під час російської окупації Козачої Лопані на Харківщині двоє українок віддали своїх доньок у російські табори "купатися в морі", але дітей їм так і не повернули. Наразі жінки не мають з дітьми жодного зв’язку і не знають, що робити.
Про це йдеться у сюжеті британського телеканалу Sky News Джерело:
За словами українок, окупанти пропонували відправити дітей до дитячих літніх таборів, що вбачалося непоганим варіантом на тлі постійних обстрілів.
Повідомляється, що дітей забрали 28 серпня автобусом, щоб нібито відвезти їх за сотні кілометрів до моря. Батькам росіяни стверджували, що це мав бути тритижневий відпочинок. Проте український контрнаступ змусив окупантів тікати із села і дітей вони не повернули.
"Я просто хочу, щоб вона повернулася додому якомога швидше, щоб поцілувати її та обійняти", – розповідає британським журналістам матір 13-річної школярки Наталія.
Інша жінка з цього ж села, Тетяна, також повідомила, що не має зв´язку зі своєю 9-річною донькою, яку відправила на відпочинок.
"Це дуже складно, тому що я не знаю, що робити. Ми просимо усіх повернути нашу дитину. Я не знаю, як вона себе зараз почуває... Ніхто не знав, що повернути буде так складно. Ми довіряли їм", – бідкається Тетяна.
У сюжеті зазначається, що всього повірили окупантам і віддали дітей у "літні табори" 13 сімей. Джерело:
Ответ дляNerses
Вы ховалысь в пидвали? Когда там 3 градуса тепла и нет возможности ходить чтоб согреться? Когда ребенок там заболел а сделать ничего нельзя . Ни лекарств , ни врачей . Слов нет описать страх когда понимаешь ужас происходящего. Вы вообще соображаете что такое подвал в марте? Вы там хоть раз сидели больше суток? Ещё и с ребенком.
Я сидела. Но ребёнок со мной был за руку. Ещё и осушая каждую минуту от страза собака с больным жкт. Что вы хотите этими вопросами доказать?
Ответ дляalena2013
Я комментирую конкретное видео. После слов этой горе-мамашки про то, что она поверила оккупантам, у меня именно такое сложилось мнение. И мне ее ничуть не жаль. Ждала? Вот и дождалась. Пусть идет к братьям старшим и там продолжает просто жить.
А с высокопоставленными колоборантами, надеюсь, тоже разберутся. Вон вчера еще одного упырка из бывших региональщиков на небеса отправили))
Да. «Поверили» очень показательно здесь.
Мелитрисса• 26 сентября 2022
Ответ дляБасина
І це після Бучі, Ірпеня...
Про Бучу они могли не знать.
Мелитрисса• 26 сентября 2022
Ответ дляДжемма
Прошу не судить мамаш. Вы же понимаете что были обстрелы с двух сторон, оккупация?
Выезжали бы в Европу через рф, как многие сделали, вместо того чтобы отправлять ребенка одного не пойми куда.
Ответ дляNerses
Казачья Лопань. Прифронтовой. В подвале +3. Грады лупили. Очень неоднозначно, детей обещали отвезти в Краснодар. Вспомните Афган где детей через забор кидали.
О да, помню это видео, когда ребенка передали военному. А потом нашли этого ребенка, он лежал на земле где-то возле аэропорта, и вернули родителям. Слава Богу, хоть нашлись.
Всегда брюнетка• 26 сентября 2022
Ответ дляДжемма
Вы в каком городе живёте? Это граница. К ним на танках зашли. Всех недовольных скрутили в первые дни. Кто уехал. Остальные остались. Гуманитарки брали и прочее. Выживали по сути. Потом списки детей формировали для школы и тп. Уверена, если копнуть многие дети поехали, в лагерь этот.
Наявність мозку залежить від міста?
Ответ дляCarrie Bradshaw-Preston
Я бачила у блогерки колаборантки з Маріуполя Насті Кожевнікової сюжет, як влітку з Маріуполя повний автобус дітей мамаші пхали і виїздили вони десь за її словами у ленінградську область у якийсь санаторій. Ось цікаво, чи вони повернули дітей...
Повернули.
Там не один раз возили
Об‘єктивно: якщо вона сама не забрала дитину, то як тепер її мають повернути? Навіть якщо хотять?
Потрібно самій якось шукати краї. Писати, телефонувати. У таборів зазвичай сайти якісь є. А там уже шукати волонтерів, які допоможуть в Європу виїхати. Є такі і в росії.
Росія спеціально дітей з України забирає і на всиновлення віддає. Це взагалі треш. Але ж по гарячих слідах щось можна знайти.
Санька-4b93• 26 сентября 2022
Ответ дляNerses
Казачья Лопань была в окупации с раннего утра 24 . Никто от туда выехать не мог.
Да, в 7 утра 24 февраля зашла огромная колонна техники, часть там осталась а большая часть ушла на Харьков. Не дошли слава богу.
Ответ дляFilomena
Кто ее усыновит в 13 лет, да при живой матери? На органы могут пустить, такая опасность не нулевая.
Вірші на замовлення• 26 сентября 2022
Ответ дляCамая умная
Я теж в офігєнії. Шкода дітей! Треба якось піднімати хвилю, може, знайдуться десь на території параши...
Хай батьки й піднімають. Вони цілком свідомо віддали дітей рашистам.
Вот мне интересно, те кто пишут, пусть сами разбираются, пусть детей не возвращают, вы в своём уме вообще? Вы понимаете, что речь идёт о несовершеннолетних гражданах Украины? Что это уголовно наказуемо? Конвенция о правах детей, ювенальная юстиция, не, не слышали? Если мамашки не могут защитить своих детей, пусть погибают? К такому правовому европейскому государству мы стремимся?
В Україні в березні написали цікаву постанову.
’Деякі питання тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, в умовах воєнного стану’
Дітей і батьків привчають, що евакуювати дітей в підвал школи - це нормально. А потім евакуюють дітей не в підвал, а кудись подалі. Батьки не знатимуть куди.
Багато дітей з українських дитбудинків уже евакуювали за кордон. І вже ніколи не повернуть в Україну.
Vlada-Maria• 26 сентября 2022
Ответ дляCarrie Bradshaw-Preston
Даже если и так, пусть. Не верю, но предположим... И что, нормально отдать своих детей своим врагам?
так русня для них не вороги, от в чому прикол
Vlada-Maria• 26 сентября 2022
Ответ дляSvetljachokkkk
Я была в оккупации, долго.
Мамашки - полные идиотки. Я своего ребенка не со всеми родственниками или знакомыми на море рискнула бы отправить, Если они деток своих добровольно русне отдали, то представьте на что они для ’’рузкого мира’’ готовы!
Как раз такие позиции и сдают..
Что Вы их оправдываете?
Детей жалко...
Как раз такие позиции и сдают..
Что Вы их оправдываете?
Детей жалко...
така сама їх і оправдує
Ответ для-Ань-
Что за вброс?
Кто сказал, что их никто не вернёт?
А закон, что вы скинули правильный. Если интернат и круглосуточный спец сад попадает в окупацию, то нужно проводить эвакуацию всех детей. Если родители не удосужились иои не смогли приехать забрать часть семейных детей, то что делать администрации? Пускай все сидят в окупации? Все? И те, что сироты тоже?
Кто сказал, что их никто не вернёт?
Ответ для-Ань-
Що ви мелете ? Який підвал , куди кудись подалі ?
Ответ для-Ань-
Если эвакуацией занимаются украинские службы, то они контролируют все передвижения детей. А этой матери всучили доверенность даже без подписи.
Національній соціальній сервісній службі, Адміністрації Державної прикордонної служби та Міністерству закордонних справ забезпечити ведення обліку тимчасово переміщених (евакуйованих) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, які тимчасово перемістилися за межі України, та їх супроводжуючих осіб із зазначенням найменування держав і населених пунктів спрямування.
ksusha1155• 26 сентября 2022
Ответ дляЕрмолайчик
А мозок у цих жінок є взагалі???
Немає. Тупі курки. Хотіли рашку- мають
ksusha1155• 26 сентября 2022
Ответ дляmanik84
То хай мамки їдуть і шукають...віддати розуму хватило, а тепер голосять, замість щось робити
Тю. Нових нарожають.
Ответ дляИфигения
Что за вброс?
Кто сказал, что их никто не вернёт?
Це не закон, а постанова кабінету міністрів.
Я впевнена, що дітей в Україну не повернуть. Не для того їх дуже організовано вивозили. Можна сказати насильнно, примушували керівників дитбудинків за межі України вивозити дітей.
Коли українські волонтери організували для евакуйованих дітей санаторій в західній Україні - то дітей з дитбудинку туди навіть ненадовго не привезли. Проїхали повз - зразу за кордон весь дитбудинок.