Женамужная• 14 октября 2022

А як у вашому оточенні?

Багато людей у повсякденному житті перейшло з російської на українську? Ви особисто? Бо як не мовна тема, всі пишуть "багато хто перейшов", але форум як був переважно російськомовним, так і лишається. Обрати можна два варіанти - про себе й про оточення.
Результат:
вже голосів: 701
162 (23.11%) Спілкуюсь укр., коли є потреба
101 (14.41%) Декілька перейшли
100 (14.27%) Не перейшла
97 (13.84%) Перейшла частково
79 (11.27%) Ніхто не перейшов
66 (9.42%) Багато знайомих перейшли
56 (7.99%) Тыць для україномовних до війн
40 (5.71%) Я перейшла повністю
Бутербродница• 14 октября 2022
Не перешла и никто из окружения не перешел, живу на 2 города в Киеве кв и в Буче дом

Пушистый Пельмень• 14 октября 2022
Перейшла повністю.
Соня-сонятко• 14 октября 2022
Ми сімєю перейшли раніше, ніж почалася війна. На роботі розмовляла російською. Після війни почала розмовляти укр.на роботі. Але мені шкода, що всі пливуть, ніхто не хоче напружуватися.
Соня-сонятко• 14 октября 2022
Ответ дляФайна_зупка
Вот именно. Для меня это язык Пушкина, а не язык путина.
А що з того, що Пушкіна, це означає , що в Україні треба розмовляти і знати мову Пушкіна? Є дуже багато видатних поетів і письменників, то треба розмовляти їх мовою?
Соня-сонятко• 14 октября 2022
Ответ дляMs. Сама прямота
Я очень стараюсь. Странно но средний сын практически всегда говорит на укр, и я ему всегда отвечаю на укр. Поэтому он у нас самый украиномовний. Младшей два года, пошла в садик, тоже стараюсь теперь говорить на укр, хотя она понимает и укр и русские слова. Но говорит на русском. Муж очень старается, но у него прям беда с ним. А он с людьми по работе общается. Посоветовала ему высучить нормально и тогда переходить, а то ужас ужасный, невозможно говорить. Все знакомые у кого есть бизнес, маленький, все перешли на укр. Хотя все были русскоязычные, человек 10-15 точно
Читати більше. В принципі складно, бо немає в голові усталених фраз і слів. Сама добираю іноді відповідники і не виходить.
Мона Лиза• 14 октября 2022
Не собираюсь переходить, это мой родной язык, я думаю на нем.
Abrado• 14 октября 2022
Я перейшла частково, в родині ніяк не можемо почати українською спілкуватись. Кожного разу забуваємось і переходимо на російську.
Я не хочу нікого ображати АЛЕ, дивіться що ті тварі роблять на окупованих територіях, першим ділом вони забороняють мову і нашу історію, привозять своїх кацапських вчителів, а наших вчителів заставлятють викладати російською. Розумієте, вони то знають, що мова важлива, а ми щей потокаємо їм і триндимо на расєйській. Поставила ціль до кінця року повність стати україномовною.
Братья Капли• 14 октября 2022
Ответ дляСоня-сонятко
Це означає, що росія добилася чого хотіла. Їм вигідно, щоб між українцями була ворожнеча, а ми і повелись, як барани.
Соня-сонятко• 14 октября 2022
Ответ дляБратья Капли
Ні, це означає, що кожна нація має свою мову і розмовляє нею, а не іншою, якою писав Пушкін. А ми чомусь не такі, але хочемо, щоб нас поважали. Знайдіть мені поляка, який розмовляє іншою мовою, не польською, у себе. І до чого тут, що ми пострадянська країна. Вже багато років пройшло. Тільки й чути «какая разница, мне так удобно, я привыкла» і т.ін.

Файна_зупка• 14 октября 2022
Ответ дляСоня-сонятко
Люди именно сейчас массово переходят на украинский из-за войны, чтобы не говорить на языке захватчика. Вот я и говорю, что для меня это язык не захватчика, а поэтов и писателей, произведениями которых я зачитывалась еще в детстве.
Файна_зупка• 14 октября 2022
Ответ дляМальчун-задирун
О Господи, кому ваш Пушкін на фіг здався разом з його кацапньою
Так мне пофиг кому он сдался. Я люблю русский язык и не буду переходить на украинский. Это и имелось в виду.
Братья Капли• 14 октября 2022
Ответ дляСоня-сонятко
Тоесть в том, что нас напали виновато все же русскоязычное население? Супер! Разговор окончен.
Соня-сонятко• 14 октября 2022
Ответ дляФайна_зупка
Ну і добре. А хтось читає Джека Лондона і Шекспіра в оригіналі. Це оначає, що вони свою мову не повинні знати і спілкуватися мовою книжок, якими зачитуються? Ми жили з донькою у поляків, у них робота з американцями, з 9 до 18 виключно англ, фільми в оригіналі і книжки. Але між собою, вдома, з родичами, в магазинах, з колегами без американців, виключно польська. А не англ, якою вони вільно володіють, чоловік ще володіє німецькою, але яке відношення мають книжки і володіння мовами до мови спілкування у своїй країні?
Файна_зупка• 14 октября 2022
Ответ дляСоня-сонятко
Русский для меня родной. Именно его я идентифицирую как ’свой’. Если бы я всю жизнь говорила на английском в своей семье, то с переводом всей страны на украинский я бы только по необходимости его применяла, там где английский не прокатит. А со своими и дальше общалась бы на английском.
И где в моих словах вы увидели, что я не знаю украинский? Не употребляю, но знаю. Но по Конституции я не обязана на нем говорить.
Лукава_Кiшка• 14 октября 2022
Автор,узбагойтесь вы уже,в Украине никто на русском не говорит,то как мы разговариваем - это лютый суржик.
Как хочу,так и разговариваю,чего и всем желаю
автор Женамужная • 14 октября 2022
Ответ дляВундерКИНГ
Раніше коментарі українською тут бачила дуже рідко. Можна навіть сказати, що їх не було. Зараз ситуація трохи змінилася все таки
Я тут також пишу українською, не завжди. Спілкуюся у громадських місцях на заході України, з україномовними співрозмовниками, на роботі, читаю книжки українською, дивлюся фільми. Але я так робила й раніше, до війни. Не перейшла в особистому спілкуванні і не знаю нікого, хто б перейшов. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Херсон, Миколаїв. Перейшли знайомі з Черкас, Полтави, але вони саме російською й раніше не говорили, був російсько-український суржик, став українсько-російський.
автор Женамужная • 14 октября 2022
Ответ дляПленница SexShop-а!
До війни була 70% укр, 30% рос. В інтернеті спілкувалася російською. Після війни стала 95% укр, 5% рос, бо все ще спрацьовує внутрішній перемикач з деякими людьми, але я намагаюся це в собі переборювати. Ну і в інтернеті перейшла на укр.
До російськомовних ставлюся з терпимістю, як мінімум тому що я розумію, що я у виграшній ситуації, бо я з україномовної родини і спілкуватися що українською, що російською для мене однаково не складно.
Але тих, хто перейшов з російської на укр, хто намагається спілкуватися, українською, навіть попри те, що слова добирати важко, повільно і т.д., але за те, що вони стараються - я їх обожнюю всім сердцем, вони справжні зайчики, пупсіки, лапочки і круті люди. По суті - вони стараються для майбутнього покоління, для того щоб для їхніх дітей російська не була рідною моврю. І це прекрасно. Бажаю всім трошки понизити рівень своїй принциповості і пустити українську мову до свого сердця
В моєму є українська мова, й в моєї дитини також. Але наша домашня мова для нас - ознака нашої самоідентифікації й я не хочу від неї відмовлятися. В усіх колишніх колоніях Великобританії говорять англійською. Але ніхто не сплутає індійську англійську з британською. Так само й українська російська не є російською.
автор Женамужная • 14 октября 2022
Ответ дляЛедиДи
Я й до війни розмовляти переважно українською. Зараз бачу тенденцію, що ті, хто залишився в прифронтових містах або відчув ’ любов братнього народу’ - перейшли на українську, решта й далі ’ какая разніца, дело не в язике’
Я как раз из прифронтового Харькова. Не заметила такой корреляции
автор Женамужная • 14 октября 2022
Ответ дляЗяблик протестант
Ну и зачем этот опрос, людей провоцировать?
На что именно провоцировать?

Зяблик протестант• 14 октября 2022
Ответ дляЖенамужная
На что именно провоцировать?
Срач, из за языка или вы прикидываетесь овечкой не понимаете?
На перекуре• 14 октября 2022
Як же набридли всі ці ’ ущемленні’
І ’какая разніца’
Ви хоч історію вчили? Розумієте чого ’руський язик ваш рідний’?
Є 2 варіанта, або ваших предків жорстко русифікували, або їх завезли з парашки.
Для мене це мова гвалтівників і вбивць.
Коли катували людей говорили до них на цьому язику.
Мені просто гидко тепер на ньому говорити, треба хоч трохи себе поважати.
І я за жорстку українізацію, щоб і освіта і робота і всі блага тільки для тих, хто знає мову, історію і культуру. Кому не подобається громадянство змінюється на вид на проживання, щоб потім не вибирали гавнюків до влади, бо вони не
’ отменят руський язик’.
Зяблик протестант• 14 октября 2022
Ответ дляЛукава_Кiшка
Автору нехер делать. Я тоже буду продолжать говорить на удобном мне языке рус или укр все равно.
Зяблик протестант• 14 октября 2022
Ответ дляНа перекуре
Як же набридли всі ці ’ ущемленні’
І ’какая разніца’
Для мене це мова гвалтівників і вбивць.
’ отменят руський язик’.
Снова здорово. А, что скажите о военных защищающих нас, которые на русском говорят?
На перекуре• 14 октября 2022
Ответ дляЗяблик протестант
Скажу що їм зараз не до навчання.
А якщо людина в такому стресі то звичайно говорить своєю мовою.
Вони воюють.
А що цивільним заважає?
Зяблик протестант• 14 октября 2022
Ответ дляНа перекуре
Скажу що їм зараз не до навчання.
Вони воюють.
А що цивільним заважає?
У меня окружение 90 % русскоязычное и я пока меняться не собираюсь. От этого я меньше не люблю свою страну, народ в ней. Тем более не собираюсь куда то переездать, как вы выше написали.