неДоПриличий• сегодня в 14:54
Украинцы с тремя детьми могут потерять право на отсрочку
На сайте Президента Украины зарегистрирована петиция с призывом отменить право на отсрочку от мобилизации и освобождение от службы для мужчин, имеющих на иждивении троих и более детей. Сбор подписей начался 4 августа 2026 года.
Петиция опубликована под номером №41/010443-26эп.
Автор обращения просит Кабинет Министров разработать законопроект, предусматривающий исключение из закона "О мобилизационной подготовке и мобилизации" нормы об отсрочке для мужчин, имеющих троих и более детей, а также отменить соответствующее основание для увольнения с военной службы во время военного положения.
В тексте петиции отмечается, что действующее законодательство создает разное правовое положение для родителей в зависимости от количества детей. Автор считает, что автоматическая отсрочка исключительно из-за наличия троих детей не учитывает реальное положение семьи и является необоснованной.
"Отец двоих детей не менее нужен своей семье, чем отец троих", — говорится в обращении.
В то же время в петиции предлагается сохранить право на отсрочку и освобождение от военной службы для лиц, самостоятельно воспитывающих детей, имеющих ребенка с инвалидностью или тяжелобольного ребенка, являются единственными законными представителями детей или имеют другие предусмотренные законом обстоятельства, при которых дети могут остаться без надлежащего ухода.
Кроме того, автор просит после принятия законодательных изменений привести в соответствие с ними постановление Кабинета Министров № 560 от 16 мая 2024 года и другие нормативно-правовые акты. На момент публикации петиция собрала 2 подписи из необходимых 25 тысяч, а до завершения сбора осталось 92 дня.
Хропочка з гривкою• сегодня в 14:55
А напомните плиз, хоть какая то петиция рассмотрена презиком и его командой?
Из Виа-гры• сегодня в 14:55
Петиція це просто петиція, це навіть не законопроєкт. Який сенс це обговорювати? Можна яку завгодно петицію зареєструвати.
Вмію заміряти найкраще• сегодня в 14:56
чем папа троих детей отличается от папы двоих или одного ребенка?
неДоПриличий
• сегодня в 14:56
Ответ дляИз Виа-гры
Можно и тему на советчице откріть-толку никакого, а оргзам авторке обеспечен
Коко На Страже• сегодня в 14:56
Пойду создам петицию о выплате мне миллиона долларов. И еще пиццы с салями хочется.
Хропочка з гривкою• сегодня в 14:57
Ответ длянеДоПриличий
Так вы шо, уже кончили, пока тему строчили?
неДоПриличий
• сегодня в 14:57
Ответ дляХропочка з гривкою
Я ще не начала, як я могу кончить
Вмію заміряти найкраще• сегодня в 14:58
синие морды. я так понимаю, ставит жена папашки с тремя детьми?
Вмію заміряти найкраще• сегодня в 14:59
Ответ дляСкумбріяП8
Давно пора этих отцов семейства призвать
давно пора заканчивать этот мрак, в который погрузили нас всех.
СкумбріяП8• сегодня в 15:00
Ответ дляВмію заміряти найкраще
Пока не прекратилось, условия должны быть одинаковые для всех отцов
неДоПриличий
• сегодня в 15:01
Ответ дляВмію заміряти найкраще
Кончайте, время пошло
Вмію заміряти найкраще• сегодня в 15:01
Ответ дляСкумбріяП8
ну да, а то папаша двоих/одного в окоп, а папаша троих на отдых заграницу спокойненько
СкумбріяП8• сегодня в 15:01
Почему отец с тремя детьми и пусть старший совершеннолетний должен служить? Этим детям папа не нужен?!
неДоПриличий
• сегодня в 15:01
Ответ дляСкумбріяП8
Петиция опубликована под номером №41/010443-26эп
Вмію заміряти найкраще• сегодня в 15:02
Ответ длянеДоПриличий
Кончайте, время пошло
с вами тут вообще никто не разговаривает, не обращайтесь ко мне.
неДоПриличий
• сегодня в 15:02
Відповідно до статті 21 Конституції України всі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах.
Стаття 24 Конституції України встановлює, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи, є рівними перед законом, а встановлення необґрунтованих привілеїв або обмежень за особистими чи соціальними ознаками не допускається.
Стаття 65 Конституції України визначає захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України конституційним обов’язком громадян України. Отже, оборонний обов’язок має розподілятися між громадянами справедливо, а винятки з нього повинні мати об’єктивне, розумне та пропорційне обґрунтування.
Водночас чинне законодавство передбачає, що чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, не підлягають призову під час мобілізації. Наявність трьох і більше дітей також визначена окремою підставою для звільнення військовослужбовця з військової служби під час воєнного стану.
При цьому чоловік, який має одну або двох неповнолітніх дітей, не отримує аналогічної відстрочки та може бути мобілізований. Військовослужбовець, який має одну або двох дітей, також не може звільнитися зі служби лише на цій підставі.
Фактично закон проводить межу між батьками не за реальною потребою дітей у догляді, не за відсутністю другого з батьків і не за неможливістю забезпечити утримання сім’ї, а лише за кількістю дітей.
Незрозуміло, чому батько трьох дітей автоматично визнається таким, що не повинен бути мобілізований, тоді як батько двох дітей може роками проходити службу, не бачити їхнього дорослішання та ризикувати власним життям.
Кількість дітей сама по собі не доводить, що чоловік є єдиним годувальником, єдиним законним представником або єдиною особою, здатною забезпечити догляд за ними.
Конституційний Суд України неодноразово наголошував: різне правове ставлення до окремих категорій громадян допускається лише тоді, коли воно має правомірну й об’єктивно обґрунтовану мету, а обрані засоби є належними, необхідними та пропорційними.
Автоматична відстрочка і право на звільнення виключно через наявність трьох дітей не враховують реального становища конкретної сім’ї та створюють законодавчу привілею порівняно з батьками однієї або двох дітей і громадянами, які ще не мають дітей.
Така диференціація має ознаки непрямої дискримінації за сімейним станом, оскільки нейтральний на перший погляд кількісний критерій фактично покладає непропорційно більший тягар оборони держави на чоловіків, які мають менше дітей або ще не створили сім’ю.
Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» вимагає забезпечення рівних можливостей у реалізації прав і свобод та забороняє як пряму, так і непряму дискримінацію.
Підтримка багатодітних сімей є важливим обов’язком держави. Однак така підтримка має здійснюватися шляхом соціальних виплат, допомоги з доглядом за дітьми, пільг та інших гарантій, а не шляхом автоматичного перекладення військового обов’язку на батьків із меншою кількістю дітей.
Відстрочка або звільнення мають надаватися тоді, коли мобілізація чи продовження служби дійсно залишить дітей без батьківського піклування або необхідного догляду, а не лише через арифметичну різницю між двома і трьома дітьми.
Просимо Кабінет Міністрів України:
1. Розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт про виключення пункту 3 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
2. Передбачити виключення зі статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» положення, за яким наявність трьох і більше дітей віком до 18 років є самостійною підставою для звільнення з військової служби під час воєнного стану.
3. Зберегти право на відстрочку та звільнення для осіб, які самостійно виховують дітей, виховують дитину з інвалідністю або тяжко хвору дитину, є єдиними законними представниками дітей чи мають інші передбачені законом обставини, за яких діти можуть залишитися без належного догляду.
4. Після прийняття законодавчих змін привести постанову Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 та інші нормативно-правові акти у відповідність із законом.
Захист України є спільним конституційним обов’язком, а не обов’язком лише тих, хто має менше дітей або ще не встиг створити сім’ю.
Батько двох дітей не менш потрібний своїй сім’ї, ніж батько трьох.
Троє дітей — це відповідальність, але не автоматична броня від служби.
Честь маю, та слава Україні!
Просимо Кабінет Міністрів України:
Честь маю, та слава Україні!
Ответ дляХропочка з гривкою
Ну, все!
Почалось!
Драпатий вже сказав, що мобілізовує 2 000 жінок!!!
Тут почалось продавлювання нового законопроєкту про скасування відстрочок від мобілізації науковцям, багатодітним батькам.
Значить, скоро буде патужний ’контрнаступ’!
Почалось!
Аноним_1859• сегодня в 15:02
Ответ дляХропочка з гривкою
Только те, которые ему выгодны.
Хропочка з гривкою• сегодня в 15:03
Ответ дляСкумбріяП8
А папа одному ребенку не нужен?
неДоПриличий
• сегодня в 15:03
Підписант Дата підписання
Карвацька Ірина Вадимівна
4 серп. 2026 р., 15:01
Царенко Анна Валеріївна
4 серп. 2026 р., 15:01
Ліскова Наталя Вадимівна
4 серп. 2026 р., 15:01
ВІЛЬХОВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
4 серп. 2026 р., 15:00
Чабан Аліна Вікторівна
4 серп. 2026 р., 15:00
Пиж Соломія Романівна
4 серп. 2026 р., 14:38
Максимчук Аліна Олексіївна
4 серп. 2026 р., 14:34
Крикливенко Сергій Володимирович
4 серп. 2026 р., 13:37
Груздов Микола Ігорович
4 серп. 2026 р., 12:49
Петиція №41/010443-26еп
Дата початку збору підписів: 04 серпня 2026 р.
До кінця збору підписів залишилось: 92 дні
Карвацька Ірина Вадимівна
4 серп. 2026 р., 15:01
Царенко Анна Валеріївна
4 серп. 2026 р., 15:01
Ліскова Наталя Вадимівна
4 серп. 2026 р., 15:01
ВІЛЬХОВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
4 серп. 2026 р., 15:00
Чабан Аліна Вікторівна
4 серп. 2026 р., 15:00
Пиж Соломія Романівна
4 серп. 2026 р., 14:38
Максимчук Аліна Олексіївна
4 серп. 2026 р., 14:34
Крикливенко Сергій Володимирович
4 серп. 2026 р., 13:37
Груздов Микола Ігорович
4 серп. 2026 р., 12:49
Петиція №41/010443-26еп
Аноним_1859• сегодня в 15:03
Ответ дляКоко На Страже
Кидайте ссылку, я подпишусь.
Електрохарчування• сегодня в 15:04
Ответ дляСкумбріяП8
А одному иди двум детям папа не нужен?
А молодые и еще бездетные почему должны калечиться и погибать? У их родителей ни детей, ни внуков не останется.
неДоПриличий
• сегодня в 15:03
Ответ дляНаташа_32
Ну, все!
Почалось!
Це неправда. Головнокомандувач ЗСУ Михайло Драпатий не робив заяв про мобілізацію 2 000 жінок.Подібні повідомлення в соціальних мережах є вигаданими фейками, які поширюються для маніпуляцій. Мобілізація в Україні відбувається виключно за чинними законами, які ухвалює Верховна Рада, а не за особистими рішеннями чи заявами військових командувачів. Жінки в Україні мобілізуються лише добровільно.
Аноним_1859• сегодня в 15:04
Ответ длянеДоПриличий
Я не вам, я подпишусь под петицией про пиццу.